Skocz do zawartości

Stereo do muzyki i TV - pokój 16m2


kpt.bugsy

Recommended Posts

Drodzy forumowicze,

przymierzam się do skompletowania systemu audio, który miałby służyć do słuchania muzyki i do którego chciałbym podłączyć też TV. Zaznaczem że jestem totalnie początkujący jeśli chodzi o tematy audio. Mójj dotychczasowy "system" to przenośny JBL charge 2+ więc myślę że poprawa jakości odsłuchu będzie znacząca. Do wzmacniacza zamierzam dokupić odtwarzacz CD choć w chwili obecnej priorytetem jest podniesienie jakości dźwięku z TV na którym oglądam materiały z UPC i z kompa podpiętego do TV po hdmi. Zastanawiałem się tez nad podpięciem jakiegoś odbiornika bluetooth, tak by radio, czy Spotify strumieniować z telefonu.

Przeszukując fora zdecydowałem się na zestaw stereo do którego być może, ale nie koniecznie, w przyszłości dokupiłbym subwoofer, tak by przy oglądaniu filmów mieć więcej basu. W chwili obecnej na kolumny i wzmacniacz mam przeznaczone 2000/2500 zł.

Pokój w którym miałby stanąc sprzęt ma niecałe 15 m2, ale zakładam że w przeciągu roku zmieni się on na większy.

Co do kolumn to jestem niemal zdecydowany na Pylon Pearl. Zależy mi kolumnach które będą stały na podłodze. Śledząc różne fora i mając możliwość odsłuchu kolumn Pearl 20 jestem chyba icon_wink.gif przekonany. Waham się jeszcze czy Perl 20 czy 25. Rozważałem jeszcze Monitor Audio MR4, ale koszt już większy a nie chcę podność budżetu w nieskończoność, co jest częstym efektem poszukiwań. Początkowo myślałem o Pylon Pearl 20 i jakimś używanym wzmacniczu za ok 500 zł

Nie ukrywam też że mojej piękniejszej połówce bardzo przypadł do gustu ten model Pylonów w białym wydaniu. No poprostu pasuje do reszty "mebli".

Kolumn tych miałem okazję słuchać ze wzmacniaczem yamaha AS-301 i w zasadzie jako laikowi w temacie dźwięk odpowiada.

Co do gatunków muzycznych które słucham to w grę wchodzi niemal wszytsko poza metalem. Dużo popu, jazzu, funky, hip-hopu, klasyki nie za wiele, ale akustyczne klimaty jak najbardziej. Co do samego dźwięku to bardziej odpowiadają mi ciepłe brzmienia niż chłodne. Lubię kiedy jest więcej basu niż mniej. Może wskazówką będzie, że przy zakupie słuchawek i wyborze pomiędzy Bayerdynamics Costom One Pro a AKG K550 zdecydowanie bardziej przypadły mi do gustu Bayerdynamicsy. Dźwięk był w moim odczuciu mniej chłodny i ostry. Bardziej ciepły i pełny.

Szukam do tego zestawu używanego wzmacniacza i ciekaw jestem co możecie polecić do tych kolumn tak w zakresie cenowym w okolicach 600 zł. Co z tymi kolumnami będzie dobrze współgrało? Myślałem o używanym Denonie 500AE, 70AE, 520AE, NAD-em C320, może jak udałoby się gdzieś trafić Rotela Ra - 01 (ostatnio widziałem na allegro za 800 zł)


Będę wdzięczny za pomoc.


Pokój:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...