Skocz do zawartości

Pomoc w kompletnym zestawie, całość do ok 8000zł


buashey2

Recommended Posts

Witam,

już wiele dni czytam fora i porady, przeglądam testy i sprzęty i nie mogę podjąć jednoznacznej decyzji, na co tak naprawdę warto wydać większe pieniądze, a co nie będzie miało tak naprawdę znaczenia. Jestem jeszcze przed testami odsłuchowymi, bo chciałbym się zdecydować w co warto i powinienem zainwestować. Za wszelkie sugestie i pomoc będę bardzo (BARDZO!) wdzięczny.

***POMIESZCZENIE****
Załączyłem plan salonu. Sprzęt umiejscowiony będzie na/w szafce rtv pod podwieszonym TV, w rogu salonu (wiem...). Max wysokość na kolumny to 43 cm. Muszą one stać na szafce rtv (i być nie-brzydkie - żona...). Standy odpadają albo mogą być takie do ok 10cm przy założeniu, że wysokość głośników będą max 34 cm, ale nie wiem czy nawet istnieją takie standy i czy to w ogóle ma sens. Nie da rady niczego przesunąć. Niestety, plany były ambitne, by dostosować mieszkanie do walorów akustycznych, ale życie (i żona) zweryfikowało zamiary.

***O MNIE***
Skończyłem inżynierię dźwięku (ale w niej nie pracuję), więc coś tam wiem i wiem czego chcę, jednak w sprzęcie nie siedzę i potrzebuję pomocy. Nie jestem w nich osłuchany i chciałbym też o radę czy szukanie czegoś lepszego przy danych warunkach ma większy sens.

Słucham naprawdę wszystkiego z każdego rodzaju muzyki. W salonie słuchałbym głównie z gramofonu (głównie prog-rock, jazz, blues, blues-rock, folk, etno), nierzadko też z CD i (pewnie częściej, bo wygodniej) flaców z dysków sieciowych (dochodzi filmowa, ambient-electro, trip-hop, metal, hard-rock, klasyka, muzyka akustyczna, nierzadko sobie Paktofonikę czy Shpongle(psy-trance) lubię puścić). W sumie więc wszystko, bardziej instrumentalnie niż wokalnie.

Jeśli chodzi o to co chciałbym wydobyć z sprzętu to wysoka klarowność i szczegóły oraz pełna dynamika. Już przy niskich poziomach głośności. Lubię cieplejsze brzmienia niż surowsze. Lubię gdy sprzęt w pełni oddaje scenę/plan muzyczny. Lubię, gdy dźwięki są pełne i szczegółowe. Częściej będę słuchać średnio-głośno niż na pełnej petardzie, dlatego zależy mi na sprzęcie, który genialnie pracuje przy niskich/średnich poziomach (jeśli oczywiście nie zdecyduję się na audiofilskie słuchawki ze wzmacniaczem lampowym).

Jeśli chodzi o stereo może być używka.

***CZEGO POTRZEBUJĘ***
1. Salon: dobry sprzęt stereo (lub tańszy ale za to audiofilskie słuchawki ze wzmacniaczem lampowym), gramofon i CD
2. Sypialnia: sieciowa mini wieża albo zaoszczędzić i zostawić Creativy Gigaworksy T20 II, który kabelkiem do komórki podpinamy icon_smile.gif

***SALON - PODŁĄCZENIE***
Centrum dowodzenia będzie Raspberry Pi 3 B, które po HDMI będzie szło do (już posiadanego) Harman Kardon AVR 161 / HKTS 16, a po USB DAC do stereo (albo trzeba będzie dokupić DACa). Gramofon do stereo. Ewentualny wzmak słuchawkowy chciałbym aby też był podłączony do gramofonu (analogowy switch?) i do Raspberry Pi. Jeśli macie pomysły jak to można zrobić to też byłoby super.

No i tu dochodzą dylematy:
1. Budżet ok 8000 zł +-1000zł, ale wolałbym się w 8 kaflach zmieścić (w tym gramofon 1000-1500zł, wolę nowy).
2. Czy warto kupować lepszy sprzęt stereo do salonu (biorąc pod uwagę specyfikę, że sprzęt będzie ustawiony w rogu na dłuższej ścianie) czy nie lepiej tańsze stereo/ew mini wieża np Yamaha Grand PianoCraft i nie zainwestować w lampowy wzmacniacz słuchawkowy i audiofilskie słuchawki?
4. Do sypialni myślałem o Yamaha PianoCraft N470D albo coś tańszego z tej firmy, Denon Piccolo N4 albo nawet Marantz MCR511/611 z jakimiś głośnikami ale >3 koła dawać do sypialni (10,5m2, sprzęt na dłuższej scianie) to nie wiem czy ma sens icon_smile.gif Albo jak pisałem wczęśniej, zostawić Gigaworksy i wciąż się męczyć z kabelkiem icon_wink.gif
5. Najważniejsze: biorąc to wszystko pod uwagę, jaki konkretnie sprzęt stereo z CD i gramofonem z kolumnami do 43 cm wysokości do salonu doradzacie w opcji bez wzmacniacza słuchawkowego oraz w opcji, jeśli zdecyduję się na wzmak słuchawkowy (ze słuchawkami szacuję że wyjdzie to ok 2,5-3 tysi)?

Będę naprawdę wdzięczny za pomoc.
Wiem, że wszystko to kwestia gustu, ale wdzięczny byłbym za wszelkie opinie/propozycje. Zależy mi, żeby podejść do zestawu jak najbardziej racjonalnie i opłacalnie względem doznań muzycznych, które mogę w takich warunkach doświadczyć. Wolę wydać mniej, jeśli wydawanie więcej tak naprawdę nie zrobi odpowiedniej różnicy.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.
Oj, dużo pytań i opcji. Pozwolę sobie zaproponować przede wszystkim możliwie najlepszy klasowo system do salonu, który będzie w pełni satysfakcjonował brzmieniowo.
Spójrz proszę na zestaw Marantz PM6006/CD6006/NA6005 (http://q21.pl/marantz-pm6006-cd6006-na6005.html), którego połączyłby z kolumnami Indiana Line Tesi 260 (http://q21.pl/indiana-line-tesi-260.html), ewentualnie Dali Zensor 3 (http://q21.pl/dali-zensor-3.html). Takie połączenie zapewni spójny, dobrze wypełniony, gęsty dźwięk. Do zestawu zaproponowałbym gramofon Rega Planar 1 (http://q21.pl/rega-planar-1.html) bądź Pro-ject Debut Carbon DC z wkładką 2M-RED (http://q21.pl/pro-ject-debut-carbon-dc-2m-red.html).
Kwestia sypialni, na pewno dobrym rozwiązaniem są systemy mini Yamaha np. model MCR-N470D (http://q21.pl/yamaha-mcr-n470d.html) lub wersja ze znacznie lepszymi kolumnami MCR-N570D (http://q21.pl/yamaha-mcr-n570d.html). Spójrz także na przygotowane przez nas zestawy, oparte na elektronice Pioneer XC-HM86D (http://q21.pl/product/search?query=xc-hm86d).

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, to są tylko ogólne sugestie rozwiązań, które powinny w pełni usatysfakcjonować brzmieniowo i funkcjonalnie. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji. W przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może spróbuję podpowiedzieć coś w kwestii ***POMIESZCZENIA***. Otóż pierwsze co mnie zastanawia to co to jest na krótszej ścianie - zaznaczone prze zemnie "???" całość to taka narożna szafka RTV? jeśli tak to będzie kiepsko z ustawieniem w tym miejscu jakiejkolwiek kolumny. Jeśli możesz cokolwiek "ruszyć" to ja bym to widział jak na załączonym przemeblowanym icon_wink.gif rysunku - wyrzuciłem "???" oraz przesunąłem troszkę pianino i TV. Jeśli chodzi o standy pod kolumny przy takim układzie to osobiście zastosowałem Dynaudio SF-1. Pozdrawiam.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, dzięki za odpowiedzi!

@Barry - tak jak pisałem, nie ma opcji żadnej zmiany w pomieszczeniu. Tuż za TV zaczynają sie okna, jak kończy się pianino jest wejście balkonowe. Ta elka to dwie szafki rtv (jedna na sprzęty druga na winyle itp)

Rozmawiałem przed chwilą w jednym sklepie i zaproponowali mi taki zestaw:
NAD C356BEE - ok 2700zł
Monitor Audio Silver 2 ok 3300zł
Gramofon Rega albo Project do 2000zł (jeszcze nie wybrałem, ale bez przedwzmacniacza i przetwornika)
Przedwzmacniacz gramofonowy - ok 500zł
Przetwornik DAC (miedzy Raspberry a wzmakiem) - ok 500zł
SUMA ok 9000zł (plus kable)

CD będę konwertował do FLACów i słuchał z dysków sieciowych, więc zaoszczędzam na zewnętrznym CD
Sypialnia pozostaje z Gigaworksami, może kiedyś coś tam się kupi.

Co o tym sądzicie?
Macie jakichś faworytów w przedwzmacniaczach i DACach w tych pułapach cenowych?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Skąd jesteś?
Na razie możemy tu dawać luźne propozycje ale dźwięk który ci się podoba będzie różny od tego który lubię ją. Mimo że psytrance gości u mnie na co dzień.

Proponuję ci podjechać do nas i obejrzeć kilka propozycji. Wybór jest, kwota nie mała warto to sprawdzić przed zakupem.
Ewentualnie zawsze możemy wysłać Ci sprzęt i sprawdzisz u siebie w domu.

Co ty na to?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...