Skocz do zawartości

Moj subwoofer pomocy


Kogutma

Recommended Posts

Witam wszystkich
Posiadam amplituner kina domowego Marantz sr5007, podłączyłem do niego subwoofer marki mordaunt short ms309w i nie mam pojęcia jak go optymalnie ustawic, chodzi mi o ustawienie crossover w amplitunerze,i na samym subie. W tej chwili caly czas słyszę jak by pogłos rozmów, co mnie denerwuje. Moim zdaniem nie powinien tak chodzić, nadmienie iż podłączone mam jeszcze głośniki przednie i centralny firmy duo acustic model duo 77f,oraz tyły i boki monitor audio bxfx. W ustawieniach amplitunera mam ustawione glosniki na rodzaj 'małe' jesli ma jakiś wpływ na moj problem. Prosze o pomoc i jakieś porady na rozwiązanie mojego problemu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Na wstępie spróbuj zrobić ustawienia automatyczne, to znaczy podepnij mikrofon kalibracyjny i niech amplituner sam ustawi parametry.

Jeśli w subie słyszysz pogłos rozmów to jest ustawiony za wysoko. Daj na amplitunerze najwyższe możliwe ustawienie crossover jeśli fronty są ustawione na small, a na subie zmiejsz ustawienie tego filtru.
W pewnym momencie przestaną być słyszalne dźwięki niższego środka.

Daj znać czy pomogło
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...