Skocz do zawartości

Zestaw stereo do pokoju 16m² ~1500zł


cezar1us

Recommended Posts

Witam!

Przeglądam to forum już od dłuższego czasu, chociaż dopiero teraz postanowiłem zarejestrować się i założyć własny temat.

Od półtora roku planuję zakup zestawu grającego. Na początku zastanawiałem się nad kinem domowym, lecz przemyślenie tego oraz bieżąca sytuacja zmusiła mnie do zmiany planów (przeprowadziłem się do kawalerki z pokojem który ma 16m?). Proporcje pokoju to 5,20m x 3,20m. Mieszkanie w komunistycznym bloku, więc cieńkie ściany itd.

W chwili obecnej muzyki słucham na głośnikach komputerowych 2.1 za 150zł, podłączonych bezpośrednio do laptopa, więc nie bardzo mam porównanie co do sprzętu. Kiedyś udałem się do elektromarketu, gdzie słuchałem różnych konfiguracji zestawów kina domowego, i najlepsze wrażenie zrobił na mnie zestaw Denon X2200 + Canton GLE 496 - pierwszy raz usłyszałem "przestrzeń" w odgrywanym utworze, czyste brzmienie. No i od wtedy "choruję" na przyzwoite brzmienie, denerwuje mnie "płaski" dźwięk itd.

Poszukuję zestawu wzmacniacz + kolumny/monitory + DAC, który da mi tą radość z na nowo odkrywanego brzmienia utworów. Z przyczyn w/w nie zależy mi na dużej mocy, lepiej, gdyby grał poprawnie już od niższego poziomu głośności. Jestem też świadomy tego, że w tak małym pomieszczeniu ciężko będzie uzyskać "przestrzeń" w utworach.

Jako źródło na razie będzie podłączany laptop przez złącze USB, PS4 które ma wyjście optyczne, w przyszłości rozważę zakup odtwarzacza CD, gdyż moja kolekcja płyt ciągle rośnie. Muzyka której słucham to szeroko pojęta muzyka gitarowa - metal, rock, blues, występy solistów. Brzmienie jakiego oczekuję to ciepły bas, nie za ostra góra.

Kwota jaką chciałbym na to przeznaczyć oscyluje w okolicach 1500zł. Wiem, że to mało, być może namówicie mnie na więcej. Trochę boję się sprzętu używanego z racji np. zniszczonych potencjometrów, kondensatorów, cewek, zużytych membran w kolumnach. Z drugiej strony zdaję sobie sprawę, że nowy będzie w tej cenie grał X razy gorzej, bo cena rośnie proporcjonalnie do jakości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...