Skocz do zawartości

Jakie kolumny podstawkowe do Sony TA-F570 ES ?


MareckiK

Recommended Posts

Witam,

Potrzebuję pomocy w doborze kolumn podstawkowych do mojego nowego nabytku Sony TA-570 ES.
Odsłuch w pokoju o powierzchni 18 m2.(3mx6m).Kolumny stoją na ścianie 3m. Słucham głównie rocka ,muzykę elektroniczną i instrumentalną.
Dotychczas grałem na amplitunerze Pioneer VSX 609 RDS i kolumnach ARCUS TS100. Powiem szczerze ,że Soniak z tymi kolumnami gra gorzej niż Pionek.Tak jakoś mniej dynamicznie.Jest również mniej basu ,ale w Pionku słuchałem zawsze z Midnight -lubię bas .Czytając forum Arcusy były polecane do tego Soniaka ,lecz pewnie nie o ten model chodziło.Moc 60 W RMS moich kolumn to trochę mało przy 120 W dla 4 OHM wzmacniacza.
Po analizach forum wybrałbym w kolejności :

1.Monitor Audio Bronze BX2 (najdłuższa gwarancja producenta i górna granica budżetu)
2.Magnat Quantum 673 (To był mój faworyt.Największa moc RMS .Firma z doświadczeniem.Trochę jednak martwią mnie kosze głośników ,które nie są metalowe.)
3. Wharfedale Diamond 220 (odradzany był na forum z tym wzmacniaczem ,ale tam chyba chodziło o budżet.)

Czekam na opinie i porady.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A dlaczego po prostu nie posłuchasz na tych kolumnach ze swoim wzmacniaczem? To najlepsze co możesz zrobić.
Nic nie zastąpi odsłuchu.
Nie zadawałbyś tych wszystkich pytań.
A niemetalowymi koszami głośników bardzo bym się nie martwił.



Witam,
Zapewne to będzie następnym krokiem ,ale jak to mówią ,kto pyta nie błądzi.
Niestety nie mogę się pochwalić,osłuchaniem wielu modeli wzmacniaczy i kolumn .Musiałem od czegoś zacząć ,by nie poruszać się po omacku.
Forum śledzi bardzo wiele osób z ogromnym doświadczeniem ,więc po prostu liczę na pomoc.
Rozumiem ,że kolumny trafnie wytypowałem i muszę tylko teraz ostatecznie sam ocenić ?

Druga sprawa - mam prośbę do posiadaczy Sony TA-F 570 ES lub 550 ES z Wrocławia i okolic.
Chciałbym zagościć ze swoim wzmacniaczem w celu odsłuchu porównawczego.To byłby chyba najlepszy sposób, wyeliminowania jakiejś usterki ?.

Pozdrawiam
i
z góry dziękuje za pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...