Skocz do zawartości

Yamaha htr 5930


8lukasz6

Recommended Posts

Witam wszystkich jestem nowy i mam nadziej ze wybrałem dobry dział icon_biggrin.gif dostałem od teściów zestaw kina domowego yamaha hrt 5930 plus głośniki i chciałbym go podłączyć do tv icon_biggrin.gif ale problem jest taki ze nie wiem jak i jakie kable kupić :/ posiadam nc+ moje pytanie jak to podłączyć do tv żebym to wszystko grało icon_biggrin.gif bo teściu miał tylko do słuchania radia wiec żadnych kabli mi nie dal icon_biggrin.gif druga sprawa jakie mam kupic kable żeby glosniki
    podłączyć do Amplitunera bo mam kable ale one są za krótkie, druga sprawa co do glosnikow to duże glosniki mja po 2 wyjścia plus i mius i pytanie czy mam uzyc wszystkie wyjścia czy tylko po jednym plusie i minusie ?? z góry bardzo dziękuje za pomoc a na pewno jej potrzebuje hehehe pozdrawiam
    w tv mam wyjście digital audi i component video input
    nc+ tylko hdmi i audio s/pdif

    DSC01446.jpg


    DSC01446.jpg


    DSC01446.jpg

    Link do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Cytat

    w tv mam wyjście digital audi i component video input



    Digital audio to zapewne wyjście audio optyczne, a component input wejście dla obrazu i dźwięku( starsze video, kamery)

    Bardziej praktycznie będzie jak kabel optyczny wyjdzie z TV , bo wychodząc optykiem z dekodera nagłośnisz tylko stacje telewizyjne, a wychodząc z Tv i te telewizyjne, ale też oglądane filmy z dysku wpiętego w usb TV, także jakieś gry, filmy z dvd itp.
    Kable głośnikowe z plusa amplitunera do plusa kolumn i potem z minusem dalej analogicznie . Np. do górnych zacisków kolumn( przy pozostawionych zworkach-blaszkach). Kable głośnikowe jak nie masz pomysłu, najważniejsze by były z czystej miedzi czyli Cu średnica 2x2,5mm.
    Link do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Oki dziekuje za pomoc kabelki juz sa zamówione 😁 a jak bedzie z rasie czy musze do kupic jakaś specjalna antenę ?? Czy moge jakos podłączyć z nc+


    Cytat

    Cytat

    w tv mam wyjście digital audi i component video input



    Digital audio to zapewne wyjście audio optyczne, a component input wejście dla obrazu i dźwięku( starsze video, kamery)

    Bardziej praktycznie będzie jak kabel optyczny wyjdzie z TV , bo wychodząc optykiem z dekodera nagłośnisz tylko stacje telewizyjne, a wychodząc z Tv i te telewizyjne, ale też oglądane filmy z dysku wpiętego w usb TV, także jakieś gry, filmy z dvd itp.
    Kable głośnikowe z plusa amplitunera do plusa kolumn i potem z minusem dalej analogicznie . Np. do górnych zacisków kolumn( przy pozostawionych zworkach-blaszkach). Kable głośnikowe jak nie masz pomysłu, najważniejsze by były z czystej miedzi czyli Cu średnica 2x2,5mm.


    Link do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Gość
    Odpowiedz...

    ×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

    ×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Utwórz nowe...