Skocz do zawartości

Audio Vintage do 10k + DAC ?


julius-6

Recommended Posts

Witam wszystkich użytkowników.

Piszę z prośbą o jakieś porady i wskazówki.
Chciałbym zainwestować spore dla mnie pieniądze w sprzęt grający - o ile w kwestii wzmacniaczy / amplitunera mam kilka typów, o tyle z głośnikami jest już dużo gorzej.

Pomieszczenie, które będzie nagłaśniane to salon 20mkw. Słucham bardzo różnej muzyki - od Pink Floyd , przez Fish Emade po Deep House , więc fajnie gdyby dzwięk był w miarę uniwersalny.

Jeśli chodzi o amplitunery pod uwagę biorę :
Sansu G9000/G9700/9090/8080/Yamaha CR-1020 , ewentualnie coś z Pioneera - w skrócie półka cenowa w okolicach 5-6tys zł, bo pod uwagę biorę raczej sprzęty ze sprawdzonych źródeł, po renowacji.

Pytania, które do Was mam:
1) Więcej kasy w kolumny, czy raczej w wzmacniacz/amplituner?
2) Chcę odtwarzać FLACi / mp3 - potrzebuję więc najprawdopodobniej jeszcze DAC'a - co byście polecili, co będzie grało adekwatnie - tutaj jestem kompletnie zielony.
3) Kolumny - Słuchalem Tannoye Chevioty, Celestiony 25 - te pierwsze są powyzej budżetu raczej, te drugie zrobiły niezłe wrażenie, ale wyglądają mało atrakcyjnie i zastanawiam się, czy w cenie do 4tys znalazłoby się coś ciekawszego do współpracy z amplitunerem Vintage>

Na jakie kolumny do 4 tys powienienem zwrócić szczególną uwagę? Mogą być z lat 70, ale raczej nei interesują mnie Sansuje, czy Kenwoody z tamtych czasów.
Może lepiej kupić tańszy amplituner i dorzucić kasy w dobre kolumny ?

Będę wdzięczny za jakies sugestie.

Jak sprzet stary ma się do dzisiejszego ? z tego co kojarzę sprzęt vitagowy zawsze w danej klasie cenowej niszczył ten nowszy.. ale w ostatnich latach ceny poszły mocno do góry, pytanie jak to teraz wygląda?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...