Skocz do zawartości

Forum

  1. AUDIO

    1. Stereo

      Wzmacniacze, przedwzmacniacze, końcówki mocy, amplitunery, odtwarzacze CD i plików, przetworniki, kolumny.

      246,6k
      postów
    2. Kino Domowe

      Obraz i dźwięk (telewizory, projektory, amplitunery i wzmacniacze wielokanałowe, odtwarzacze DVD i BR, wielokanałowe zestawy kolumn, soundbary i projektory dźwięku, "naleśniki" - zestawy zintegrowane wszystko w jednym).

      102,2k
      postów
    3. Technika lampowa i analogowa

      Vintage audio, wzmacniacze lampowe, gramofony i przedwzmacniacze gramofonowe, magnetofony, tunery.

      14k
      postów
    4. Kluby - Sprzęt znanych marek

      Love, love, love, czyli Wasze ulubione marki i ich produkty.

      17,7k
      postów
    5. Audiofile dyskutują

      Strefa rozmów tematycznych, wymiany poglądów, rozważań i audiofilskich refleksji  :)

      50,2k
      postów
    6. Nasze testy

      Testy autorstwa forumowiczów AUDIO. Czyli forum dla tych, którzy biorą sprzęt na (własny) warsztat i dzielą się wrażeniami. TU dzieję się dużo.

      12,9k
      postów
    7. 11,1k
      postów
    8. Słuchawki i wzmacniacze słuchawkowe

      Stereofoniczne i wielokanałowe.

      12,9k
      postów
    9. Akustyka

      Pomieszczenie odsłuchowe, ustawianie kolumn, aranżacja akustyczna, problemy z dźwiękiem.

      9,5k
      postów
    10. PC-Audio / iPhone / iPod / głośniki bezprzewodowe / DJ i nagłośnienie imprez

      Muzyka oraz filmy z komputera, MP3, DiVX, DJ i sprzęt do nagłośnienia imprez.

      7,1k
      postów
    11. Od radio do audio w samochodzie

      O wszystkim co gra w samochodzie.

      960
      postów
    12. DIY, czyli Do It Yourself oraz serwis i modyfikacje sprzętu

      Własne projekty, modyfikacje fabrycznych urządzeń.

      9,1k
      postów
    13. Artykuły

      Nowości na rynku i testy, które przeprowadził w ostatnim czasie magazyn AUDIO :)

      374
      postów
    14. Co się dzieje na mieście, czyli prezentacje sprzętu audio

      Odsłuchy, pokazy, prezentacje, czyli audio show w wersji mini - jeśli będziemy o nich wiedzieć, na pewno powiemy. Zapraszamy wszystkich do uzupełniania listy :) 

      396
      postów
  2. MUZYKA i FILM

    1. 1,4k
      postów
    2. 1,3k
      postów
    3. 1,4k
      postów
    4. 887
      postów
    5. 13,6k
      postów
    6. 1,4k
      postów
  3. GIEŁDA

    1. 385
      postów
    2. 1,5k
      postów
    3. 78
      postów
  4. KOMENTARZE, OPINIE

    1. Nic o nas bez Was

      Uwagi i pytania dotyczące forum, portalu i miesięcznika AUDIO.

      4,4k
      postów
    2. Rozmowy (nie)kontrolowane

      Rozmowy i rozmówki tematyczne, czyli groch z kapustą.

      14,4k
      postów
    3. Ring...

      ...czyli kłóciliśmy się nie na temat, a tu możemy skończyć :)

      127
      postów


  • Ostatnie posty

    • Zdaję sobie sprawę z bluetooth, akurat testowałem to połączenie i podałem jako odnośnik do poziomu głośności. Domyślnie słucham przez TV z Airplay i optyk do Loxjie.   Właśnie odebrałem Heco i różnica na plus jest od razu zauważalna  Jest czyściej, lżej, przyjemniej, bas wydaje się być bardziej precyzyjny. Polki idą do zwrotu na pewno. Jeszcze potestuje kilka dni, ale bardzo możliwe że to Heco u mnie zostaną na dłużej.   Mam jeszcze pytanie odnośnie docelowego wzmaka (Loxjie traktuje jako tymczasowy) - ustaliłem, że potrzebuję więcej wejść: - analogowo gramofon (który ma swój przedwzmacniacz, ale Phono wejście być może byłoby lepsze), - optyk (DAC we wzmaku czy osobny DAC?) do pozostałej muzy, pod prawdopodobnie streamer (np. Wiim Mini, widzę jakie korzyści to by dało) - HDMI ARC, ale realnie to budżetowo przez "ekstraktor" za stówkę analog <- ARC - TV - tutaj nie oczekuje cudów ale poprawnego dźwięku, oglądam tylko streaming   Co byłoby fajną budżetową opcją, może vintage wzmacniacz z 90sów + jakiś DAC lub wciąż używany ale nowszy wzmak z DACiem? Budżet ok. 1000 PLN (nie licząc streamera) Wiem że jest Wiim Amp, ale może da się coś taniej, lepiej dźwiękowo? poza tym lubię estetykę klasycznych wzmacniaczy i dostęp do fizycznych gałek itp.   Dzięki za dotychczasowe wskazówki!
    • Ja już przy Romie byłem na tyle zadowolony z dźwięku, że nie myślałem o ewentualnej zmianie. A biorąc pod uwagę jak po z naprawie i zmianie zasilania gra, to tym bardziej. Te wszystkie moje testy po zakupie wzięły się z tego, że wydałem zdecydowanie więcej pieniędzy na zakup audio niż planowałem (pierwotnie myślałem o AXR100D i Aurora 1000). W Wakacje zwaliła mi się młodzież z UK więc zamiast wyjazdu, w ramach edukacji brzmieniowej młodych użytkowników Spotify ze słuchawkami (za 200-300PLN) testowaliśmy wzmacniacze. Stąd ten watek tak się rozrósł. Gdyby Aurum A8 się nie pojawił to kompletnie o zmianie wzmacniacza bym nie myślał. Ale się pojawił, więc jest jak jest. Drugiego wzmacniacza nie przewiduję. Nawet jako backup. Prędzej wpadnie jakieś ampli by zbudować sobie 5.1. 
    • Trochę będą, dlatego wskazane są jak najmniejsze.
    • Dlatego pisałem o tańszym piecu vintage, rozumiem że blokowanie wyższych kwot bywa problematyczne, szczególnie gdy trzeba skompensować wydatek poniesiony na nowy wzmacniacz.
    • Ja tak planowałem gdyby ostatecznie to Aurum A8 do mnie wpadł. Do bardziej zaangażowanego słuchania Quadral, a do bardziej rozrywkowego Roma. Jednak pojawił się nieoczekiwanie A9 i po wczorajszym chwilowym powrocie do Romy okazuje się, że nie nie ma aż takiej różnicy by ją do Beresforda jako drugi wzmacniacz do tych samych kolumn podpiąć. Będzie mi jej żal, bo uważam, że to świetny wzmacniacz i bardzo ją lubię, ale szkoda by mi ją było trzymać w kartonie. Niech gra!   
  • Ostatnio poruszane tematy

  • Audiofile dyskutują

×
×
  • Utwórz nowe...