Skocz do zawartości

Kino za 6000-7000


pitermaniak32

Recommended Posts

Witam,
przygotowuję się do kupna zestawu kina domowego do mojego pokoju (jak na zdjęciu). Na początku myślałem nad wzmacniaczem stereo i dwoma kolumnami ale musiałbym do tego dokupić coś do odtwarzania z bluetooth i innymi wygodnymi rozwiązaniami. Na dodatek dźwięk przestrzenny będzie fajną atrakcją podczas oglądania filmów, więc zdecydowałem się na amplituner. Szukam sprzętu, który przede wszystkim zagra w moim pomieszczeniu. Nie chce kupić czegoś za dużego, po to żeby nawalał bas tylko coś co zagra czysto i oczywiście z ładnym basem. Nie zamierzam kupować subwoofera gdyż budżet jest ograniczony, więc wole doinwestować w kolumny. Słucham dużo kawałków rockowych, ac/dc, guns'n roses itp czasem radia.

DSC01446.jpg



Jeśli chodzi o kolumny, spodobały mi Dali zensor 7. Magnaty shadow 209 lub 207 też są fajne(głośnik centralny i tylne są mi obojętne, skupmy się na frontach) Co do amplitunera kompletnie nie wiem czym one się różnią. W każdym są praktycznie takie same funkcje, podobna moc a jak to gra nie mam pojęcia dlatego pisze. Szukam czegoś w okolicach 2000 może troszke więcej. Podobają mi się marantzae albo denony, np x2300w (yamacha onkyo itp tez) . Nie wiem w czym on jest lepszy od takiego 1300 a w czym gorszy od 3300 czy jest sens kupować 2300 bo byc moze w tym przypadku z takimi kolumnami tak samo zagra 1300. I czy warto kupować najnowszą serię denon x-x300w, bo być możę tylko wydam pieniądze a seria x-x100w zagra tak samo.
Proszę bardzo o pomoc. Podajcie modele które będą pasowały do mojego domu. To co wy doświadczeni audiofile zrobilibyście na moim miejscu. Salon ma około 22 m^2 ale za nim jest jadalnia którą praktycznie nic nie dzieli bo przejscie jest ogromne pod sam sufit, więc powierzchnia jest duza (nie wiem czy to ma wpływ). Powiedzcie tez proszę jak ustawić kolumny żeby dźwięk odpowiednio się rozchodził.
Z góry bardzo dziękuje za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak u ciebie procentowo wygląda oglądanie filmów i muzyka ???
Jeśli przeważa muzyka namawiałbym mimo wszystko do kupna wzmacniacza i parki kolumn. Z zestawu stereo w tej samej cenie co kino domowe uzyskasz zdecydowanie lepsze brzmienie w stereo, duża część filmów nie wymaga dźwięku przestrzennego, taki dźwięk jedynie sprawdza się powiedzmy w kinie akcji.

Jeśli chcesz mimo to kino domowe według mnie przytoczone przez Ciebie przykłady są dobre. Mi osobiście bardzo odpowiada zestawienie amplitunerów Marantz z kolumnami Dali. Z moich obserwacji wynika, że amplituner Marantz w stereo sprawuje się troszeczkę lepiej niż analogiczny cenowo amplituner np Denona, choć Denony to także solidne urządzenia (sam posiadałem dość ciekawy egzemplarz).

Różnice w modelach są dość spore, przede wszystkim te droższe mają większą moc, co za tym idzie dynamikę.

tu możesz trochę poczytać:

http://audio.com.pl/newsy/sprzetowe/22388-...0w-i-avr-x1300w

Ja na Twoim miejscu decydując się na amplituner kazałbym (prosił icon_wink.gif ) podłączyć podczas odsłuchu każdy z nich (jak i marki konkurencyjne) i posłuchać i przekonać się czy warto dopłacać i co wybrać (generalnie zachęcam do odsłuchów tak czy inaczej).

Jednakże zdecydowanie bardziej polecałbym zastanowić się, czy nie lepszym pomysłem będzie stereo (ja po wielu latach z kinem domowym przesiadłem się na stereo i nawet przy filmie jest bardzo dobrze, do kina domowego nigdy nie wrócę już).

Co do rozstawu, kolumny przednie staną w miarę przyzwoicie. Z tyłami będzie trochę kłopotu (będzie niesymetrycznie co oznacza jakiś tam poziom tragedii, pomijając bardzo niekorzystne narożniki pomieszczenia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując takie kolumny, nawet nie chodzi o cenę, ale to że są wymagające i nie napędzisz ich byle czym, jak mają jakoś grać. Bo z byle czym by cienko piszczały i z bardzo słabą dynamiką, a amplitunery kinowe co by nie mówić wydajnością to często nie grzeszą. Poniżej powiedzmy, Denona 2300, Onkyo 656, Yamahy 779 lepiej nie schodź, a Marantz będzie droższy.

Cytat

. Powiedzcie tez proszę jak ustawić kolumny żeby dźwięk odpowiednio się rozchodził.


Zgodnie z zasadami sztuki, materiałów nie brakuje icon_wink.gif Akustyka i ustawienie jest bardzo ważna.

EDIT:
Cytat

Czy te dali lub magnaty bedą odpowiednie i jaki wzmacniacz,z jakiego przedziału cenowego.


Odpowiednie dla kogo i z czym ?
Te kolumny brzmią nieco inaczej, tak jak gra inaczej Denon, Pioneer, Yamaha, czy Onkyo,. Połączenie odpowiednich kolumn do wzmacniacza/amplitunera jest kluczowe aby uzyskać brzmienie jaki się oczekuje- zwłaszcza w muzyce.

Amplituner stereo sieciowy lepiej sprawdzi się w muzyce, bo np. lepiej wysteruje kolumny, ma np. bardziej dopracowany tor audio.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nic nie kupiłem ani nie wybrałem więc powiedz co wybrałbyś do moich mieszkań za sumę 6000-7000. Czy te dali lub magnaty bedą odpowiednie i jaki wzmacniacz,z jakiego przedziału cenowego. Do tego konieczne będzie cos co da dobry sygnał i pozwoli skorzystać choć z części zalet amplitunera (HDMI, Bluetooth, do tego jakięs odtwarzanie filmów). Do amplitunera nie dokupywałbym już blu-ray i innych tego typu bajerów gdyz filmy obejrze z laptopa poprzez połączenie HDMI z amplitunerem. Jeśli wzmacniacze stereo też mają takie opcje to wystarczyłby sam wzmacniacz plus kolumny, jesli nie to coś musze dokupić. Jeśli zestaw trzech takich urządzeń da lepszy efekt a cenowo wyjdzie podobnie to być może się zdecyduję, bo na dolby atmos itp. nie zależy mi jakoś bardzo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakimś kompromisem byłoby kupno amplitunera stereo ( z dostępnymi funkcjami sieciowymi) jednakże jest to jakiś tam kompromis. Najlepszym wyjściem byłoby kupno wzmacniacza używanego

np:

http://www.olx.pl/oferta/atoll-in100se-gwa...99-IDfJ6YF.html

ten wzmacniacz jako nowy kosztuje 4400 zł, z używanych można znaleźć nawet poniżej 3000 zł.

do tego dobrać kolumny oraz przetwornik cyfrowo analogowy (DAC), co da na początek podłączenie laptopa jako źródła (przez USB) oraz urządzeń z cyfrowymi wyjściami (np tv, czy dekoder).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze trochę z tym komplikacji, budżet ograniczony,a do tego nie dość że potrzebny dac to jeszcze cos do odtwarzania. Jeśli miałbym kupić wzmacniacz stereo to ponad 2000zl nie wchodzi w gre. Zależy mi na dobrym brzmieniu ale nie jestem az takim audiofilem, żeby tak kombinować. Chyba jednak zdecyduje sie amplituner I mam pytanie: czy denon x3300w jest w czyms lepszy od 3100? Bo oprocz 100 dodatkowych hdmi to z informacji w internecie moge wyczytac ze ma taką samą. Pytam gdyz nowy denon 1300 kosztuje jakies 2300 a taki 3100 mam nowy na allegro za 2200zl. W sieciówkach bardzo popularny jest zestaw denon 1300 + dali zensor 7. Myśle ze gdybym za tą samą cene połaczył to z denon 3100 roznica byla kolosalna. wyprowadźcie mnie z bledu jesli sie myle.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to bardzo fajna sprawa, jeśli opinie o brzmieniu są prawdziwe. Jedyne czego brakuje to HDMI, nie ma jak podlaczyc laptopa, a bardzo chcialbym uniknąć podawania obrazu poprzez HDMI do telewizora i osobno jackiem dzwiek do ampli. Ale tutaj dac w 100% załątwia sprawe więc jest to coś co spełni moje oczekiawania. Poszukam innych takich sprzetow moze znajde cos z HDMI, ale bardzo fajna alternatywa. Musze na spokojnie pomyśleć o tych wszystkich wzmacniaczach ale nadal nie wiem nic o kolumnach. Dowiedzialem sie ze dali zensor 7 oraz magnaty zagrają ale nic wiecej. Nie wiem ktore wybrac i moze macie jakieś swoje propozycje. Tak czy inaczej musze wybrac sie na jakis odsluch.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sklepie audiofilskim, posluchalem sobie to i owo i chyba rezygnuje z amplitunera. Połączenie denon 2300w + dali zensor 7 nie gra tak jakbym sobie zyczył. Wolałbym zostać przy moim wczesniejszym zestawie: yamaha rx-v450 z jakimis tanimi dwudroznymi kolumnami z zestawu (80w),moze i nie porywal ale tak samo nie porywa mnie dali, a cena nie jest niska. Pan rownież przekonywal mnie (tak jak kolega wyżej) do onkyo tx 8150. Musze znalezc go gdzies i posluchac. Podoba mi sie to rozwiazanie, dużo wieksza wygoda niż sam wzmacniacz, a brzmieni podobno nieporownywalne z standardowym amplitunerem . Do tego potrzebuje jakiś fajnych kolumn do czystego 2.0 i mam nadzieje ze bede usatysfakcjonowany. Nie wiem na jakie sie zdecydowac. Słuchałem tych Dali rowniez z dobrym wzmacniaczem stereo i szczerze to nie przypadly mi az tak do gustu. Bardzo fajnie brzmialy monitor audio bronze 6. Co sadzicie o zestawie onkyo tx 8150 + Monitor audio bronze 6? Oprcz tego onkyo pan polecil mi yamahe rn 602. Podobno bardzo porownywalny sprzet. Chetnie uslysze waszej opinii. Będe również wdzięczny za propozycje jakichś kolumn za okolo 2000zl/szt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 tys za sztuke to juz przyzwoicie. W tym metrazu i do stereo na pewno wziolbym pod uwage kolumny podstawkowe wieksze. Ze stajni monitor audio posluchaj klase wyzszych MA silver2, mysle ze dadza rade w pomieszczeniu, a skoro dzwiek odpowiada to warto. Swoje kolumny podstawkowe odsluchiwalem w otwartym pomieszczeniu 25m2 i bylo rewelacyjnie, zas placilem cos ok 4500. Pamietaj, ze podstawkowe przewaznie zagraja o klase lepiej niz w tej cenie podlogowe. Naprawde dobre podstawkowe potrafia zawstydzic niejedna konstrukcje podlogowa. Nawet z ciekawosci postaraj sie w tej cenie posluchac kolumn podstawkowych, zeby za jakis czas nie zalowac. W tej kwocie gdybym ja mial kupowac to wzialbym to co mam, czego pol roku szukalem.

Sorki za brak polskich znakow, nie pisze na komputerze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Dobrze że udało ci się odsłuchać amplituner i wiesz już czego szukasz. Niestety połączenie denona z dali nie brzmi najlepiej.

Skąd jesteś? Jeśli masz do Oświęcimia nie daleko zapraszam na odsluch paru modeli kolumn.

Moim zdaniem ciekawym rozwiązaniem było by połączenie onkyo 8150 wraz z kolumnami elac fs 77 lub 78. Ewentualnie tegoroczny model eisa debut f6.
Ciekawa propozycja były by też kolumny magbat quantum 755, to analityczne bardzo dokładne granie podparte bardzo zwartym i kontrolowanym basem.
Do 22 metrów nie będziesz potrzebował subwoofera a stopa będzie słyszalna w odpowiedni sposób.

W razie pytań lub wycen zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy problem mam z moimi mieszkaniami, gdyż w salonie oprócz narożnika i ławy stoi tylko i wyłącznie półka w dodatku na ścianie z TV i kolumnami. Wszystko jest kanciate, a jakby tego było mało przestrzeń się zdecydowanie powiększa przez otwarte przejścia. Salon z jadalnią nie dzieli praktycznie nic, minimalnie lepiej jest z korytarzem. Wiem że nawet gdybym postawił tu hi-endowy sprzęt to nie zagra to tak jak powinno. Może rozwiązaniem będzie cos z większym basem, nie tak jak większość 6,5, 7 cali. Odsłuchiwałem jakieś kolumny z dość dużym głosnikiem z boku ale nie moge ich znaleźć w internecie. Zapomniałem jak się nazywają. Może wy będziecie kojarzyć takie modele. Grały całkiem fajnie. W porównaniu z dali zensor 7 wypadły dużo lepiej ale w sumie jak dla mnie to wszystko tam grało lepiej od tych dali. Nie mój gust. A może w tak otwartej przestrzeni lepiej spisze się coś co gra bardziej środkiem. Nie mam zbytnio możliwości przetestowania czegoś w moim domu, a odsłuch w wyciszonym i specjalnie zaprojektowanym studio nie powie mi jak będzie to brzmiało u mnie, dlatego polegam na opinii doświadczonych audiofilii. Przed remontem przejście do jadalni było dużo mniejsze, a teraz ściana została zburzona i dźwięk rozchodzi się jak w jakimś hangarze. Mój stary sprzęt gra tam dużo gorzej, natomiast postawiłem go w małym pokoju na górze i sam nie wierze że te dosc tanie kolumny w zestawie z yamacha rx-v450 mogą tak śmigać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Słuchałem tych Dali rowniez z dobrym wzmacniaczem stereo i szczerze to nie przypadly mi az tak do gustu. Bardzo fajnie brzmialy monitor audio bronze 6. Co sadzicie o zestawie onkyo tx 8150 + Monitor audio bronze 6? Oprcz tego onkyo pan polecil mi yamahe rn 602. Podobno bardzo porownywalny sprzet. Chetnie uslysze waszej opinii. Będe również wdzięczny za propozycje jakichś kolumn za okolo 2000zl/szt



Dali zensor 7, a Monitor audio bronze 6 to trochę inne szkoły brzmienia, zresztą sam słyszałeś.
Tobie brzmienie Dali 7 nie pasowało, mnie średnio pasuje nowa seria bronze od MA, każdy lubi coś innego.Lubię twarde brzmienie basu , ale bronze to czasami przesada, dodatkowo lubię nieco cieplejsze brzmienie w średnicy, lepsze wypełnienie.Oczywiście kwestia dobrania odpowiedniego wzmacniacza. Jednak trzeba mieć świadomość że Onkyo tx-8150 może cechy tych MA lub niektóre z nich jeszcze wyeksponować, 8150 gra twardo oraz precyzyjnie.

Co do kolumn z bocznym głośnikiem jest ich troszkę, od popularnych kinówek typu Jamo s 626, Audio pro avanto ( no ale one graja miękko, ciepło więc daleko od stylu MA bronze), Wafle obsidian i tanich Taga po drogie kolumny marki Audio physics , czy modele Heco Concerto Grosso.

Co do szukania kolumn z większym głosnikem niż 6,5 7 cali to czasem ślepa uliczka , poszukiwania, licząc że jak większy to musi być z zasady lepiej.
Tanie kolumny z dużym głośnikiem zagrają gorzej, bas będzie latał i robił tylko wiatr, kontrola średnia, a zejścia moga być przecietne.
W drożych konstrukcjach owszem bas trzyma w ryzach, bo skrzynia jest przemyślana, jest dobre zejście.
Zalezy jakiego basu oczekujesz, bo czasem jest tak że w tych dobrych dojrzałych kolumnach niskich tonów mimo dużego przetwornika może być niewiele, ma jednak bardzo niskie zejście i odzywa się wtedy kiedy wymaga piosenka. Jakiś przypadkowa osoba powie że ma więcej basu w kolumnach za 1/4 ceny bo czuje wiatr po nogach icon_wink.gif

Co do Yamaha 602 i Onkyo 8150 to porównywalny sprzet jeśli chodzi o funkcje i wyposażenie. Niestety nie słuchem obu na tych samych kolumnach, oddzielnie, jednak niemożna mówić że grają tak samo, czy podobnie.
Nadużyciem byłoby powiedzieć że yamaha 602 gra jak inne yamahy np amplitunery rs500,700, ja byłem mile zaskoczony, jest owszem detaliczność góry, precyzja wybrzmiewania innych pasm i dobre granie w głąb, z szerokoscią średnio, ale nie ma takiej (potocznej czasami) suchosci, bo średnica i bas są chwilami lekko ocieplone, przyjazne.
Onkyo gra może ciut równiej, ale jakby twardo technicznie. Tak więc co kto lubi i najważniejsze jakie ma kolumny.
Oczywiście ktoś może mieć inne zdanie co do powyższych icon_smile.gif , ale tak to odebrałem i biorę poprawki na brzmienie kolumn.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmowca nie ma sensu inwestować w większe głośniki basowe jeśli pomieszczenie nie jest odpowiednio przygotowane. W pewnym momencie będzie to tylko dudnic.
Onkyo 8150 lub Yamaha rn602 oraz wspomniane przeze mnie kolumny dadzą ci wystarczający bas.

Moim zdaniem kokumny z bocznymi basowcami w takim budżecie są gorsze konstrukcyjnie od klasycznych kokumn. Co innego droższe modele heco czy audio physic.

Jeśli dali ci nie pasowały to nie idz w nie. Jest taki wybór że na pewno coś znajdziesz. To co odwiedzasz nas?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To były jakieś heco, znalazłem je i jak sie okazuje sztuka ponad 4tyś. Nie mój budżet, ale pewnie dlatego tak ładnie grały. Dobrze chyba już wszystko wiem. Nie wchodzę w sam wzmacniacz, ponieważ oczekuję wygodnego odtwarzania muzyki. Chciałbym mieć wszystkie funkcje amplitunera (szczególnie HDMI), ale jednak zależy mi również na brzmieniu więc amplituner stereo wydaje się być czymś pomiędzy, czymś co najbardziej mnie zadowoli. Jadę jeszcze raz do innego sklepu posłuchać kolumn które mam na oku z tym amplitunerem i kupuje te które mi najbardziej przypadną do gustu. S4Home, niestety za daleko mi do Oświęcimia icon_sad.gif Dziękuję wam za wszelką pomoc, na pewno pomogliście icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...