Skocz do zawartości

Regeneracja Unitra Tonsil lub nowe kolumny


NewHydroo

Recommended Posts

Witam!

Kilka lat temu dostałem w spadku głosniki ZgP-20-8-062. Przemalowałem ja na czarny mat, wykończyłem listwy czy dorobiłem ozdobne stojaki. Niestety same w sobie nie były w dobrym stanie. Obydwa ,,średnie" głośniki nie działają, jeden odłączyłem ponieważ trzeszczał. Jeden niskotonowy zaczyna trzeszczeć.

Stąd moje pytanie - jaki jest koszt doprowadzenia ich do pierwotnego stanu? Ma ktoś jakieś schematy podłączenia ich wewnątrz? Nie zauważyłem tam żadnej zwrotnicy - wszystko przylutowane raczej ,,na połe".

Mam do nich całkiem dobry wzmacniacz (ma 2x tyle lat co ja!). Niestety potencjometry zaczynają trzeszczeć, czasami sam się wyłącza (na innych głośnikach to samo).

Opłaca się w ogóle bawić z nimi?
Myślałem nad kupnem edifierów r2730. Pokój nie jest szczególnie duży. Głośników używam do słuchania muzyki, włączone są i tak kilka godzin dziennie. Normalnie używam głośników wbudowanych w monitor LG - które co jak co grają lepiej od wieży sony.

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej chyba będzie kupić wzmacniacz i kolumny. Używane oczywiście.

Nie napisałeś co to za wzmacniacz.

Chcesz złożyć niedrogi zestaw stereo, to poczytaj ze strony tytułowej temat: "Pierwsze posty...."
Możesz też zaznajomić się z pierwszymi postami kolegów, którzy niemal idealnie opisali swoje potrzeby i to co chcielibyśmy wiedzieć, by Ci rzetelnie pomóc. Poważnie, poczytaj, zastanów się, napisz.
http://forum.audio.com.pl/Zmiana-kolumn--t44099.html
http://forum.audio.com.pl/Pierwszy-zestaw-...oju-t44466.html

Z Edifierami daj sobie spokój. To żer dla skner i ogólne g...o. Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...