Skocz do zawartości

Zestaw nagłaśniający do małego pomieszczenia


Yaqza

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów i forumowiczki.

Przymierzam się do zakupu zestawu nagłaśniającego (wykorzystanie: 50% PS4, 35% telewizja, 15% muzyka). Zastanawiam się tylko, czy montowanie zestawu 5.1 na przestrzeni 3x3 ma sens. Pokój jest podłużny, a telewizor stoi w jednej jego połówce, przyklejony do dłuższej ściany, naprzeciwko kanapa. Jeśli przeniósłbym telewizor na krótszą ścianę też raczej niewiele by to zmieniło, więc siłą rzeczy jestem ograniczony do małej przestrzeni. Jak sądzicie? Czy ktoś zmagał się już z podobnym problemem? Dodam, że mieszkam w bloku i wolałbym nie katować sąsiadów ciężkimi basami (za którymi sam zresztą nie przepadam). Zależy mi na czystym brzmieniu. Na zestaw nagłaśniający mógłbym wydać ok. 2500 zł. Na innym forum polecono mi zakup dobrego zestawu stereo - co również jest ciekawą opcją, ale pokusa grania w 5.1 jest dość silna. Chętnie posłucham rad doświadczonych użytkowników.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
masz nieduże pomieszczenie, trudno będzie prawidłowo rozstawić poszczególne kolumny. Dodatkowo wspomniałeś, że zależy Ci na dobrym brzmieniu. Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem będzie zakup systemu dwukanałowego opartego na amplitunerze sieciowym np. Yamaha R-N301 (poza pełną funkcjonalnością sieciową umożliwia wprowadzenie sygnału cyfrowego) oraz kolumnach Monitor Audio Bx2, ewentualnie podłogowych Pylon Audio Pearl 25. Przy minimalnie większym budżecie amplituner możesz połączyć z bardzo dobrymi kolumnami Monitor Audio Bx5.

Przyjrzysz się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Jesteś kolejną osobą, która sugeruje zakup zestawu stereo. Chyba powinienem poważnie rozważyć tę opcję. Mam jeszcze dwa pytania: co sądzisz o głośnikach Pylon Pearl 20? Widzę ciekawą ofertę na zestaw dwóch głośników na Allegro - tyle że są powystawowe. Trochę niezręcznie mi o to pytać, bo widzę, że reprezentujesz sklep ze sprzętem audio...
Drugie pytanie dotyczy Marantz Melody Stream 510, który mi polecano. Jak Twoim zdaniem ma się on do wspomnianej przez Ciebie Yamahy? Z tego co widzę, Marantz ma tylko jedno wejście optyczne, a Yamaha combo coaxial+optyczne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo... możesz zastanowić się nad dużo lepszym zestawem stereo.
Używanym.
Jakie ma wielu z naszych najbardziej obeznanych z tematem audio forumowiczów. Dlaczego?
Ponieważ używany sprzęt kupisz dużo taniej niż nowy a za 2,5 kzł dostaniesz taki, który był kiedyś dużo droższy (2,3,4 razy).
A co za tym idzie lepszy jakościowe, lepiej gra.

Jeśli tak, to musisz założyć nowy wątek w zakładce Stereo http://forum.audio.com.pl/Stereo-f2.html
I napisać poprawnie swój pierwszy post, gdzie podasz ważne informacje, by Ci można pomóc.
Tu masz istotne dane, jak to zrobić http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html

Napisz o swoim pokoju, możliwości ustawienia kolumn, gdzie będziesz siedział słuchając, umeblowaniu tego pokoju (można wkleić rysunek z wymiarami i oznaczonym umeblowaniem albo zdjęcia, panoramę pokoju).
Potrzebne będą także informacje na temat muzyki jakiej słuchasz, barwy dźwięku jaką chcesz osiągnąć (poczytaj inne wątki, to się dowiesz o co chodzi jeśli nie wiesz), co ma wchodzić w skład zestawu (myślę, że kolumny podstawkowe plus solidne standy, wzmacniacz stereo, jakieś źródło/źródła (komputer, streamer, DAC, odtwarzacz CD, gramofon, tuner, itp.)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
z serii Pylon Audio Pearl raczej sugerowałbym model Pearl 25, który moim zdaniem jest znacznie lepszy. Natomiast Pearl 20 także mamy, możliwe że znajdzie się egzemplarz poekspozycyjny. Po prostu rzadko Klienci kupują tą kolumnę, praktycznie po każdym odsłuchu wybierają 25 lub Pearl Monitor.
Nadal jednak podtrzymywałbym moją propozycję Bx2 lub w przypadku polskiej manufaktury - Pearl Monitor.
Marantz MCR510 to bardzo dobre urządzenie, które także pod względem funkcjonalnym w pełni powinno usatysfakcjonować. Zaproponowałem jednak klasyczny amplituner Yamaha, który po prostu jest mocniejszy i jednak trochę lepszy pod względem brzmienia. Decyzja należy do Ciebie. Obydwie propozycje są dobre, bezpośrednio porównując, Yamaha jednak zaoferuje lepszy dżwiek, Marantz zajmie mniej miejsca na półce.
Zaprasżam serdecznie na odsłuchy, w przypadku pytań lub oferty cenowej służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej skłaniam się ku opcji Yamaha R-N301 + Pylon Pearl 25. Czy do podłączenia głośników będę potrzebował specjalnych kabli (czy ja wiem, bezstratnych - piszę to jako laik, więc jeżeli bredzę, to zrzućmy to na karb niewiedzy). I czytakie kolumny podłogowe nie przenoszą drgań? A jeśli tak, to czy mogę jakoś zniwelować ten efekt?

Edit: No to mam zagwozdkę - Yamaha ma dwa wejścia optyczne, ale brak USB, a Marantz jedno optyczne, za to z USB. I bądź tu mądry. Obecność USB rozwiązałaby problem muzyki. Bez niego będę musiał streamować z komputera.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Cytat

Bardzo ważne są akcesoria – dobre zasilanie, platformy antywibracyjne. Polecam kable sieciowe Acrolink Mexcel 7N-9300 i platformy Acoustic Revive RAF-48. Podczas kiedy wzmacniacz i napęd zagrają w każdym innym systemie, kolumny muszą być dobrane pod ten konkretny pokój.



Dzięki za propozycje, ale nie jestem aż takim audiolubem, żeby wydawać na kabel i platformę więcej, niż planuję przeznaczyć na remont mieszkania... Ograniczę się do kilkadziesiąt razy tańszej alternatywy:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...