Skocz do zawartości

wybór rozwiazania i dobór sprzętu


MiroWN

Recommended Posts

Witam,
proszę mi pomóc w doborze rozwiązania i wyborze sprzętu.

Posiadam:
-TV Sony KDL 55",
- blu ray Sony BDP-S590,
- KD Sony STR-KSL 50
- dekoder UPC,
- XBox,
- kiedyś gramofon.

Najczęściej słucham:
- trance, pop, muzyka klasyczna, r&b, chill out;
- podział czasu: TV 70% filmy i 30% muzyka;

Pomieszczenie:
- otwarte studio, 6m x 4,5 dłuższy bok graniczy z kuchnią i korytarzem,
- TV z szafką stoją w jednym rogu a vis a vis TV kanapa = miejsce odsłuchowe.

Szukam brzmienia: ciepłe, dobry bas, ładne soprany, jak z winyli;
Chciałbym słuchać muzyki z USB ( Flac), radio Internet, plyt CD + od czasu do czasu obejrzeć dobre kino z efektami.

Ograniczenia:
- budżet max 10tys pln;
- chciałbym uniknąć kabli ( nie za bardzo jak mam porozstawiać głośniki 5.1, ograniczona przestrzeń i dzieci)

Proszę mi doradzić jakieś rozwiązanie ( KD?, stereo?) i dobrać do tego sprzęt.

Pozdrawiam,
Mirek.

Nowy_obraz_mapy_bitowej_1.bmp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

- chciałbym uniknąć kabli ( nie za bardzo jak mam porozstawiać głośniki 5.1, ograniczona przestrzeń i dzieci)


O jakie kable chodzi? Bluray-amplituner , amplituner -tv, to chyba nie problem ? Kolumny bez kabli to chyba niemożliwe.
Czy brak możliwości ustawienia tylnych kolumn wynika z braku miejsca na nie na ścianie lub podłodze, czy właśnie braku mozliwości pociągnięcia kabli . Skoro faktycznie nie możesz ich ustawić to na kolejne swoje pytanie masz odpowiedź, lub kolejny argument.

Cytat

Proszę mi doradzić jakieś rozwiązanie ( KD?, stereo?) i dobrać do tego sprzęt.


Skoro obejdziesz się na filmie bez "brzdąkania za głową" to faktycznie za 10 tys można mieć świetne stereo : dwie dobrej klasy kolumny, wzmacniacz stereo, odtwarzacz sieciowy, lub amplituner stereo sieciowy, odtwarzacz bluray, dodatkowo CD.

Cytat

- podział czasu: TV 70% filmy i 30% muzyka;...

Chciałbym od czasu do czasu obejrzeć dobre kino z efektami.


Tu jest pewna sprzeczność, bo 70% to nie jest od czasu do czasu. Bo od czasu do czasu to raz w miesiącu mam film fantasy, czy wojenny który coś może by zyskał na efektach względem stereo. Choć uważam że dobry film i gra broni się fabułą i w dobrym stero wystarczy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
jeśli zależy Ci na możliwie najlepszej jakości dźwięku i możesz zrezygnować z efektów przestrzennych, generowanych z kolumn tylnych, proponowałbym Ci system zbudować na bazie wieloformatowego odtwarzacza Oppo BDP-103. To odtwarzacz Blu-Ray ze świetną sekcją CD i SACD, dodatkowo z pełną funkcjonalnością sieciową. Dodatkowo jeśli zalezy Ci na możliwie najlepszej jakości dźwięku, masz do wyboru wersję z literką "D" czyli z procesorem video Darbee.
Jako wzmacniacz zastoowałbym bardzo mocny, wydajny i uniwersalny NAD C356BEE.
Kwestia kolumn - jeśli podchodzi bardziej audiofilsko, szukasz brzmienia pełnego, dynamicznego, dobrze wypełnionego, a nie efekciarstwa, zdecydowanie proponuję polską konstrukcję Audio Academy Hyperion IV. Jeśli szukasz brzmienia trochę bardziej efektownego, zwróc uwagę także na polską, najnowszą kolumnę Pylon Audio Sapphire 31. Do brzmienia dynamicznego, mocnego, bardzo szczegółowego proponowałbym natomiast największy model Dynavoice Definition DF-8.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, jeśli tylko masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. W przypadku pytań służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,
dziekuję za zainteresowanie tematem i propozycje.
Co do tych kabli których chciałbym uniknąć, to miałem na myśli głosniki z tyłu, tak więc skłaniał bym sie ku rozwiazaniu zaproponowanym przez jacek75, obejdę się bez "brzdąkania za głową podczas oglądania filmów".


No i pojawiają się kolejne pytania:
- jaki wzmacniacz sieciowy wybrać?
- czy oprócz ww jest potrzebny jeszcze zwykły wmacniacz?
- czy wybrać jeden "klocek" tj. amlituner sieciowy stereo?
- jaki zestaw głośników dobrać mając na uwadze moje preferencje muzyczne i brzmieniowe?

I jeszcze: skłaniałbym się do nowego sprzętu ale np. poprzednich modeli, widac jak wchodzi nowy model do oferty producenta i poprzednie mocno tanieją.

Co do CD i BR to na razie uzywałbym tego opisanego BR sony, żeby mnie szanowna małzowinka nie wywaliła z domu za wymiane w miare nowego sprzętu na jeszcze nowszy ... .


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cześć.

Może ten artykuł pomoże Ci podjąć decyzję :
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1043839.html
[ Audio, co kupić - Stereo czy kino domowe ? ]



Witaj,
dziękuję za linka. Czytałem już wczesniej ten artykuł bo od dłuzszego czasu sledzę tematy na Audio.com i wiem już, że KD to nie dla mnie i pójdę w stereo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co do tych kabli których chciałbym uniknąć, to miałem na myśli głosniki z tyłu,



Domyśliłem się, są niby bezprzewodowe głośniki, ale muszą mieć kabel sieciowy więc i gniazdko obok, więc trochę to naciągane i czasem przemilczane, inna sprawa że ponoć nie trudno zakłócić transmisję bezprzewodową.


Cytat

- jaki wzmacniacz sieciowy wybrać?
- czy oprócz ww jest potrzebny jeszcze zwykły wmacniacz?
- czy wybrać jeden "klocek" tj. amlituner sieciowy stereo?



Jak już amplituner stereo sieciowy, to drugi wzmacniacz zbędny. Amplitunerw sieciowych ( w jednym klocku) z radiem www i normalnym, wejściami optycznymi dla tv, usb, wyjściem na subwoofer dużo nie ma np. Yamaha nr500, onkyo tx8050.
Oddzielny wzmacniacz daje dużo większe pole wyboru, a dobrze wyposażonych i niedrogich odtwarzaczy sieciowych jest parę.

Napisz może, czy masz juz jakieś doświadczenia z jakimiś markami i brzmieniem dużych kolumn ? Masz jakiś sklep ze sprzętem w zasięgu ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już amplituner stereo sieciowy, to drugi wzmacniacz zbędny. Amplitunerw sieciowych ( w jednym klocku) z radiem www i normalnym, wejściami optycznymi dla tv, usb, wyjściem na subwoofer dużo nie ma np. Yamaha nr500, onkyo tx8050.
No dobrze, gdyby wybrać tę Yamahę lub Onkyo to jak to połaczyc z tv br i dekoderem? Jakimi kablami, one tez proponowane przez Ciebie w ogóle nie mają hdmi.
Załóżmy wybór tej Yamahy i co do tego b yś mi polecił?

Oddzielny wzmacniacz daje dużo większe pole wyboru, a dobrze wyposażonych i niedrogich odtwarzaczy sieciowych jest parę.
Czy na przyszłosc wchodzi w gre takie rozwiązanie: wmak sieciowy+zwykły wzmacniacz+do tego reszta "zabawek"?

Napisz może, czy masz juz jakieś doświadczenia z jakimiś markami i brzmieniem dużych kolumn ? Masz jakiś sklep ze sprzętem w zasięgu ?
Doświadczenia mam icon_biggrin.gif z wieżą Diory i altusami 110W sprzed ok 20lat.
A tak poważnie, to miałem okazje posłuchać JBL, Dali Zensor 7 i jakiegoś MAgnata w sklepie dla idiotów i szczerze mówiąc czegoś mi w każdej z nich brakowało.
Szukam brzmienia denonów, takiego jak z winylowych płyt.
Mieszkam w Wwie, na Ursynowie i nie mam problemów z mobilnością.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...