Skocz do zawartości

Optymalne połączenie KD ze stereo


Rafal aaa

Recommended Posts

W sumie po przeczytaniu wielu opinii i komentarzy jestem już zdecydowany na pewne rozwiązania, niemniej przed udaniem się na odsłuchy chciałbym jeszcze dowiedzieć się kilku rzeczy i ograniczyć ilość konfiguracji jakich chcę posłuchać.

Chcę kupić KD oraz wzmacniacz stereo (7-8k bez wzmacniacza – tu jeszcze nie wiem ile chce dać, pokój 17 m, muzyka bardzo różna od klasyki po techno – choć ostatnimi laty techno istotnie mniej). Kolumny to segment MA BX5/6.

Najważniejsze dla mnie jest to aby obsługa była max uproszczona, nie chcę żonglować pilotami o kablach nawet nie wspomnę. Pre-out musi być. Nie chce kupować żadnego odtwarzacza, obecnie mam odtwarzacz sieciowy Popcorn c200 i daje radę. Wszystkie płyty zrzuciłem do flac a same cd są głęboko schowane. Odtwarzać muzykę chcę z poziomu ampli (dodatkowo mam serwer NAS i tam powielona muzykę), popcorna chce używać głównie do filmów, relatywnie długo startuje co mnie wkurza gdy chcę chwilę czegoś posłuchać. Z innych wątków wynika, że słuchając muzyki omijamy amplituner, niemniej ja tego nie chcę. Zresztą część muzyki też chcę słuchać w 5.1 (np. Vangelis czy J.J. Jarre). Dlatego zależy mi na takim rozwiązaniu, które pozwoli mi max poprawić jakość słuchanej muzyki. Czyli np. gdy słucham koncert w 5,1 to uruchamiam ampli (wzmacniacza rozumiem, że nie bo on jest w stanie czuwania i sam się załącza) grają wszystkie głośniki (fronty „lepiej” ponieważ napędza je wzmacniacz) gdy skończy się koncert uruchamiam coś innego i bez podchodzenia do sprzętu pilotem wyłączam 5,1 i gra w stereo.

Na pewno będę chciał posłuchać Denona X3100 ze wzmacniaczem PMA 720 i dla porównania sam wzmacniacz Denona PMA 1520 oraz samego Denona X4100 – ten kosztuje tyle ile x3100 i pma 720 więc ciekawe które rozwiązanie jest lepsze. Gdyby zestaw z3100 z PMA 1520 zagrał istotnie lepiej wówczas kupiłbym na razie tylko kolumny i amplituner a wzmacniacz dokupiłbym później. Ciekawe czy w ogóle ma sens łączenie takiego x3100 (lub innej marki z tego segmentu) ze wzmacniaczem za 4 k? Oprócz denona rozważam także w podobnej konfiguracji Onkyo 646, 838 oraz wzmacniacze Onkyo a-9377 czy nawet A-9070 (inne firmy także nie wykluczam).

I tu pytanie czy każdy wzmacniacz będzie dobry, czy lepiej aby był tej samej firmy co ampli czy też może lepiej wziąć same końcówki mocy lub jakieś inne rozwiązanie? I tak marginesie, czy radia w ampltuenrach mają włącznik czasowy (nigdzie tego nie znalazłem), w ten sposób się budzęicon_smile.gif Radia cyfrowego dab także nie ma prawie każdy amplituner, a tą funkcję ma moje małe radio w kuchni. Choć ta funkcja nie jest dla mnie kryterium.

Ktoś pewnie powie, że gdy zależy nam na jakości w stereo to należy to lub tamto. Nie. Ja chce wydać relatywnie sporo kasy i mam swoje oczekiwania i chcę aby sprzęt się do mnie do mnie „dostosował” a nie odwrotnie O (tj w ramach dostępnych możliwość szukam rozwiązania maksymalnie mnie satysfakcjonującego). Swoją drogą takich osób jak jest sporo (ma być dobre KD i stereo) wiec powinni sprzedawać jakieś dedykowane zestawy ampli + wzmacniacz. Z przeczytanych opinie wynika, że ampli który zagra bdb w stereo kosztuje 10 k, za tyle to się kupi sam ampli osobno wzmacniacz które zagrają i tak o wiele lepiej. A ponoć w zestawie taniej. Choć z drugie strony „mądrości ludowe” i tak prawdy nie mówią i najlepiej samemu się przekonać. Niemiej z góry dziękuje za wskazanie rozwiązań które warto przesłuchać. Za miesiąc mam urlop wiec wówczas się tym będę mógł zająć. I tak na marginesie do kombi taki zestaw wejdzie bez problemów?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...