Skocz do zawartości

Amplituner do kina domowego - pomoc


Strike

Recommended Posts

Witam,

Potrzebuje waszej pomocy/porady w wyborze amplitunera do kina domowego , jako że przez przypadek stałem się jego posiadaczem.

Konfiguracja jaką teraz posiadam .

TV :Samsung ue50f6400
Kino : Sony bdv-e6100

i teraz napisze kilka słów z czym mam problem , być może wasza wiedza pozwoli mi na wyjaśnienie kilku wątpliwości odnośnie całego sprzętu i sposobu połączenia go ze sobą .
Otóż na chwilę obecną telewizor jest połączony dekoderem z vectry poprzez kabel HDMI (wejscie STB w TV) . Kino domowe połączone również przez HDMI (wejscie ARC) z telewizorem. W TV ustawiona opcja sterowania przez HDMI . I tu pojawia się problem z głośnością całęgo zestawu przy oglądaniu TV , zestaw przy max głośności dekodera i zestawu kina gra bardzo cicho . Przy słuchaniu np muzyki z youtube gra już znacznie lepiej , a przy CD/DVD gra już bardzo dobrze i głośno . Nie do końca rozumiem z czego to wynika, być może konfiguracja jaką wybrałem do podłączenia jest nie właściwa .

Próbowałem również podłączenia kina z tv zwykłymi kablami cinch , ale tu wogóle miałem problem z wydobyciem dźwięku z zestawu .

Wiec teraz pytania,
Czy podłączenie jakie w tej chwili zastosowałem jest włąściwe , jeśli tak to czemu zestaw gra tak słabo ?
Czy w tej konfiguracji dokładając amplituner uzyskam lepszą jakość/głośność dzwięku ? czy wogóle jest mi on potrzebny i bedzie dawał jakiś efekt ?
Czy w przypadku zastosowania amplitunera głośniki z takiego zestawu kina podłącza się bezpośrednio do amplitunera , czy pozostają one wpięte do kina .
Jeśli amplituner bedzie mi potrzebny co wybrać do tego kina i tv tak żeby nie przesadzić z przerostem możliwości samego amplitunera do takiego zestawu ( kwota jaką mogę przeznaczyć ok 1500zł ) , bo na chwilę obecną nie planuję dalszych modyfikacji audio/TV


z góry dziękuję za cenne uwagi, propozycje i spostrzeżenia .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Niestety muszę cię zmartwic gdyż wymiana amplitunera nic tu nie da gdyż nie dokupisz żadnego do tego zestawu głośników. Więc 1500 zł w kieszeni icon_smile.gif te kolumienki nie pasuja, do typowych składanych zestawów kina domowego.

Masz z boku wejście optyczne w kinie. Wyjdź z telewizora tym gniazdem do kina. Będzie stały poziom głosu. Za kabel dasz 20-30 zł
Jak dozbierasz do 2000 możemy pomyśleć o wymianie całego kina na coś lepszego, drewnianego. Składany zestaw z innym wyższej klady amplitunerem.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Przy słuchaniu np muzyki z youtube gra już znacznie lepiej , a przy CD/DVD gra już bardzo dobrze i głośno .


Że głośno to pewnie tak, ale że bardzo dobrze, czy dobre to bardzo dyskusyjne. Na takim zestawie Sony bdv-e6100 muzyka obojętnie, czy z plików, czy płyty cd brzmi bardzo, baardzo słabo i nienaturalnie. To zestaw do efektów filmowych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...