Skocz do zawartości

Kino domowe - okablowanie


Rzucamrybami

Recommended Posts

Witam serdecznie! Mam następujący sprzęt: amplituner philips fr 996, dvd philips 772, subwoofer sony (modelu nie znam), tv Panasonic TX-L37E30E, dekoder popularnej enki i jakieś antyczne nieużywane video. Zanim zmieniłem telewizor na obecny, miałem jakiś stary kienspokowy model philipsa i wszystko było połaczony w taki oto sposób: dvd z amplitunerem kablem optycznym; dvd z telewizorem przez eurozłącze; do wspomnianego eurozłącza wychodzącego z dvd dołączały również jakieś kable z amplitunera i razem wszystko było podłączone do tv; dekoder do tv również przez eurozłącze. Aktualnie po zmianie telewizora nie mam pojęcia jak to podłączyć. Dekoder z tv połączyłem przed hdmi i działa. Nowy tv ma również wejście na eurozłącze, więc niczego nie zmieniałem, podłączyłem do niego kabel wychodzący z dvd i myślałem, że wszystko będzie ok, ale nie jest. Dźwięku na kolumnach kina domowego nie ma. Czy wystarczy kupić przejściówke scart-hdmi i w ten sposób połączyć dvd z tv?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. A jakie mam w takim razie możliwości? Dlaczego aktualnie zestaw nie działa? W zasadzie nic się przecież nie zmieniło. Do starego tv dvd i amplituner były podłączone przez scart i wszystko był ok, a przy takim samym połączeniu nowego telewizora, kolumny już nie grają. Tak szczerze mówiąc to jak się do nich przyłoży ucho, słychać jakiegoś słabe, zdeformowane dźwięki (coś w stylu sytuacji kiedy słuchawki są nie do końca włożone do gniazda).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...