Skocz do zawartości

BRAK BASU Denon AVR-X1000 + JAMO S626 HCS3


Pantas

Recommended Posts

Witam!

Posiadam zestaw w postaci:

- amplituner Denon AVR-X1000
- kolumny Jamo S626 HCS3

Mój problem polega na tym, że od nowości nie ma praktycznie niskich tonów. Bas pojawia się dopiero jak bardzo odkręcę głośność, ale i tak nie jest to to samo co nawet w tanich zestawach głośników do komputera 2.1.

Przy cichym słuchaniu muzyki już w ogóle nie występuje efekt basu.

Kolumny są poprawnie podłączone do amplitunera. W ustawieniach dużo grzebałem, różne opcje przestawiałem i nadal brak basów.

Jedyne co mogę sobie zarzucić to że przewody nie są z czystej miedzi, ale to raczej nie ma wpływu na brak niskich tonów.

Jestem bardzo zawiedziony bo zestaw za 3 tys zł nie chce zagrać jak marketowe kino domowe za 800 zł.

Czystość i jakość dżwięku jest w porządku, ale brak niskich tonów wszystko psuje.

Jakieś rady?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używasz dwóch kolumn czy pięciu? Słuchasz muzyki czy oglądasz więcej filmów?
Jeśli nie wykorzystujesz Denona do kina, lepiej zamień ten amplituner na dobry wzmacniacz stereo. Wtedy będziesz słyszał bas.
Ogólnie do muzyki lepszym rozwiązaniem jest wzmacniacz.

Dawno temu miałem amplituner Yamahy, podobnie jak u Ciebie słaby bas. Nic się nie dało z tym zrobić . Zaprosiłem kuzyna , który zobaczył co i jak. Po chwili powiedział: "kup wzmacniacz stereo, do muzyki tylko wzmacniacz ".
Ewentualnie amplituner stereo, chociaż w mojej ocenie lepiej używać wzmacniacz i osobny tuner radiowy.
Yamaha została w lombardzie, a ja wróciłem do domu z wzmacniaczem stereo. Poprawa dzwieku bardzo duża, nie tylko basu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

To nie wina amplitunera tylko kolumn. Nie wiem skąd bo nie tu utarło się że jamo 606 to świetne kolumny.
A tak nie jest. Mimo dużego głośnika bazowego. Grają bardzo płytko.
Dodatkowo mają olbrzymie problemy przy ustawieniu.

Co możesz zrobić, a nie wiele. Podłączyć je w bi ampingu. Niestety podbić basy. I jakoś z tym żyć. Sproboj też podłączyć je w przeciwfazie to często pomaga tym produktom.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z 5 ciu głośników.

Oglądam filmy i słucham muzyki. Filmów jest dużo, ale muzyki też lubię posłuchać tylko amatorsko - youtube i tyle.

Rozumiem, że Jamo 626 to nie jest jakiś szał ciał, ale żeby sprzęt z marketu za 500 zł miał więcej basu?

Chyba że tutaj kwestia jest taka, że mam dokupić subwoofer jeśli potrzebuję basów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!! ja mam podobny zestaw ( tj denon 520 bt + jamo 626 i po dokupieniu suba Magnat Sub 302 to basu jest dużo a czasami nawet za dużo 9 więc ustawiam optymalnie w zależności od muzyki czy filmów). natomiast, gdy podłączyłem ten amplituner do TV (wcześniej miałem Crtka, wiec nie było takiej możliwości) znalazłem ustawienia tonów ( czyli basy i soprany) i jak się ustawi bas na + 6 to nawet bez subwoofera jest ok.
legenda- Crtek tj kineskopowy telewizor......
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
Dnia 13.01.2017 o 10:52, Pantas napisał:

 

Wywalić tryb Eco jak jest włączony. Odcina bass całkowicie. Miałem ten sam problem z denonem .Co prawda to jest 2600h ale pewnie denony mają podobne oprogramowania. Do słuchania muzyki polecam wyłączyć wszystkie elektroniczne systemy typu DTS i używać korektora na własnych ustawieniach i potrafi nieźle huknąć bassem.Warto podkręcić moc sygnału wejscia. Używam STX Quant 300

Edytowano przez Krzysztof Lincoln
Niepełna odpowiedź
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...