Skocz do zawartości

Pomoc w doborze telewizora z możliwością podłączenia wzmacniacza stereo


batep

Recommended Posts

Witam, jestem posiadaczem wzmacniacza stereo Marantz pm8003 i planuje kupić telewizor LCD najlepiej firmy Samsung w przedziale cenowym 2.000 - 25.000. Problem polega na tym że w nowych telewizorach nie ma możliwości podłączenia chinch przez co pojawił sie problem podłączenia mojego wzmacniacza. Możecie polecić jakiś dobry model?

Dziękuje za odp.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam, jestem posiadaczem wzmacniacza stereo Marantz pm8003 i planuje kupić telewizor LCD najlepiej firmy Samsung w przedziale cenowym 2.000 - 25.000.

No niezły przedział - górna cena jest wyższa 12,5 razy od dolnej.

Poza tym nie określiłeś przekątnej.

A najlepiej dokupić do wzmacniacza przetwornik DAC i podłączyć go kablem optycznym do TV, a parą kabli cinch do wzmacniacza i problem z głowy icon_smile.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że to jakiś fake icon_smile.gif
2000 i 25000? I najlepiej Samsung? Czemu? Bo ma sąsiad? Czy reklama w TV bo inni nie mająicon_smile.gif

Zakładam że telewizor będzie przy najmniej dobry, wzmacniacz jest dobry a połączenie lipne.
Zakładam także że TV nie będzie źródłem dźwięku np z You Tube? Bo to już profanacja przy takiej kwocie.
Jeśli ma służyć tylko jako zastępstwo głośników w TV a sprzęt grający to co innego to jak doradza kolega wyżej DAC z optyka na analog.
Chyba że chodziło o przedział 2000-2500 zł? To i tak uważam że szkoda wzmacniacza.
Jakie są kolumny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz "nagłośnić" film z TV, czy wpiętego weń pendriva, to między TV a ten wzmacniacz podłącz DAC typu Fiio D3. zamienia sygnał z optyka na analogowy rca.
Natomiast używanie TV jako odtwarzacza plików muzycznych , a zwłaszcza używania już YT jako źródła muzyki to porażka, zwłaszcza że masz niezłe kolumny , wzmacniacz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tu nie chodzi o lenistwo, nie cce kupić czegoś co nie bedzie działać, pomóżcie mi z tym proszę...a co do dźwięku z tv to nie podkreśliłem na początku że to dla mnie tylko żona sie uparła że do nowo kupionego telewizora "chce" mieć lepszy dźwięk niż oferuje sam telewizor icon_smile.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...