Skocz do zawartości

Amplituner Denon x2000 - nie działają wejścia


maxi3king

Recommended Posts

Witam,

Od dłuższego czasu męczę się z amplitunerem Denon x2000. Parę tygodni temu po powrocie do domu zauważyłem, że w amplitunerze nie działa wyjście Hdmi arc - telewizor informował o braku sygnału. Kable są ok, bo sprawdzałem z ps3 i działa, tv też sprawny. Wejścia hmdi są natomiast sprawne, tzn. jak podłącze konsole do ampli to mam dźwięk. Pomyślałem, że w takiej sytuacji zamiast naprawiać podłącze konsole bezpośrednio do tv przez hdmi, a dźwięk z ampli przez optyczny toslink. Niestety okazało się, że wejście optyczne również nie działa. Kilka razy jak bardzo mocno docisnąłem kabel optyczny w amplitunerze to załapał sygnał, ale okupiłem to nadłamaną klapką w wejściu.

Wiem, że w czasie kiedy mnie nie było hulała burza i skończyło się to spalonym routerem. Ale cały pozostały sprzęt mam podpięty do listwy, była do tego wyłączona wtedy. Dziwne jest to, że nie działają akurat te wejścia.

Może macie jakieś pomysły co to może być? Czy wejścia te mogły się popalić czy coś? Serwis pewnie skosi mnie solidnie.

Ostatnia moja nadzieja to podłączenie dźwięku z konsoli hdmi do amplitunera, a obrazu przez component do tv...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...