Skocz do zawartości

Za dużo basu, pomocy!


krzymal

Recommended Posts

Witam Kolegów.

Tak, tak mój problem to za dużo basu, nie za mało jak w większości systemów ale za dużo. Już piszę o co chodzi. Mój system to: kolumny Audio Academy Hyperion IIIs, wzmak Yaqin MC 10L, CD Micromega Stage 2, interkonyekty by Biedronka za 5zł. Do tej pory chodziło to na kablach głośnikowych miedzianych made in China 2,5mm2. I było nieźle, nie idalnie ale nie źle. Brakowało nieco basu i wysokich. przyszedł czas na wymianę kabli, zacząłem od głosnikowych, kupiłem używane Audionova Iluminator i się zaczęło! jest bas, jest dużo basu, za dużo. Jest też góra i średnica i byłoby idealnie gdyby nie ten bas. Jest cały czas i wszędzie. czy można to zmienic nie zmieniając tych kabli, czy wymiana na odpowiedni interkonekt może to zmienić? Jeżeli tak to poradźcie jakis odpowiedni interkonekt. Budżet niewielki około 300zł. Moze jakiś inny pomysł?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze kable więcej przenoszą, ale żeby aż tak? Widocznie tamte zbyt dużo obcinały. Choć Audionowa jednak nieco podkreśla niskie tony, to trzeba przyznać.
Nie wiem, czy interkonektem uda Ci się niskie tony uczynić mniejszymi, delikatniejszymi?
Pewnie większość srebrnych, czy posrebrzanych w znacznym stopniu może tak zadziałać. Nie wiem jednak, czy wystarczająco.
A próbowałeś przestawić kolumny w inne miejsce/miejsca?
Ogólnie im dale od ścian, od narożnika pokoju, tym mniejsze podbicie niskich tonów.
Spróbuj "wyjechać" nimi do przodu, czy odsunąć od ścian bocznych. Albo to i to.
Możesz spróbować jeszcze zatkać porty b-r w kolumnach gąbką o otwartej strukturze porów.
Taką do kąpieli. Musisz sprawdzić jednak, czy nie wpływa to niekorzystnie na resztę pasma.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...