Skocz do zawartości

Dekodery dźwięku


Wickerman_gda

Recommended Posts

Witam,

Przymierzam się właśnie do zakupu amplitunera i po dlugim studiowaniu for, stron sklepów i producentów naszła mnie pewna wątpliwość dotycząca dekoderów dźwięku. Przegladałem ofertę Pioneera i zwróciłem uwage na dwa modele VSX-1123 i VSX-924. VSX-924 to zdaje się nowy (tegoroczny) model, ale lista dekoderów w porównaniu z VSX-1123 jest bardzo uboga (zestawienie tutaj http://zapodaj.net/9431d33ab17f7.png.html).

I teraz tak się zastanawiam, czy amplituner VSX-924 będzie miał problemy z odtworzeniem (dekodowaniem) dźwięku w tak wielu formatach, czy może jest tak, że jest jakaś kompatybilność wsteczna i dekoder Dolby Pro Logic IIz będzie w stanie odtworzyć wersje II i IIx. DTS wydawał mi się dość podstawowym formatem dla płyt DVD, a tu się okazuje, że takiego dekodera nie ma. Ale może DTS Neo X sobie z nim poradzi?

Zakładam podłączenie odtwarzacza BD kablem HDMI do amplitunera - jak rozumiem, wtedy to amplituner odpowiada za dekodowanie ścieżek audio? Odtwarzacz Pioneer BDP-170 ma w specyfikacji dekodery "Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio, DTS-HD High Resolution Audio".

Przepraszam jeśli moje pytanie jest głupie, ale w necie jakoś nie mogę znaleźć słowa o kompatybilności poszczególnych dekoderów.
Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...