Skocz do zawartości

Zestaw stereo na 13m2


swiro84

Recommended Posts

Witam. Zacznę od tego, że obecny mój "sprzęt" ma jakieś 17 lat, a jest nim Panasonic SA-AK520. Od dłuższego czasu myślę nam jakimś lepszym sprzętem stereo.
1) Ile pieniędzy? Odnośnie kwoty, to jeszcze nie jestem zdecydowany, ale wiadomo - im mniej tym lepiej jeśli chodzi o kwestię finansową ;] Dodam, że myślałem o STX FX-300 + Denon PMA-920 bądź NAD C372 (to tak odnośnie ostatnich dni po przeglądaniu różnych forów i opinii, ale nie miałem przyjemności odsłuchu któregokolwiek z tych zestawów ani żadnych innych na żywo). Tu cena wahała się w przedziale 3-4k, ale wolałbym w miarę możliwości coś tańszego. Chyba, że to co podałem jest godne polecenia i nadawało by się do mojego pokoju. Ten Denon PMA-920 jest do wzięcia za 500-600zł. Wiem, że odnośnie akustyki etc. mój pokój kuleje, ale nie bardzo mam jak na tą chwilę cokolwiek zmienić. W planach jest wywalenie komody i małej szafeczki pod prawym głośnikiem i wstawienie dłuższego biurka na to konto. Jeśli były by to głośniki podłogowe, to będą w miejsce obecnych głośników tyle, że oczywiście bez komody i szafki, i biurko było by odpowiednio krótsze od zakładanego, które jest w planach.
2) Nowy czy używany. Myślałem o nowych głośnikach, a wzmacniaczu używanym, ale to nie jest wyznacznik jeśli by się coś trafiło godnego uwagi, czy to nowe, czy używane. Dopuszczam obie formy jak i mieszane jeśli było by coś pewnego.
3) Stereo, KD, analog. Chcę sprzęt stereo ( 2.0 ). Nie myślę o 5.1 ani 2.1 (chyba, że 2.1 miało by w moim przypadku miejsce bytu).
4 i 5) Sprzęt towarzyszący i powierzchnia. Obecny sprzęt już podałem powyżej (Panasonic SA-AK520) jak i metraż pokoju (13m2). Jest jeszcze drugi, większy pokój (jakieś 18-20m2), ale ma go mój synek (prawie 3 latka) - stwierdziłem, że jemu do zabawy przyda się większy pokój, a ja z żoną tyle co tv albo komputer, to nie potrzebujemy większej przestrzeni.

DSC01446.jpg


6) Jakiej muzyki słucham. Muzy słucham przeróżnej. Kiedyś głownie HH, ale teraz prawie, że wszystkiego - HH, pop, metal, reggae, dub step, blues, techno etc. ;] Wszystkiego po trochu. Zależy co w ucho wpadnie ;]
7) Jednorazowy zakup czy rozbudowa. Ciężko stwierdzić, ale możliwe, że z czasem będę chciał rozbudować.
8 ) Jakich funkcji oczekuję i pod co będzie podłączony. Na tą chwilę chciałbym podpiąć sprzęt stereo pod kompa (z niego słucham), ew. TV. Nad CD i resztą będę myślał później ;] Biorę pod uwagę kupna jakiejś lepszej karty dźwiękowej jeśli faktycznie poprawiłoby to znacznie dźwięk/muzykę - oczywiście wszystko po kolei i z czasem.
70% muza; 30% filmy, YT i wszystko inne do słuchania z kompa puszczane na monitorze bądź tv (oczywiście przez głośniki Panasonica). Lubię bas, ale chciałbym by wszystko było słychać w odpowiednich proporcjach i wszystko co powinno się słyszeć. Głośniej słucham głównie podczas sprzątania tylko przy obecnym sprzęcie w innych pomieszczeniach słychać głównie łup łup, a nie całą resztę - wszystko inne.
Chyba, że jest możliwość podpięcia obecnych głośników (mają wbudowane kable i nie są podpinane jak w większości sprzętów stereo na wpięcie/wcisk - banany ; czy przykręcenie - np. Denon) pod jakiś amplituner bądź wzmacniacz, który by poprawił ich brzmienie. Ogólnie nie grają jakoś beznadziejnie, ale brakuje im "tego czegoś". Za bajtla liczyło się tylko głośniej i basior, ale teraz jest niedosyt w brzmieniu. Jestem zielony w tym temacie. Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc, bo widzę, że macie o tym niemałe pojęcie icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje prywatne zdanie jest takie, żeby przenieść się z żoną do większego pomieszczenia i tam kompletować zestaw. Wg mnie to jest ostatni ogólnospołeczny problem traktowania dzieci jak "Boga". To dzieci powinny się podporządkować, nie rodzice. Ale to moje prywatne zdanie, z którym nie każdy musi się zgodzić (mam nadzieję, że nie uraziłem niczyich uczuć).

W tych 13 m2 jest tragedia. O podłogowych kolumnach nie ma co nawet zaprzątać sobie głowy. Zestaw oparty na Nad nie będzie "za mocny" ?
O tragicznej akustyce nawet nie warto wspominać.

Ja naprawdę pomyślałbym z żoną najpierw nad przeprowadzką, a w 18m2 można skompletować zestaw dobrze brzmiący i zapewne pod względem akustycznym będzie dużo lepiej,
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wg mnie to jest ostatni ogólnospołeczny problem traktowania dzieci jak "Boga". To dzieci powinny się podporządkować, nie rodzice. Ale to moje prywatne zdanie, z którym nie każdy musi się zgodzić (mam nadzieję, że nie uraziłem niczyich uczuć).

Zestaw oparty na Nad nie będzie "za mocny" ?



Moich nie uraziłeś.
Odnośnie NAD, to wyczytałem, że dobrze się ponoć zgrywa z "300" STXa, no i niby potrzebują dużo mocy, aczkolwiek jak już pisałem jestem laikiem w tym temacie. Wracając do akustyki, zdaję sobie sprawę z tego, niestety icon_sad.gif
Mam rozumieć, że nie ma możliwości wyciągnięcia nic więcej w tym pokoju przy obecnym bądź podobnym ustawieniu?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś nic o wymiarach pomieszczenia (szerokość i długość) dasz radę uzupełnić te informacje ?

Podłogowe kolumny w takim metrażu nie zabrzmią dobrze, jak to się potocznie mówi "nie zmieszczą się z dźwiękiem"

Jeśli to pomieszczenie miało być docelowe to tylko i wyłącznie kolumny podstawkowe mogą tam się jako tako sprawdzić. Ja akurat jestem zwolennikiem kolumn podstawkowych ( wg mnie w danym budżecie brzmią zdecydowanie lepiej niż podłogowe) oczywiście w pomieszczeniach niezbyt dużych. Twoje 13m2 aż się prosi o takie konstrukcje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie napisałeś nic o wymiarach pomieszczenia (szerokość i długość) dasz radę uzupełnić te informacje ?

Podłogowe kolumny w takim metrażu nie zabrzmią dobrze, jak to się potocznie mówi "nie zmieszczą się z dźwiękiem"

Jeśli to pomieszczenie miało być docelowe to tylko i wyłącznie kolumny podstawkowe mogą tam się jako tako sprawdzić. Ja akurat jestem zwolennikiem kolumn podstawkowych ( wg mnie w danym budżecie brzmią zdecydowanie lepiej niż podłogowe) oczywiście w pomieszczeniach niezbyt dużych. Twoje 13m2 aż się prosi o takie konstrukcje.



W zasadzie zależy jak patrzeć szerokość/długość, ale powiedzmy, że długość będzie od tv (na ścianie) do ściany gdzie jest łóżko to jest 3.2m, a szerokość (drzwi do okna) 4.1m. (fota pokoju w 1 poście)
Nie upieram się przy podłogowych (żonie też nie uśmiechają się podłogowe w pokoju icon_smile.gif ), ale chciałbym by jakiś bas był choć wiem z opisów na różnych forach, że i podstawkowe mogą zejść nisko (i tu kwestia co kto przez to rozumie).
Zarzuciłem takim pomysłem, bo w niejednym miejscu wyczytałem, że ludzie na 14m2 mają podłogówki i są zadowoleni (cokolwiek to znaczy). Jestem otwarty na różne warianty. Przy niczym się nie upieram icon_smile.gif Chcę by sprzęt grał na tyle dobrze na ile się da (oczywiście lepiej niż obecny w miarę możliwości bez nie wiadomo jakiego nakładu finansowego).
Myślę, że była by możliwość z zamianą pokoi tylko znowu ciągnięcie kabli (antena, internet etc.), tv na ścianie, meble..., a szczerze mówiąc nie chce mi się od nowa wszystkiego ogarniać i dziurawić ;p (ponad rok temu było sporo robione pod tym względem i trochę za wcześnie na następne remonty)
pokoje były przystosowywane pod nas i pod młodego ( większy pokój żeby miał gdzie się rozstawić z torami, drogą pod auta etc.) W Naszym nie miałby za bardzo możliwości zabawy, a raczej miałby spore ograniczenie ;] Mi i żonie do tego typu rzeczy jak wiadomo nie jest potrzebny icon_smile.gif

Na samym początku myślałem o takim zestawie: Marantz MCR611 + Dali ZENSOR 3, ale nie wiem czy to nie za dużo kasy do ewentualnego efektu...
Zawsze jeszcze mogę dać głośniki na ścianę gdzie jest okno (czyli prawy głośnik i lampka nocna) tylko, że w razie oglądania np. filmów dźwięk będzie mi walił w prawe ucho zamiast od przodu. Przy słuchaniu muzy w sumie tak samo przy siedzeniu przy kompie czy na łóżku przodem do tv (dla jasności) :/
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemieścić kilka kabli i mieć luksus - ja bym w to szedł, komfort słuchania też byłby inny, no ale zrobisz jak uważasz.
Zgodzę się, że kolumny podstawkowe także potrafią zagrać bardzo dobrze w niskich rejestrach.

Poczytaj trochę o kolumnach Magnat Quantum 673 (a może 753 ?), bardzo dużo osób na forum je poleca, dużo osób jest z nich zadowolonych i w tym budżecie ponoć są bardzo dobre (temu piszę "ponoć", gdyż osobiście jeszcze nie miałem przyjemności ich posłuchać). O akustyce można pomyśleć później, tym bardziej, że piszesz o pozbyciu się w przyszłości części wyposażenia. W takim metrażu zdecydowanie odradzam konstrukcje podłogowe,

Rozmieszczenie można zmienić rozumiem (no poza szafą zapewne), może łóżko dać na ścianę gdzie teraz stoją kolumny ? Wówczas bardzo ciekawie zwalnia się ściana pod kolumny podstawkowe ze stadami (warto sprawdzić takie ustawienie)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Poczytaj trochę o kolumnach Magnat Quantum 673 (a może 753 ?), bardzo dużo osób na forum je poleca, dużo osób jest z nich zadowolonych i w tym budżecie ponoć są bardzo dobre (temu piszę "ponoć", gdyż osobiście jeszcze nie miałem przyjemności ich posłuchać). O akustyce można pomyśleć później, tym bardziej, że piszesz o pozbyciu się w przyszłości części wyposażenia. W takim metrażu zdecydowanie odradzam konstrukcje podłogowe,



Cytat

Przemieścić kilka kabli i mieć luksus - ja bym w to szedł, komfort słuchania też byłby inny, no ale zrobisz jak uważasz.



Wszystko wiąże się z czasem i pewnymi kosztami, a tych mi nie brakuje od dłuższego czasu (pomijając czas oczywiście). Na domiar złego czeka mnie jeszcze sprzęgło do roboty z dwumasem rzecz jasna od razu. 4k nie moje tak lekko licząc... No, ale nie to jest tematem.

Wracając do owego... Na pewno poczytam o tych kolumnach tylko z czym je ew. łączyć? I które ew. lepsze 673 czy 753 (te pierwsze faktycznie mają sporo pozytywnych opinii). Jeśli będę miał możliwość to oczywiście odsłucham.

Cytat

Rozmieszczenie można zmienić rozumiem (no poza szafą zapewne), może łóżko dać na ścianę gdzie teraz stoją kolumny ? Wówczas bardzo ciekawie zwalnia się ściana pod kolumny podstawkowe ze stadami (warto sprawdzić takie ustawienie)



Szczerze nie wpadłem na takie rozwiązanie, a wydaje się całkiem intrygujące icon_smile.gif Muszę nad tym pomyśleć.

Oczywiście poczekam i poczytam czy ktoś jeszcze ma jakieś pomysły. Nie mniej jednak bardzo dziękuję Ci za zainteresowanie moim tematem/problemem i pomocą/poradą odnośnie wątku icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony w budżecie 3-4 tyś zł jaki określiłeś sprzęt używany zabrzmi dużo lepiej od sprzętu nowego (przeważnie zabrzmi lepiej, pod warunkiem odpowiedzialnego doboru). Z tego co widzę potrzebujesz wzmacniacza i kolumn, no i jakiegoś przetwornika do spięcia komputera ze wzmacniaczem. Budżet 4 tyś podzieliłbym tak: 2200 zł - 2400 zł - kolumny podstawkowe, +-1500 zł na wzmacniacz, kilka stówek na przetwornik cyfrowo analogowy (DAC). Kable dasz radę kupić poza tym budżetem, czy tu też muszą się zawrzeć ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że masz jakieś wyobrażenie o niskich tonach. Jakie lubisz i jakie powinny być. Ale czy to nie jest tylko wyobrażenie?
Najlepiej wybierz się do salonu audio i posłuchaj na dobrym, w miarę neutralnie grającym wzmacniaczu kilku par kolumn.
Ze 2 - 3 podłogowych (niezbyt dużych, bo miej na uwadze pokój) i w podobnej cenie podstawkowych. Będziesz wiedział czy wystarczą Ci takie niskie tony.
Oczywiście jeśli zależy Ci na jakości dźwięku wybierz do słuchania kolumny ze dwa razy droższe niż możesz kupić. Bo pewnie na tym poziomie miałbyś używane. Czyli lepiej grające. I różne pod względem barwy dźwięku.
Chyba, że wiesz jaki pod tym względem dźwięk lubisz, to wybierz tylko tak grające kolumny.
Jeśli mają w salonie mniejsze pomieszczenie odsłuchowe, podobne metrażem do Twojego pokoju, niech tam się odbędą odsłuchy.
Weź ze sobą kilka zróżnicowanych i doskonale znanych Ci nagrań. Na nich zawsze słuchaj, porównuj.
Jeśli odsłuch będzie płatny, to i tak sądzę, że warto. Nabierzesz jakiegoś rozeznania, będziesz wiedział czego potrzebujesz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Z drugiej strony w budżecie 3-4 tyś zł jaki określiłeś sprzęt używany zabrzmi dużo lepiej od sprzętu nowego (przeważnie zabrzmi lepiej, pod warunkiem odpowiedzialnego doboru). Z tego co widzę potrzebujesz wzmacniacza i kolumn, no i jakiegoś przetwornika do spięcia komputera ze wzmacniaczem. Budżet 4 tyś podzieliłbym tak: 2200 zł - 2400 zł - kolumny podstawkowe, +-1500 zł na wzmacniacz, kilka stówek na przetwornik cyfrowo analogowy (DAC). Kable dasz radę kupić poza tym budżetem, czy tu też muszą się zawrzeć ?


Rozglądałem się za sprzętem w tym przedziale, ale jak pisałem miło było by kupić coś tańszego ;] Szczerze to trochę się już nastawiłem na te Magnaty, które zaproponowałeś (wczoraj jeszcze troszkę poczytałem i faktycznie sporo dobrych opinii mają - parametry też chyba przyzwoite, aczkolwiek nie wiem czy nimi można się sugerować, bo one nie grają) tylko nie bardzo wiem jaka jest różnica pomiędzy 673 , a 753 (szukałem jakiegoś porównania, ale nie znalazłem - może już za późno było). Mógłbyś mi to jakoś łopatologicznie wytłumaczyć? Ew. coś do nich (ampli czy wzmacniacz). Chyba, że proponujesz jeszcze coś znacznie lepszego od tych Magnatów (mi wydają się ok - choć nie słuchałem). Z kablami to zależy w jakiej ostatecznie cenie by się ten zestaw zamknął.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Widzę, że masz jakieś wyobrażenie o niskich tonach. Jakie lubisz i jakie powinny być. Ale czy to nie jest tylko wyobrażenie?
Najlepiej wybierz się do salonu audio i posłuchaj na dobrym, w miarę neutralnie grającym wzmacniaczu kilku par kolumn.
Ze 2 - 3 podłogowych (niezbyt dużych, bo miej na uwadze pokój) i w podobnej cenie podstawkowych. Będziesz wiedział czy wystarczą Ci takie niskie tony.
Oczywiście jeśli zależy Ci na jakości dźwięku wybierz do słuchania kolumny ze dwa razy droższe niż możesz kupić. Bo pewnie na tym poziomie miałbyś używane. Czyli lepiej grające. I różne pod względem barwy dźwięku.
Chyba, że wiesz jaki pod tym względem dźwięk lubisz, to wybierz tylko tak grające kolumny.
Jeśli mają w salonie mniejsze pomieszczenie odsłuchowe, podobne metrażem do Twojego pokoju, niech tam się odbędą odsłuchy.
Weź ze sobą kilka zróżnicowanych i doskonale znanych Ci nagrań. Na nich zawsze słuchaj, porównuj.
Jeśli odsłuch będzie płatny, to i tak sądzę, że warto. Nabierzesz jakiegoś rozeznania, będziesz wiedział czego potrzebujesz.


Możliwe, że jest ...
Myślałem już nad wybraniem się i odsłuchaniem kilku modeli tylko najpierw chcę się rozeznać/nastawić na konkretne zestawy, bo jest tego za dużo, żeby brać na odsłuch na chybił trafił nie mając pojęcia co z czym łączyć i w ogóle icon_smile.gif Jest jeden, o którym mi wiadomo salon z odsłuchem za chyba 50zł. W miarę neutralny to nie czasem NAD? Denon chyba cieplejszy? Rotel i cambridge odpada, bo one chyba bardziej pod metal/rock/heavy metal etc...
Znowu skoro Simson mówi, że podłogówki nie mają racji bytu w takim metrażu, to czy jest w ogóle sens sobie nimi głowę zaprzątać? Może faktycznie brać te podstawkowe ew. z czasem subwoofer dorzucić jak by było za mało basu, ale nie potrzebuję jakiegoś mega łupania. Po Prostu chcę by był tam gdzie być powinien i był słyszalny/odczuwalny w dźwięku nie koniecznie na żołądku ;]. A nie cyk cyk albo łup łup bądź też cyk cyk łup łup. Chcę chyba równowagi z tym żeby bas faktycznie też był jakiś przyjemny, który mógłby też zejść czasem dość nisko. Nie wiem jak to opisać hehe icon_smile.gif
Cytat

Oczywiście jeśli zależy Ci na jakości dźwięku wybierz do słuchania kolumny ze dwa razy droższe niż możesz kupić. Bo pewnie na tym poziomie miałbyś używane


Szczerze nie bardzo rozumiem te zdanie icon_biggrin.gif Jeśli wybiorę do odsłuchu 2x droższe niż chcę kupić, to raczej nie będą grały tak samo jak te które będę planował kupić. Chyba, że mówisz o kupnie tych 2x droższych, ale używek. Sorki jeśli nie trybię oczywistej oczywistości, ale jestem na lekkim kacu i jeszcze piec padł w nocy albo nad ranem i od 6 siedziałem próbując odpalić, żeby pranie schło ;] No i trochę się boję z tymi używkami jeśli chodzi o kolumny, bo nie wiem na co zwracać uwagę pod względem ew. napraw, które mogły być zrobione niedbale albo jakieś zaczynające się felery na głośnikach etc. Ale nie wykluczam kupna używek. Musiałbym być mega przekonany, że faktycznie są w 100% sprawne bez jakichś ukrytych wad.
Cytat

Weź ze sobą kilka zróżnicowanych i doskonale znanych Ci nagrań

Takowe nagrania brać na płycie czy pen wystarczy?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuch to podstawa, możesz posłuchać i porównać konstrukcji podłogowych i podstawkowych, jednakże jeśli sala odsłuchowa będzie miała powierzchnię 25m2 to takie porównanie wg mnie ma mniejszy sens, gdyż szukasz sprzętu do 13m2 Sam miałem 3 komplety kolumn podłogowych w 18 m2 i żadne z podłogowych nie brzmiały tak jak bym tego oczekiwał, teraz po czasie wiem, że po prostu były za duże

f1angel pisze o tym, że jak na odsłuchu podłączysz np kolumny podstawkowe za kwotę około 4 tyś zł, to bardzo podobnie brzmiące można z używanych kupić w cenie około 2 tyś zł. Zaś nowy wzmacniacz za kwotę 3 tyś zabrzmi zbliżoną jakością dźwięku co używany w kwocie 1,5 tyś - 1,7 tyś.

Te magnaty podałem jako przykład nowych konstrukcji, jednakże w Twoim budżecie szukałbym lepszych produktów, wg mnie na sprzęt audio lepszy, a co za tym idzie ładniej brzmiący, kasy nie powinno się żałować. Muzyka ma sprawiać przyjemność, zaś ze sprzętów lepszych ta przyjemność jest potęgowana.

Na odsłuch weź płytkę, wzmacniacze nie posiadają wejść usb, a o amplitunerze nie myśl jeśli chcesz mieć dobrą jakość dźwięku. Amplitunery stereo np są bardziej funkcjonalne niż wzmacniacze, ale tą funkcjonalność masz kosztem jakości dźwięku. Dźwięk ze wzmacniacza jest zdecydowanie lepszy.
Na koniec podepnij zestaw w kwocie około 6 tyś - 8 tyś - jakość taką można osiągnąć w sprzęcie używanym

Myślę, że na tą chwilę warto udać się na odsłuch i w budżecie powiedzmy 4 tyś posłuchaj dostępnych wzmacniaczy z konstrukcjami podłogowymi i podstawkowymi (tak jak radzi f1angel). Odsłuchy na znanych Ci utworach, porób notatki jakie podłączenia Ci się podobały, nie spiesz się i wówczas na pewno dużo się rozjaśni co do zestawu. Unikaj także efektu pierwszego wrażenia, dokładnie wysłuchaj i dokonaj niejako analizy brzmień poszczególnych połączeń. Następnie podepnij zestaw za 6 - 8 tyś. taką jakość można osiągnąć przy sprzęcie używanym

Nie napisałeś skąd jesteś.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gabarytów salonów z początku tematu, myślę i wiem z praktyki że 13m kw dla dziecka, ba nawet mniej... to żadna krzywda.
Natomiast dwie dorosłe i funkcjonujące zawodowo osoby w 13 m to nieco ciasno.
Remontu w 1 dzień nie zrobisz i nie pozamieniacie się pokojami , ale może warto pomyśleć o tym.

Co do sprzętu to w 13 metrów kolumny pokroju stx f300 to gruuba przesada (chyba że celem jest podskakiwanie szklanek na stole, a nie muzyka, czy jakość w brzmieniu), jak 13m kw i STX to model electrino 150, tu pasuje jak ulał, to udana kolumna. Ewentualnie jakieś większe kolumny podstawkowe.

Jak miałbyś pokój ten większy to kolumny typu większy model electrino 250, wspomniane quantumy 675/677, czy inne nowe, lub używane lepsze, czy o innym brzmieniu, pasującym do stylu wzmacniacza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co do sprzętu to w 13 metrów kolumny pokroju stx f300 to gruuba przesada (chyba że celem jest podskakiwanie szklanek na stole, a nie muzyka, czy jakość w brzmieniu), jak 13m kw i STX to model electrino 150, tu pasuje jak ulał, to udana kolumna. Ewentualnie jakieś większe kolumny podstawkowe.

Jak miałbyś pokój ten większy to kolumny typu większy model electrino 250, wspomniane quantumy 675/677, czy inne nowe, lub używane lepsze, czy o innym brzmieniu, pasującym do stylu wzmacniacza.


Te 300 setki już zostały mi z głowy wybite..
z mniejszych STXów chyba zrezygnuję. Jeśli chodzi o STX to brałem pod uwagę tylko FX-300 (tak jakoś mi się ubzdurało - może dlatego, że o mniejszych wyczytałem mieszane opinie, aczkolwiek te electrino 250 mają nie najgorsze, ale i tak nie do tego pokoju jak piszecie).
Na domiar złego właśnie mi się odkurzacz spalił... I znowu budżet w dół... :/
Chyba coraz więcej będę musiał patrzeć na używki tylko kompletnie nie mam pojęcia na jakie, ew. nowe, ale już o mniejszym budżecie... Głowa mnie już boli od tego wszystkiego. Za dużo tego jest...
A jutro trzeba jechać po odkurzacz jakiś...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Naprawdę trudno Ci było zrozumieć co mam na myśli? A wystarczyło uważnie przeczytać i ... chwilę pomyśleć.
Tak, kup odkurzacz i zrób porządek. To ważna sprawa. Pozdrawiam.


Po co te złośliwości? Jeśli poczułeś się urażony, to przepraszam, ale jak pisałem nie byłem całkiem dysponowany w tym czasie i mózg nie pracował tak jak powinien: niespełna 3h snu, na kacu po czym walka z piecem w kotłowni 2h - zawleczki do niego szukam do tej pory jak mam czas na necie (póki co prowizoryczna jest, ale może walnąć w każdej chwili). Do tego młody latający i przeszkadzający mi w pisaniu i czytaniu posta. Miałem problem z myśleniem i koncentracją.
Simson mi wyjaśnił bez problemu o co chodziło i po sprawie. Chwała mu za to. Wolałem się tylko upewnić czy dobrze Cię rozumiem. To wszystko.
A odkurzacz niestety, ale potrzebny na już, bo nawet nie zdążyłem dokończyć wczoraj sprzątania - dymek, smród i po odkurzaczu...
Sorry za off-topic.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja przepraszam. Bez urazy, ok?
No to w sumie jaki budżet Ci pozostał? Ale chyba mało.
W tej sytuacji tym rozsądniej by było poszukać zestawu używanego.
Jeśli byłyby to elementy starsze a obawiałbyś się, czy Ci się dźwiękowo spodobają, to trzeba by szukać ofert z okolicy.
Abyś mógł dojechać, posłuchać, obejrzeć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To ja przepraszam. Bez urazy, ok?
No to w sumie jaki budżet Ci pozostał? Ale chyba mało.
W tej sytuacji tym rozsądniej by było poszukać zestawu używanego.
Jeśli byłyby to elementy starsze a obawiałbyś się, czy Ci się dźwiękowo spodobają, to trzeba by szukać ofert z okolicy.
Abyś mógł dojechać, posłuchać, obejrzeć.


Spoko. Ja się nie gniewam icon_smile.gif W końcu proszę tu obecnych o pomoc więc nie mam prawa się gniewać icon_smile.gif Chciałem tylko sprostować icon_smile.gif
Doszedłem do wniosku, że jak na pierwszy sprzęt, to chyba nie będę szalał z droższym zestawem, bo jak by mi nie spasował, to będę sobie w brodę pluł (przypomniała mi się rozmowa z kolegą, który przebierał, odsłuchiwał i w końcu kupił sprzęt audio za ponad 5k zł. po czy po pół roku sprzedał go, bo stwierdził, że "uszy mu krwawią" icon_biggrin.gif - po tym kupił słuchawki za ponad 2k zł i teraz jest zadowolony icon_smile.gif ). A tańszy zawsze łatwiej będzie przełknąć w razie co, i coś wymienić... Tym bardziej, że de facto budżet maleje. O używkach jak najbardziej myślę choć z obawą - wiadomo jak to bywa.
Chciałbym odsłuchać tych Magnat Quantum 673, ale nie ma ich w żadnym salonie audio :/ Naczytałem się o tym i wnioskuję, że po większości opisów pasowały by mi te głośniki. I raczej będę celował w nie, w ciemno skoro nie mam gdzie odsłuchać.
Do tego myślałem o wzmacniaczu Sony TA-F555ES (i tu też troszkę poczytałem i po opisach, które potwierdzała nie jedna osoba spasowałby mi z brzmieniem - nawet ponoć się zgrywają z tymi Magnatami). Na razie nie ma go na aukcjach (jest 555ES mkII, ale ten chyba mniej by mi pasował jeśli wierzyć opisom). Co prawda wzmacniacz prawie w moim roczniku ;] i tu obawa czy będzie wszystko ok. Co o tym sądzicie? Albo co proponujecie odnośnie tego? Im więcej czytam, tym większy mętlik icon_smile.gif Ale jednak co do tańszego zestawu i tych głośników jestem chyba przekonany, że tego bym chciał. Raczej nawet taki tani zestawik myślę, że i tak będzie o niebo lepiej grał w porównaniu do mojego obecnego Panasia. A z czasem jak coś będę mógł pomyśleć o czymś lepszym jak się odłoży trochę grosza i już jakiś zarys doświadczenia będę miał po pierwszym zestawie.
Wracając do budżetu, to skoro te Magnaty (dzisiaj albo wczoraj wyczytałem, że ponoć chodzą też jakieś podróby...) stoją w granicy 1k zł, to myślę, że wziąć wzmacniacz za 500-1000 zł. (nowy czy używkę, ale pewnie to drugie w tej cenie) i do tego jakieś kabelki + ten DAC (jeśli jest to potrzebne - jak wiadomo chcę to podpiąć do kompa). Już sam nie wiem co o tym myśleć heh xD
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No to może kolego dozbieraj z miesiąc, dwa i wówczas można coś doradzić?


Sporo o tym myślałem, ale wiem z doświadczenia, że zawsze kończyło się to i tak jeszcze większym wydatkiem. "No bo skoro takie coś, to parę groszy dołożę i można mieć to, ale jednak jeszcze tamto jest niewiele droższe, a 2x lepsze, to może ..." xD tak u mnie jest praktycznie zawsze. Więc teraz muszę być twardy i konsekwentnie trzymać się obecnej myśli ;p A tak jak pisałem powyżej - jeśli coś mi nie spasuje, to nie będę taki zły na siebie, że przewaliłem kilka tysięcy zł, a to nie to, co chciałem. Do tego biorąc obecną akustykę pokoju i metraż, to sprzęt za kilka tysięcy będzie się pewnie tylko marnował zamiast rozwinąć skrzydła - tak mi się wydaje, ale oczywiście mogę się mylić, bo się na tym nie znam. A na razie na czymś tańszym będę mógł pokombinować i się troszkę obeznać z tematem przed ewentualnym kolejnym zakupem już z wyższej półki.
Cytat

Nie warto uszczuplać budżetu, zakup zapewne na kilka lat, więc niedobrze jest się ograniczać. Jak to najczęściej bywa, coś lepszego kosztuje przeważnie więcej.


Na kilka lat pewnie i tak. W większości nie kupuję czegoś na pół gwizdka, ale chyba w tym wypadku będzie to bardziej roztropne, a powtórzę, że co nie kupię, to pewnie zagra lepiej niż obecny "grajek" - jakieś 17 lat temu kosztował 1,5k icon_smile.gif Wtedy ojciec mi go kupił, bo jeszcze byłem nieletni więc nie pracowałem, a i tak byłem prze szczęśliwy xD
Najczęściej tak jest, że droższe, to i lepsze... Jak bym miał nadmiar gotówki, to zapewne bym się zabawił w coś - jak na moje skromne możliwości - drogiego. A nie chcę skończyć jak kolega po pół roku. On singiel, to może sobie pozwolić na taką zabawę ;]
Ja jednak mam jeszcze troszkę wydatków więc wolę nie szaleć.
Intrygują mnie te Quantum-y i chyba na nie padnie. Myślałem też o MA BX2, ale o nich opinie różne w porównaniu z Magnatami 673. Dali Zensor 3 tak samo jak Monitory, a chyba nawet gorzej... Najgorsze jest to, że inaczej bym podchodził do tematu jakbym miał już w swoim dorobku kilka zestawów. A tak, to człowiek nie wie czego ma się chwycić i mętlik w głowie xD
Jeśli uda się z jakimś odsłuchem, to dam znać co i jak, ale pewnie nie będę umiał Wam nawet opisać wrażeń. Póki co kuleję z czasem, by się wybrać na spokojnie i przez dłuższą chwilę posłuchać tego i owego... No i brak możliwości posłuchania tych 673 :/
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to świetna propozycja. Bo wydaje mi się, że Twoim dużym problemem jest brak osłuchania. Gdybyś choć z całą pewnością wiedział jaki dźwięk lubisz, jakie brzmienie.
Skorzystaj z tego, co pisze S4Home. Poznasz kilka par kolumn, będziesz wiedział jak grają, jak kreują dźwięk, barwy, scenę, itp.
Przecież nie musisz niczego kupować. Potraktuj to jako wycieczkę odsłuchowo - krajoznawczą. icon_biggrin.gif
Weź ze sobą kilka różnorodnych nagrań, których słuchasz i znasz doskonale.

Rzeczywiście nie musisz kupować od razu droższego sprzętu. Jeśli kupisz tańszy, to stopniowo wymieniając elementy na lepsze uzyskasz pewniej dźwięk jaki lubisz, bo będziesz wiedział czego chcesz, jaki dźwięk lubisz.
Oczywiście jeśli kupisz używany i bardziej popularny, to niewiele stracisz na odsprzedaży. Może nawet nic nie stracisz jeśli kupisz bardzo okazyjnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...