Skocz do zawartości

Kolumny Indiana Line Nota 550


tomaz75

Recommended Posts

Witam proszę o propozycje amplitunera/wzmacniacza do tych kolumn ,pokój ok 20 m.muzyka ostra gitarowa.moje propozycje to Onkyo Tx 8130/50,Yamaha As301/501, Denon Pma720ae,Marantz6005/6006,lub Yamaha R-N602, wiem ze jest opinia ze wzmacniacze zagrają lepiej ale jeśli można dostać dodatkowo funkcje sieciowe to poproszę o propozycje.budzet do 2500 sprzęt raczej nowy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są bardzo popularne wzmacniacze i amplitunery. Jeśli masz już kolumny, to umów się na odsłuchy w pobliskich salonach audio, weź swoje kolumny, ulubioną muzykę i posłuchaj co Ci najlepiej zagra.

Oczywiście bez porównania lepiej zagrałby tu używany wzmacniacz stereo. W tej cenie mógłbyś nabyć coś już naprawdę z klasą.
Ale wiem, gadżety muszą być. Czy jednak nie?

Z drugiej strony to, czy Indiana Line Nota 550 są najlepszymi w tej cenie kolumnami do ostrej muzyki gitarowej?
Kupiłeś nowe?
Bo pewnie się domyślasz, że używane... icon_cool.gif

Zastanów się na czym Ci najbardziej zależy. Na nowości, funkcjach, czy jak najlepszym dźwięku?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ...wczoraj odradzaliśmy z Revo najtańsze budżetówki. Ale ktoś się tam uparł i kupi rn300.
Producenci za 5 zlotych upakują już wszystko w jednej obudowie. Cale szczeście jeszcze nie wpadli żeby koty tam zamykać....
A pozniej jak to ma grac. Wszystko na scalakach przykrecone do tektury.
Wczoraj ogladałem jakiś nowy wzmacniacz. Dumne 100W przy 8ohm. Ale doczytuję 120 czy 130 przy 4ohm i 160 przy 2 ohm. Co tam jest za trafo? Z błota ulepili i wrzucili do środka.
I przychodzi ktoś na forum i mówi, że on chce zestaw stereo NOWY za 2000 ze WSZYSTKIM!!! Mówisz mu, nie daj spokój. Szkoda na to kasy. Kup sobie chomika będziesz bardziej zadowolony.
I wtedy pojawia się Pan z Branży i co jeszcze rabat można dostać! I jak się klient zdecyduje na odsłuchy to na zapleczu na życzenie klienta i kota mogą tam wpakować. A jak nie Pan z branży to reklama, wielki baner na biurowcu ''My już nauczyliśmy się zamykać koty w fabryce. Wesja premium kot i pelargonia''

Po tygodniu kot zdycha, unosi się niepszyjemny swądzik podgrzanego futerka. I nawet chomika nie ma. Ale za to jest zestaw, który zajmuje miejsce i nawet na złom go nie sprzedasz tylko wrzucisz do pojemnika z napisem PET.

Przepraszam Tomasz, że na Ciebie trafiło icon_smile.gif S
zkoda, że wcześniej tu nie trafiłeś.

A moderację o usunięcie posta jeśli uzna, że nie w temacie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wzmacniaczy yamaha as300,500,( 301,501) to z pewnością są one dużo lepsze od amplitunera sieciowego rn301. Już nawet model sieciowy, rn 500 jest nieco inny, dojrzalszy w brzmieniu .
Choć wydaje mi się, że pewne cechy nawet wzmacniaczy jak as 300,500 ( 301/501), które Ci się średnio podobały nawet w amplitunerze rn301 mogą nadal w pewnym stopniu występować. Trudno wejść w czyjąś skórę, gust, niemniej jak Yamaha as to z wcześniejszym odsłuchem, kolumny nota mają otwarte detaliczne brzmienie, bas jest głęboki , szybki, ale twardy i niezbyt obszerny, więc Yamaha( o nieco podobnym tylu) jest tutaj dość średnim pomysłem.
Minimalnie pełniej od as300 gra niedrogi Pioneer A30.
Wydaje mi się, że wolisz , czy szukasz brzmienia z lepszym wypełnieniem, melodyjniejsze z głębia i szerszą sceną ( niż płaskie od rn301 ).
Marantz np. 6004,6005 też gra szybko, dokładnie, ale z melodyjniejszą średnicą ma inna scenę muzyczną bardziej głęboką.
Nad np. 316,326 , Denon grają jakby pełniej, cieplej, nieco uwydatniając bas nawet jego wyższy podzakres, a górę nieco zaokraglając.
Może pomysłem byłyby też wzmacniacze Harman Kardon, potrafiły stworzyć przyjemne pełne brzmienie nawet z nieciekawymi, czy ostro grającymi kolumnami kolumnami.
Co do amplitunerów sieciowych i jak już jesteśmy przy Harmanie to jego model 3770 jest niestety nieco skromnie wyposażony jak na cenę, (choć ma inne atuty) wobec podobnej konkurencji jak Onkyo 8130, topowy 8150, yamaha rn 500, topowa rn 602.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel długo przesłuchiwał sieciowe ampli, do szybkiego rocka, technicznego metalu . Najpierw słuchał amplitunerów kinowych, szybko odpadły bo nie dały rady, potem już stereo amplitunerów sieciowych i wzmacniaczy . Mimo że zależało mu na jakości dźwięku wybrał sieciówkę bo zależało mu też na funkcjach sieciowych i połączeniach, ma też domowy serwer który ładnie z Onkyo 8150 śmiga.

Inne wzmacniacze typu Yamaha as301 lub as501 też mu pasowały, podobnie jak Nad 326, mimo że inaczej grają, taki wybór to zawsze pewien kompromis, wybór i postawienie jakiś cech, nad innymi.
Nie pamiętam już co pożyczałeś na odsłuch, co było na plus, co na nie, ale wydaje mi się że Onkyo 8150 warto posłuchać, to dobry i bezpieczny wybór, oczywiście dałbym tez sobie szansę posłuchania wzmacniaczy.
Nawet porównać styl i charakter jakiegoś Denona 720, Pioneera A30, Yamahy as301/501, czy Marantza 6005 ,. nie chodzi o stawianie im punktów i miejsc na podium, bo to nie sport, ale własne spostrzeżenia, bo wybierasz je dla siebie przez pryzmat swojego gustu, potrzeb i kolumn .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dziękuję Jacek, chce mieć jakąś perspektywę.bo odsłuch w sklepie to jak zakupy z żoną w perfumerii,"Jak Ci się podoba ten zapach ,a ten?,zato ten to jest super,a mi po 3 wszystkie pachną jednakowo,szkoda że nie można tego testować w domu na spokojnie.



Rozumiem, nie którzy piszą że odsłuch w niektórych sklepach to nieee, bo warunki nie takie bo to i tamto. Mam na myśli elektromarket względem pięknego cichego pokoiku w salonie audio. Zgadzam się , ale nawet porównanie w gorszych warunkach daje pogląd sytuacji. Każda z kolumn, czy porównywanych wzmacniaczy ma równie nie fajne warunki, ale różnice są jak na talerzu... Jak ktoś nie słyszy różnicy w markecie miedzy między np. jamo s626, Yamaha ns555, Klipschem, czy Cantonem to chyba głosu żony od dziecka i teścia także nie odróżnia;)
Z perspektywy forum zauważyłem że często nawet odsłuchu w markecie, ( bo niby niegodne warunki) odmawiają sobie osoby które potem niestety też te kolumny wrzuciły gdzieś niegodnie, między biurko, a kanapę i zasłonę icon_redface.gif , muzyka leci z podpiętego kompa, a siedzą bokiem do kolumn.
Także lepszy odsłuch i porównanie w jakiś gorszych warunkach, niż żadne i kupno w ciemno .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...