Skocz do zawartości

Kolumny 5.1 do kina do małego salonu


dequire

Recommended Posts

Witam,

Czy możecie mi pomóc z wyborem kolumn do salonu (90% filmy)?
Jest dosyć mały - 16m kw. Odległość od tyłu kanapy do ekranu projekcyjnego to 2,5m. Chciałbym tam zmieścić kolumny 5.1 (przednie stojące, tylne małe podwieszane). Głównym problemem jest rozmiar pokoju.

Chętnie wstawiłbym sobie np taki zestaw Jamo S626HCS (ok 1600 zł) lub podobny, ale te kolumny mają 35cm głebokości i wyglądałyby gigantycznie w takim pokoju.

Szukałem w sieci jakichś mniejszych gabarytów i np. zwróciłem uwagę na Yamaha NS-PA40 lub inne yamaha, ale tutaj z kolei problem jest taki, że sieć nie piszę o tych kolumnach zupełnie nic. To jak podejrzewam bardzo zły znak.

Czy znacie jakieś dobre i nieduże zestawy?

Pozdrawiam,

PS. Doprecyzuję, że nie szukam zestawu zintegrowanego, tylko czegoś nieco lepszego. Chciałbym te kolumny podłączyć pod amplituner SONY STR-DN840
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym budżecie można coś sensownego złożyć, zależy jaki limit sobie założyłeś na kompletny zestaw 5.1. Jeśli głównie do filmów to możesz odrzucić takie duże kolumny na przód, lepiej różnicę w cenie między mniejszymi a dużymi - przeznaczyć na subwoofer, który ma większe znaczenie w kinie od gabarytów frontowych kolumn, jest to kwestia regulacji i odpowiedniego odcięcia basu z frontów, przekierowania go na subwoofer.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Jeszcze nie kupiłem, zwłaszcza tego potwora. icon_smile.gif

Budżet na kolumny to 1500-2000.

Jacek, dzięki za podpowiedzi z tymi Magnatami i Monitorami. Zerknę na to. Idealnie bym jednak widział wysokie kolumny frontowe (tylko węższe i płytsze niż Jamo) lub małe na podstawkach.

Czy znacie coś wysokiego, co jest lepsze niż zestawy zintegrowane, ale mniejsze niż pełnowymiarowe kolumny?

Pozdrawiam,
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Po pewnym rozeznaniu tematu, zastanawiam się pomiędzy:

1. Harman Kardon HKTS 9 + standy (1100 zł + 300 zł)
5x 80W + 200W RMS, 8 Ohm, 86 dB

2. Harman Kardon HKTS 16 + standy (1500 zł + 300 zł)
5x 120W + 200W RMS, 8 Ohm, 86 dB

Pytanie 1: Czy ww. kolumny dobrze by współpracowały ze wzmacniaczem
SONY STR-DN840
7x 150W RMS, 6-16 Ohm
?

Pytanie 2: Czy macie jakieś kontrpropozycje do kolumn? Przypominam, że zależy mi na niewielkim rozmiarze kolumn, kolumnach przednich stojących i idealnie budżecie do 2000 zł icon_smile.gif


Z góry dzięki,
Marek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...