Skocz do zawartości

Kino domowe + głośnik


Iluul

Recommended Posts

Witam wszystkich,

a więc posłuchałem waszych rad i uzupełniam swój post o niezbędne informacje.

1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?

6000 polskich złotych

2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany. A może dopuszczamy obie możliwości i "mieszankę"?

Wolałbym nowy sprzęt z gwarancją

3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy (gramofony, lampy), bo od tego zależy m.in. dobór działu. Albo nie wiemy i jeszcze się nad tym zastanawiamy? Są też inne działy jak DIY, PCAudio/iPhone/iPod, Muzyka itp.
Jeżeli kino domowe - to orientacyjne proporcje (np. głównie filmy, 20% muzyka w stereo z CD) filmów i muzyki.

Chodzi mi o kino domowe z możliością odtwarzania filmów na Blu-Ray. W większości filmy aczkolwiek lubię również słuchać głośno muzyki.

4) Jaki jest sprzęt towarzyszący (np. mamy wzmacniacz XXX, szukamy kolumn podłogowych do 2 tysięcy)?

Nie ma sprzętu towarzyszącego nie wliczając telewizora.

5) Jaka jest powierzchnia pokoju? Można też uzupełnić to o wymiary i rysunek tego, co znajduje się w pokoju (ale niekoniecznie od razu w pierwszym poście musi być wszystko) oraz czy pokój jest jakoś przygotowany do odsłuchów.

[attachment=4757:B16__1_.pdf]

Wszystko jest pokazane na załączonym pdfie. Jest rogówka, stół, szafka, komoda oraz stolik pod TV. Generalnie pokój jest połączony z aneksem kuchennym. Zaogrąglając wartości pomieszczenie ma 3m na 6m. Nie wliczając w to aneksu. (Liczyłem po prostokącie tak jak zaznaczone chmurką w załączniku)

6) Jakiej muzyki słuchamy (np. głównie muzyka elektroniczna i klasyczna albo mocne granie i heavy metal)?

Głównie muzyka rockowa aczkolwiek moja żona lubi lifehouse, coldplay itp plus jakieś housowe dobre kawalki.

7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?

Jest to zakup jednorazowy

8 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony (np. konieczne jest w amplitunerze wejście cyfrowe optyczne/koaksjalne lub HDMI do podłączenia pod telewizor, albo gniazdo USB do odtwarzania plików w mp3).

Oczywiście chce podłączyć TV, xboxa, wejście USB, wejście internetowe.

B16__1_.pdf

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.
- Producenci sprzętu audio-video zazwyczaj robią bardzo kiepskie kolumny głośnikowe (wyjątki czasem potwierdzają regułę). Telewizor również yamaha ? icon_wink.gif
- Ten zestaw ujdzie do filmów, ale parząc przez pryzmat jakości muzyki i wydanych pieniędzy to klapa. Zrozumiałem że chcesz słuchać muzyki, wybrałeś kino domowe .
- Głośniki bezprzewodowe ? A jak niby mają czerpać energię ? Rezygnując z kabla głośnikowego na rzecz "fal" rezygnujesz z części jakości, ale nie uwalniasz się od kabla, bo musisz im dostarczyć jakoś prąd . Bezprzewodowe i na baterię to może jakie mikrusy na biurko do laptopa.

Przeczytaj dział pierwsze posty ! Czy faktycznie aby obejrzeć i nagłośnić film musisz mieć amplituner kina domowego , lub aż kilka kolumn ? Co wtedy z muzyką ? Za kwotę 5 tys. złożysz bardzo dobre stereo do muzyki, które zaskoczy efektami nawet w filmach. Gdzie to ma stać , bo to istotna sprawa . Czy zależy Ci na np. radiu www, czy jakiś nowościach technologicznych z których faktycznie będziesz korzystać ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę za mało informacji podałeś...

Kolega już Ci napisał, byś poczytał ten wątek o pierwszych postach i uzupełnij potrzebne dane
http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html

Poza tym - zerknij na tematy w kinie domowym, też się "trochę" dowiesz.

Ten amplituner Yamahy to podstawowy model i nie ma co oczekiwać od niego zbytniego polotu...

Napisz m.in. czy sprzęt musi być nowy - kupując używany w idealnym stanie masz dużo lepszy sprzęt. A ryzyko np. w przypadku zakupu zadbanych kolumn z pewnej ręki jest znikome.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałeś bardzo mało informacji. Przede wszystkim podaj proszę wielkość pomieszczenia odsłuchowego, gatunki zazwyczaj odsłuchiwanej muzyki. Wtedy dopiero będzie możliwość przedstawienia konkretnego rozwiązania.
W kwocie 6000 zł. jednak jest ogromny wybór, można złożyć bardzo przyzwoity system, który idealnie sprawdzi się w muzyce oraz podczas projekcji filmowych.
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Wymiary pokoju tak ja podałeś, jednak mam wrażenie że wszystkie kolumny będą stały w tej "strefie kanapowej" . Proponowałbym średniej wielkością podłogówki, a skoro głownie film i czasmi tylko muzyka z pazurem, to aby zmieścić się w budżecie coś w stylu Monitor Audio MR4 i mr2, może Pylon pearl 25, kef C5(C7) i C1, Roth(melodika). Co do marki amplitunera tudzież, modelu musisz zdecydować czy coś standardowego za ok. 1000zł, czy z internetowymi i sieciowymi dodatkami trochę drożej .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
biorąc pod uwagę Twoje wymagania, wydaje mi się, że warto zwrócić uwagę na elektronikę Onkyo czyli bardzo bogato wyposazony amplituner Onkyo TX-NR636 z odtwarzaczem Blu-Ray BD-SP309 lub jeśli może być innej marki, to Asus O!Play. Do twojego pomieszczenia zastosowałbym kolumny Indiana Line Nota 5551. To zestaw, który spokojnie poradzi sobie z prawidłowym nagłośnieniem Twojego salonu, dając gwarancję bardzo dobrego, pełnego dźwięku, przyjemnego podczas słuchania muzyki i efektowanego przy filmach.

Oczywiście opcji jest mnóstow, jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. W przypadku pytań oczywiście jestem do dyspozycji.
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...