Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

przeszukałem już wiele forów i artykułów natomiast w dalszym ciągu nie mogę znaleźć pomocy w uzyskaniu dźwięku 5.1 z konsoli Playstation 4, dlatego mam nadzieje że na tym forum znajdzie się ktoś będący w stanie rozwiązać mój problem.
Sytuacja wygląda następująco :chciałbym uzyskać dźwięk 5.1 z konsoli podłączonej do karty dźwiękowej w komputerze(Creative Sound Blaster Z), z której wychodzą głośniki 5.1 podłączone przy pomocy jacków 3.5 (3 złącza). Konsola jest połączona z kartą dźwiękowa kablem optycznym i dźwięk jest odtwarzany jednak jest to stereo rozdzielone na 5 głośników...w sterownikach nie ma możliwości ustawienia wejścia 5.1 mimo że w instrukcji jest napisane że karta ta obsługuje system 5.1. Stąd moje pytanie, co mógłbym zrobić żeby przy takiej konfiguracji sprzętu uzyskać pełny dźwięk przestrzenny 5.1 z konsoli.
Wiele osób na forach pisze o podłączeniu konsoli kablem optycznym do amplitunera i wtedy 5.1 działa stąd moje zdziwienie, że nie działa on na karcie dźwiękowej, która posiada wszelkie kodery obsługujące ten system dźwięku i w takim razie po co w ogóle w niej jest wejście cyfrowe skoro obsługuje ono jedynie stereo?
W sterownikach karty jest również opcja "What U hear" i tam jest możliwość obsługi 5.1 jednak po jej włączeniu w głośnikach słychać tylko pisk, nie wiem o no chodzi w tej opcji i też ewentualnie prosiłbym o wyjaśnienie.

(Karta jest sprawna, z komputera dźwięk 5.1 działa oraz mam najnowsze sterowniki)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...