Skocz do zawartości

Forum

  1. AUDIO

    1. Stereo

      Wzmacniacze, przedwzmacniacze, końcówki mocy, amplitunery, odtwarzacze CD i plików, przetworniki, kolumny.

      246,3k
      postów
    2. Kino Domowe

      Obraz i dźwięk (telewizory, projektory, amplitunery i wzmacniacze wielokanałowe, odtwarzacze DVD i BR, wielokanałowe zestawy kolumn, soundbary i projektory dźwięku, "naleśniki" - zestawy zintegrowane wszystko w jednym).

      101,8k
      postów
    3. Technika lampowa i analogowa

      Vintage audio, wzmacniacze lampowe, gramofony i przedwzmacniacze gramofonowe, magnetofony, tunery.

      13,9k
      postów
    4. Kluby - Sprzęt znanych marek

      Love, love, love, czyli Wasze ulubione marki i ich produkty.

      17,7k
      postów
    5. Audiofile dyskutują

      Strefa rozmów tematycznych, wymiany poglądów, rozważań i audiofilskich refleksji  :)

      50,1k
      postów
    6. Nasze testy

      Testy autorstwa forumowiczów AUDIO. Czyli forum dla tych, którzy biorą sprzęt na (własny) warsztat i dzielą się wrażeniami. TU dzieję się dużo.

      12,9k
      postów
    7. 11,1k
      postów
    8. Słuchawki i wzmacniacze słuchawkowe

      Stereofoniczne i wielokanałowe.

      12,9k
      postów
    9. Akustyka

      Pomieszczenie odsłuchowe, ustawianie kolumn, aranżacja akustyczna, problemy z dźwiękiem.

      9,5k
      postów
    10. PC-Audio / iPhone / iPod / głośniki bezprzewodowe / DJ i nagłośnienie imprez

      Muzyka oraz filmy z komputera, MP3, DiVX, DJ i sprzęt do nagłośnienia imprez.

      7,1k
      postów
    11. Od radio do audio w samochodzie

      O wszystkim co gra w samochodzie.

      960
      postów
    12. DIY, czyli Do It Yourself oraz serwis i modyfikacje sprzętu

      Własne projekty, modyfikacje fabrycznych urządzeń.

      9,1k
      postów
    13. Artykuły

      Nowości na rynku i testy, które przeprowadził w ostatnim czasie magazyn AUDIO :)

      374
      postów
    14. Co się dzieje na mieście, czyli prezentacje sprzętu audio

      Odsłuchy, pokazy, prezentacje, czyli audio show w wersji mini - jeśli będziemy o nich wiedzieć, na pewno powiemy. Zapraszamy wszystkich do uzupełniania listy :) 

      384
      postów
  2. MUZYKA i FILM

    1. 1,4k
      postów
    2. 1,3k
      postów
    3. 1,4k
      postów
    4. 884
      postów
    5. 13,5k
      postów
    6. 1,4k
      postów
  3. GIEŁDA

    1. 386
      postów
    2. 1,5k
      postów
    3. 78
      postów
  4. KOMENTARZE, OPINIE

    1. Nic o nas bez Was

      Uwagi i pytania dotyczące forum, portalu i miesięcznika AUDIO.

      4,4k
      postów
    2. Rozmowy (nie)kontrolowane

      Rozmowy i rozmówki tematyczne, czyli groch z kapustą.

      12,1k
      postów
    3. Ring...

      ...czyli kłóciliśmy się nie na temat, a tu możemy skończyć :)

      118
      postów


  • Ostatnie posty

    • TV audio to przycisk w ampli który mówi że w tej chwili źródłem obrazu jest TV, a dźwięk (wyłącznie) poprzez ARC/eARC jest przekazywany do Denona. Będąc w tym trybie nie uzyskasz menu z amplitunera, to TV generuje wówczas obraz. Wystarczy że źródło przełączysz na Gamę, BluRay itd, i menu Denona zobaczysz bo ampli jest wtedy pośrednikiem. Grasz na konsoli podpiętej do Game. Chcesz obejrzeć Netflix na apce Sony, to musisz kliknąć właśnie TVaudio by uzyskać dźwięk pochodzacy z TV na ampli.
    • Kupno używek, to inna bajka. Tu częściowym rozwiązaniem jest kupować blisko domu i tanio, by nie tracić dużo, przy ewentualnej odsprzedaży
    • Zgadza się, tylko że ja celuję w jakieś używane. A czy orientujecie się gdzie w okolicy Nysy, Opola, Wrocławia warto umówić się na doradztwo i odsłuch i czy wiecie gdzie w tych okolicach można odsłuchać używany sprzęt ?
    • Cześć, mam taką oto sytuację: ampli połączony z tv za pomocą wyjścia i wejścia eArc kablem hdmi 2.1 ultra speed, do ampli dodatkowo podłączone ps4 przez hdmi do wyjścia oznaczonego game. Włączone jest arc oraz sterowanie Hdmi i Cec w ampli i Bravia Sync w Sony (w tv jest takie nazewnictwo). Do ampli podłączony jest zestaw 5.1 a telewizja cyfrowa jest odbierana poprzez moduł CI w telewizorze a także używane są serwisy streamingowe za pośrednictwem Google Tv w Sony. Był zrobiony pełny Setup łącznie z kalibracją Audyssey. Denon przeprowadził też autoaktualizację oprogramowania. Problem jest tego typu, że wydaje mi się, że do Main zone jest przypisane żródło Game, ponieważ gdy wybieram w Tv wejście Hdmi akurat w tym przypadku to Hdmi 3 (eArc/Arc) przełącza na źródło Game a chcąc zmienić źródło wciskając na pilocie TvAudio wyświetla się komunikat na Tv "Brak sygnału. Sprawdż wejście zewnętrzne lub wybierz inne wejście przy użyciu przycisku Input." Nie mogę więc włączyć na tym źródle ani przycisku Setup ani Info, nie mogę więc nawet wyświetlić informacji typu nazwa źródła wejściowego, głośność, nazwa trybu dźwięku, sygnały wejścia/wyjścia wideo i innych informacji. Gdy na pilocie włączę źródło Game (lub każde inne źródło oprócz TvAudio) włącza mi się menu Denon i mogę tam wszystko ustawiać: setup, kreator, itp. i siłą rzeczy na ekranie jest podane, że źródło to Game a input Hdmi. Dodam, że włączając/wyłączając tv pilotem od tv włącza/wyłącza się ampli natomiast włączając pilotem od ampli - tv się nie włącza/wyłącza (jak pisałem w obu urządzeniach ustawione sterowanie hdmi i arc - w opisie wejść pod TV Audio jest eArc ale wyszarzone - bez możliwości ingerencji, w instrukcji podane, że przypisuje się automatycznie). Generalnie wydaje się, że system działa. Podczas oglądania tv kablowej poprzez moduł CAM na wyświetlaczu jest opis sygnału dolby Surround a przy streamingach jest Dolby Atmos (przy konkretnych materiałach wideo - Atmos bo włączona jest wirtualizacja). Działa heos, radio internetowe - mogę tam również wyświetlić informacje i korzystać z menu denon przez przycisk Setup na pilocie. Jednak nie wiem dlaczego jest problem ze źródłem Tv Audio, chciałbym mieć możliwość włączenia tego źródła i korzystania z opcji Info i Setup z menu Denona na tym źródle. Czy przeprowadziłem niepoprawnie Setup skoro nie mogę włączyć na ampli źródła Tv Audio? - to znaczy włączyć mogę ale jest czarny ekran i pojawia się wyżej wspomniany komunikat i nie mogę uruchomić na tym źródle menu denona. Czy muszę robić reset i ponownie przechodzić całą procedurę łącznie z kalibracją Audyssey, czy może jest jakiś inny powód? Bardzo proszę o jakieś wskazówki. A może ktoś z Was ma właśnie Denona w połączeniu z Sony i mógłby mnie oświecić z własnego doświadczenia?   
    • BAT VK-85 Preamplifier and REX 300 Power Amplifier   LAIV Harmony DAC   Oswalds Mill Audio K3 Turntable Wyglada jak plac budowy z Lego    LUXMAN L-509Z dla audiofili napisali.   Luxman  network transport  
  • Ostatnio poruszane tematy

  • Audiofile dyskutują

×
×
  • Utwórz nowe...