Skocz do zawartości

Wkładka gramofonowa


Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów i gorąco pozdrawiam

Mam taki malutki problemik, a mianowicie: poszukuję nowej wkładki gramofonowej do mojego Pro Ject Debut Carbon Esprit.
Powód jest trywialny, moja żona robiła przedświąteczne porządki i wycierała kurz z urządzeń audio i jak się dzisiaj okazało urwała igłę (Ortofon 2M blue).
Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w wyborze nowej i ewentualnie lepszej od porzedniej (w grę wchodzą tylko wkładki MM)

Zyczę Wszystkiego Najlepszego w nadchodzącym Nowym Roku i pozdrawiam

Rafał


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafdob,
To jeszcze pytanie: ile teraz możesz wydać?.
Jeżeli mało (i potem będziesz chciał kupić np. Bronze) to możesz "iść po taniości" kupić AT95 lub coś w tym stylu.

Jeżeli więcej - to zamiast taniej wkładki może lepiej kup oryginalną igłę do Blue...
Oczywiście pod warunkiem, że dźwięk z 2M Blue odpowiadał Tobie.

No i warto przeglądać oferty wyprzedażowe (np. salony Denona czy Top HiFi), bo bywają kilkudniowe przeceny wkładek (choć dzisiaj nie widzę jakiś szczególnie dobrych cen).

Pozdrawiam
PS. Co do tanich zamienników igieł (Stylus ... i tym podobne) to się nie wypowiadam - bo nie używam i nie wiem, czy kiedyś zaryzykuję (zresztą w takim wypadku gdy ktoś chce jak najtaniej, to i tak trzeba by było skontaktować się np. z Wamatem i popytać czy mają nieoryginalną igłę do Ortofona M2 Blue).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...