Skocz do zawartości

subwoofer


apwroc@wp.pl

Recommended Posts

Witam wszystkich na forum!! Oczywiście jak problem to ludzie szukają porady u specjalistów więc tu się zalogowałem, ale do rzeczy.zakupiłem ostatnio zestaw Denon AVR-X520BT + jamo 626 (zestaw 5.0) Myślałem, że ten zestaw spokojnie mnie zadowoli, ale niestety tak nie jest i dźwięk jest jak dla mnie przytłumiony.W związku z tym, chce go urozmaicić i wzmocnić subwooferem. Pokój ma ok 18 m2 ale jest otwarty bo przylega do niego bezpośrednio aneks kuchenny i przedpokój
. Biorę pod uwagę takie modele jak jamo 210, Wharfedale WH-S8E, MAUDIO SUB 10 (ale tylko ze względu na cenę, bo znalazłem za 400 zł), STX S-250 albo model niższy 200 . Budżet tak około 600 zł. Proszę o podpowiedz który z podanych przeze mnie byłby najlepszy (bądź inny którego nie uwzględniłem)Znalazłem taką stronę ze sprzętem (ceny całkiem całkiem) ale nie mogę znaleźć żadnych opinii o ich wyrobach http://subwoofery.pl/index.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Niestety nie zapytałeś o poradę a raczej nie polecili byśmy tego zestawienia.
Nie wiem czy dobrze rozumiem ale napisałeś że dźwięk jest "przytłumiony". Tego nie poprawisz subwooferem.
"Przytłumiony" czyli bez wyrazu i góry tak? Te kolumny są dość jasne i akurat wysokich tonów nie powinno im brakować. Co do dołu to się zgodzę że mimo większych głośników basowych nie grają one ani mocno ani nisko.

Więc jeśli o poprawie basów to owszem subwoofer. Jeśli rozjaśnienia góry to nie subwoofer.

Z nowych: http://s4home.pl/produkt/magnat-sub-302a/

Z używanych: http://allegro.pl/jbl-subwoofer-northridge...55.html#thumb/3

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam i dziękuje za sugestie. Co do dźwięku, to między czasie trochę poszperałem w ustawieniach i tzw"górę" już ustawiłem pod siebie, ale ciągle brakuje basów. Wyczytałem, że jakość dźwięku zależny od"wygrzewania" się głośników ( muszą podobno ileś godzin popracować, aby uzyskać taki dziwek jaki powinien być) Ja przed zakupem szperałem po rożnych forach, to akurat ten zestaw głośników i amplituner (choć osobno) to miały raczej pozytywne opinie (oczywiście w cenie 2800 zł ok)Jak rozumiem wszystkie podane przeze mnie propozycje subów są średnie? Wolałbym jednak nowy sprzęt. Można prosić jeszcze o jakie propozycje co do subwoofera?
edycja:
nikt nie ma już zdanej koncepcję bądź propozycji? czytałem o tych subwooferach magnat i wynika, że jakość jest nierówna i niektóre buczą jak również kwestia włączania jest jakaś dziwna.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrzewanie dużo zmienia, aczkolwiek z tych Jamo niskiego basu nie uzyskasz.
Z nowych to jedynie Wharfedale WH8 o którym pisałeś. Ładny subwoofer o dobrym basie chodź słaby mocowo. Do małych pomieszczeń jak znalazł. Barwa dźwięku bardzo ładna.
No i moim zdaniem najlepszy w tej cenie to Magnat Sub 302. Na prawdę ciężko o lepszy subwoofer w takich pieniądzach.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za odpowiedz. Prawdopodobnie zdecydowałem się na ten sub (ewentualnie jeszcze wchodzi w grę WH-S10E o ile dozbieram jeszcze 100 zl) ale mam w związku z tym pytanie, czy tak dosć mocne subwoofery pociągnie mój amplituner (gdzie w odmętach internetu, znalazłem kilka postów, że zdarzają się sytuacje, szczególnie przy mocniejszym graniu, że ampli odcina tyle kolumny z braku mocy) Czy cos takiego mi grozi? ( o małe suby się nie martwię, ale o większe.......)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...