Skocz do zawartości

Zestaw Kina Domowego dla laika


Rudikson

Recommended Posts

Witam
Na początku chciałbym zaznaczyć, że naprawdę jestem laikiem w temacie i proszę o wyrozumiałość icon_redface.gif

Postanowiłem zrobić mały przeskok z telewizornych pierdziawek, na jakiś niedrogi zestaw kina domowego / głośników 5.0 + ampli. Poniżej informacje :

- Pomieszczenie i układ : salon w bloku z wielkiej płyty, około 26m2 ( ~5m x 5,10m), telewizor ustawiony centralnie na szafce tv, kanapa na przeciwległej ścianie (odległość od tv jakieś 4m - 4,5m), jakieś drobne meble poustawiane w pokoju ( w razie czego można je usunąć, poprzestawiać itd. )
- sprzęt jaki posiadam : TV LG 55 L620s, PS3 i PS4 (odtwarzacz BR mi raczej zatem niepotrzebny), laptop z całkiem niezłą kartą muzyczną od SB (X-fi)
- do czego potrzebny mi zestaw : przede wszystkim do oglądania filmów na tv ( filmy z każdego gatunku) oraz grania na ps4 ( gierki typu FPS, RPG i inne), ewentualnie granie z lapka na TV (BF4 itp). Okazjonalnie zestaw będzie używany do słuchania muzyki (jakaś imprezka czy poprostu chill out w domu), również różnego typu, z naciskiem na muzykę imprezową. Muzyka odtwarzana z lapka bądź PS4 (ewentualnie bezpośrednio z youtube na tv - wiem wiem, profanacja icon_razz.gif )
- podstawowe funkcje jakich oczekuję : hdmi to pewnie podstawa. Zależy mi żeby to wszystko dało się zgrabnie połączyć (PS4, ampli, TV itd ). Nie obraziłbym się na funkcję bezpośredniego puszczenia muzyczki ze smartfona z androidem po wifi, ale pewnie proszę o zbyt wiele icon_razz.gif
- ile chcę przeznaczyć : tutaj jestem trochę niezdecydowany. Początkowo planowałem wydatek rzędu 1000-1200zł, ale z tego co już zdążyłem poczytać wywnioskowałem, że nic sensownego za tyle nie kupię. Chciałbym jednak zamknąć się w kwocie 2000zł lub mniej. Jeśli miałbym przekroczyć ten budżet, to potrzebowałbym naprawdę mocnych argumentów. Wiem, że to niewiele, ale też ja nie poszukuję audiofilskiego sprzętu, nie sądzę żeby moje ucho było aż tak wrażliwe.

Szczerze mówiąc, ten zestaw chciałbym potraktować jako wprowadzenie w świat lepszego brzmienia (lepszego niż telewizyjne pierdziawki) a nie koniecznie zestaw na lata. Z czasem, jeśli zobaczę potencjał w odbieraniu dźwięków dolatujących z czegoś lepszego niż chińskie Beatsy za 25$, to pewnie będę szukał czegoś jeszcze lepszego.

Z głośników które mnie zainteresowały dotychczas mogę wymienić zestawy Jamo s 606 czy 608, ale nie mam zamiaru się przy nich upierać.
Nie ma dla mnie znaczenia czy zestaw będzie nowy czy używany.
Jest jeszcze jeden mały szkopuł - małżonka. Owa na pewno nie pozwoli wstawić mi do pokoju głośników a'la disco estrada z lat 70-tych wyglądających jakby ktoś je zbudował w garażu z pozostałości po meblościance typu goleniów, choćby nie wiem jak pięknie grały. Wiem, że budżet jest mocno ograniczony, ale fajnie by było gdyby walory estetyczne zestawu były przynajmniej znośne icon_razz.gif

Z góry dziękuję za wszelkie porady (które przyjmę z pokorą i namysłem, obiecuję icon_razz.gif )
pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...