Skocz do zawartości

Kolumny + wzmacniacz do 900


dzej.b

Recommended Posts

Witam,
jestem nowy na tym forum i w temacie muzyki. icon_smile.gif Wymyśliłem sobie, że sprawię sobie jakiś sprzęt odtwarzający normalnie muzykę. Poszperałem i znalazłem wiele dobrych opinii o STX F-180, ale potem dwa razy więcej negatywnych... I tu moje pytanie, jakie kolumny i wzmak do 900, ostatecznie 1000? Pokój 18m^2, muzyka: Dubstep (ten prawdziwy, np. Burial), Drum'n'bass, Drumstep - czyli elektronika. Dużo reggae, okazyjnie hip-hop i rock. Największą wagę kładę na jakość, głośność nie jest aż taka ważna. Obecnie korzystam z Creative T3100, dość solidne, ale jednak to nie to samo icon_smile.gif Słuchałem JBL E80 i bardzo mi się spodobały. Wiem, że to nie ta półka cenowa, ale być może jest to jakaś wskazówka w stronę moich priorytetów dźwiękowych...icon_smile.gif Pokrótce coś opowiedziałem, teraz liczę na jakieś wskazówki icon_smile.gif
Pozdrawiam.
A może jakieś podstawki zamiast kolumn na te wymiary?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeśli zależy Ci na jakości, na brzmieniu, JBLe sobie odpuść, podobnie jak STXy.
Tu mam kilka propozycji kolumn, myślę ze właśnie w kolejności jak podałem.
Monitor Audio, szacowna brytyjska firma słynąca z solidnie zbudowanych i dobrze brzmiących kolumn.
Quadral, niemieckie kolumny o dość jasnym przejrzystym i dynamicznym brzmieniu. Mimo, że to kolumny standowe (podstawkowe) dadzą mocne, dobre niskie tony. Potrzebny dobry wzmacniacz, zresztą jak do większości prezentowanych. No i solidne standy (nowe 200-300zł).
Magnat Monitor, znów niemieckie, dość mocno brzmiące, może nieco ostro, nie tak wyrafinowane jak dwie powyższe propozycje, ale nadal lepsze niż podane pzrez Ciebie JBLe i STXy.
Eltax Liberty 5+ lepsze były z czarnymi membranami głośników, ale i te nie są złe. Dość porządne kolumny.
Mission, nieco miękko grające, ale bardzo przyjemnie. Niezłej klasy kolumny. Z jaśniej czy twardo grającym wzmacniaczem może to być dobe połączenie.
Na wzmacniacz zostaje trochę mało, ale coś da się wybrać. Jaki? To zależy od kolumn, które wybierzesz, bo nie do każdych jednakowy wzmacniacz będzie dobry.
Cytat

A może jakieś podstawki zamiast kolumn na te wymiary?


Podstawki same nie zagrają, potrzebne są do tego jeszcze kolumny icon_wink.gif
To oczywiścietaki żart, by nie było nudno.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

... a z tego co się orientuje to Jamo to dość ceniona firma?

Ceniona - ale za wyższe modele...

Niższe serie (a szczególnie PJ) nie są zbyt dobre.
S426 można określić jako najtańsze, które jakoś grają - ale w tej cenie (czyli okolice 600zł) wolałbym już starsze modele jak np. Classic (8 lub 10 będą droższe, ale z Classic 6 się zmieścisz w budżecie) lub E850, a najchętniej Koda F702.

Co do tego, że cena 600zł za te S426 jest świetna to bym polemizował, podobnie jak z zachwytami nad Jamo 180...
No ale to już moja ocena - komuś może się podobać, może akurat w dziwny sposób zgrały się ładnie ze wzmacniaczem icon_razz.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że Jamo to porządne głośniki, ale nie nazwałbym ich świetnymi (no może w porównaniu do JBL tak icon_wink.gif ), są inne znacznie lepsze.
Popieram f1angel co do wyboru firm-Monitor Audio, Magnat to dla mnie na dzień dzisiejszy najlepszy stosunek jakość/cena. Do tego dołożyłbym jeszcze firmę Roth, której f1angel nie wymienił.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja uważam, że Jamo to porządne głośniki, ale nie nazwałbym ich świetnymi (no może w porównaniu do JBL tak icon_wink.gif )

To zależy do których kolumn JBL chcesz porównać... i które Jamo weżmiesz do tego porównania.

A poza tym jeszcze sprzęt towarzyszący, preferencje słuchacza itp.
Weżmy na to np. serię XTi (żeby nie szaleć z cenami), trudno się do nich przeczepić i "obsobaczyć" icon_wink.gif

A co do kolumn w rozsądnych cenach - Heco też nie jest złe i przesadnie drogie...
Przecież sporo firm ma w swojej ofercie kolumny, które warte są swej ceny icon_rolleyes.gif

Swoją drogą przy ograniczonych środkach i powierzchni 18m^2 nieduże podłogówki mogą być lepsze od kolumn podstwkowych, do których trzeba doliczyć kilkaset złotych na standy.
f1angel wspomniał też o Liberty, są też niezłe niektóre modele Kody ... i wiele innych

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
Witam ponownie, piszę, gdyż znów przymierzam się do zakupu. Niestety, rok temu, nie udało mi się zdobyć żadnych kolumn...
No ale cóż, będę starał się kupić je jakoś pod koniec lutego, mooooooże nieco wcześniej.
Dysponuję nieco mniejszym budżetem niż rok temu. Chciałbym wydać na kolumny/głośniki 500-600. Jeśli byłyby to kolumny za np. 600, zakupiłbym tylko je, a ze wzmacniaczem poczekam, aż uzbieram. icon_smile.gif
Teraz pytania. icon_smile.gif
1.Znalazłem w internecie używane Kody AV-702 i AV-706 za 600 złotych. Z tym, że są to zestawy 5.1. Ja, jeśli bym je kupił, używałbym tylko dwóch podłogówek + ew. subwoofer. Monitorki i centrala raczej leżała by w kącie lub bym je sprzedał. Ale to melodia przyszłości. Pytanie jest takie, a raczej pytania są takie: Czy opłaca się kupić? Jeśli tak to które? Czy to nie jest podejrzane, że cały zestaw za taką sumkę? Przed chwilą znalazłem jeszcze same podłogówki za 280 za parę. Używane, podobno stan idealny, jedyny minus to wyblakły kolor na jednej kolumnie, przez słońce.
2. Jeśli nie te Kody to mam jeszcze parę pomysłów. icon_wink.gif
Pierwszy z nich, za co prawdopodobnie zostanę zjechany od góry do dołu, są głośniki Microlab Solo 7c. Mają wbudowany wzmacniacz, więc odpada zakup oddzielnego. icon_smile.gif
Drugi pomysł, to rzucane już przeze mnie Jamo S426. Trochę już o nich wiem, niektórzy sobie chwalą, niektórzy ganią. Ale, jako że nie miałem nigdy prawdziwych urządzeń, zdolnych odtwarzać muzykę, uważam, że nawet z nich byłbym mega zadowolony.
Trzecia myśl została skierowana na głośniki Harman/Kardon Soundsticks III.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wszystkie pomysły są nie najlepsze. Co prawda budżet 600zł na kolumny, to niedużo, ale na razie trudno coś sensownego znaleźć. nawet z używanych.
Widzę Paradigm Monitor 3. Możesz spróbować licytować. Choć podejrzewam, że mogą pójść za więcej niż Twój budżet.
http://allegro.pl/paradigm-monitor-3-jak-n...3016957160.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie przesadzał. Takie kody AV702 w elektronice, gdzie potrzeba mocy dostarczą dużą więcej fanu niż konstrukcje do delektowania się detalami i nastawione na gatunki gdzie potrzebna jest neutralność przekazu i wierne oddanie przestrzeni, a przy tej cenie będą to raczej mniejsze paczki.
702 mam pod kinem , z ciekawości podłączyłem je do swojego kenwooda ka-5050 i na pewno nie grają źle, elektroniki spokojnie można słuchać, niczego nie brakuje, tylko z basem może być problem, jest go bardzo dużo, ale jego charakter jest raczej krótki i zwarty. Tutaj dodałbym jeszcze koda sw1000 odpowiednio odciętą i do gatunków, które słuchasz będzie w sam raz.
Powtórzę, do elektroniki są to dobre kolumny, w dodatku posiadają całkiem niezłą stereofonie, sam się zdziwiłem jak podłączyłem je pierwszy raz, że tak tanie i w dodatku duże paczki mogą tak grać.
Myślę, że będziesz zadowolony.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...