Skocz do zawartości

SUB Taga SW-10 V.2 - dziwne objawy brzęczenia


mmswiat

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Mam dość poważny jak dla mnie problem, a w zasadzie dość uciążliwy.
Mam SUB Taga SW-10 V.2 - generalnie sprawuję się bardzo dobrzez, w zestawie z głośnikami Taga Slim oraz ampli Denon X1000.

Pojawił mi się ostatnio dziwny problem gdy podłączyłem do innego gniazdka inne urzadzenie zasilane prądem - lampka nocna.

Sub sam się załączył i dziwnie brzeczy - wydaje z siebie dźwięk jakby brzęczenia.
jeżeli wyłączę lampkę albo wyjmę ją z kontaktu to problem cichnie icon_smile.gif - wiem, że brzmi to dość zagadkowo ale nie moge znaleźć odpowiedzi na mój problem.

Sub z apmli połączony kablem typu RCA.

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bywały takie przypadki dziwne na forum icon_smile.gif nie uziemnione gramofony, buczące komputery podpięte pod stereo...
Raz, proponowałbym zamontować listwę przepięciową ale z filtrami,
dwa sprawdzić stan obecnego przedłużacza, listwy, kabli,
trzy sprawdzić mocowanie kabelków i oprawki lampki i jako przeciwnik żarówek rtęciowo-energo-złudnych, jeśli taką masz, to wkręć normalną, energooszczędne też potrafią zakłócać .
trzy, sprawdź okablowanie suba, czy kable są ok ekranowane itd.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za szybką odpowiedź.
generalnie każde inne urzadzenie podięte do innego gniazdka, powoduje ten sam efekt.
Własnie mam podpiętego laptopa i ta sama historia - sub mi buczy icon_smile.gif i zakłóca wieczór z żoną icon_smile.gif

Spróbuję podłączyć listwę z filtrem.

Kabli i tak nie będe mógł innych zampontować gdyż lecą mi pod podłogą... pozostaje sprawdzić zaproponowane rozwiązania i modlić się ...

Z chęcią przyję inne propozycje do rozpatrzenia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz listwę, a jak nie masz i będziesz kupował to weź listwę przeciwprzepięciową z filtrami EMI/RFI raptem droższa o 20zł ( np. nie będzie ci "prykał" głośnik jak komórka dzwoni, a jest położona na sprzęcie ). Można też założyć dodatkowo filtr ferrytowy po 3 zł http://allegro.pl/rdzen-filtr-ferrytowy-5m...4000826458.html na przewód zasilający suba, czy innego urządzenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest typowy przydźwięk sieciowy. Prąd z gniazdka ma częstotliwość 50Hz, czasami jest tak, że słychać to w głośnikach, bo jest to częstotliwość słyszalna dla człowieka. Oczywiście jest to efekt niepożądany i nie powinien mieć miejsca. Dostałeś od swojej instalacji elektrycznej darmową lekcję fizyki, teraz widzisz jak niektóre urządzenia "sieją" zakłócenia w sieci icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...