Skocz do zawartości

Kobieta porerzebuje rady Eksperta ;) Jak podpiąć żeby uzyskać najlepszy efekt.


Recommended Posts

Witam icon_wink.gif,
posiadam kartę dzwiękową Aim Sc808, wzmacniacz Taga Harmony HTA-700B SE v.2, Edifiery R2730db, a do tego dwa kabelki Melodica RCA-RCA do podlaczenia aim+taga i taga+kolumny. Myślicie że to dobre połączenie? może można to zrobić lepiej, moze jakims coaxialem (ktoś poleci cos przyzwoitego?) albo optycznym.
To dobry pomysł żeby pod Aimia podpinać jeszcze Taga Harmony? Ten wzmacniacz odziedziczyłam/dostałam więc po prostu zastanawiam się czy jest mi on w ogóle potrzebny, bo mogłabym go wykorzystać, ale też nie muszę...icon_smile.gif. A zawsze mogę go sprzedać i kupić coś innego aczkolwiek czytałam trochę o nim i wydaje mi się całkiem dobrym pomysłem. Jednak nie będę ukrywać, jestem początkująca w tym świecie. Muzyki, jak każdy, słucham od dawna jednak na sprzecie z tej półki sie nie znam i dopiero zaczynam przygodę. Starałąm sie wybrać rzeczy na mniej wiecej równym poziomie.
Bądzcie wyrozumiali icon_wink.gif. i z checią dowiem sie co o tym myślicie icon_smile.gif.
P.S.W niedalekiej przyszłości myślę o słuchawkach beyerdynamic dt 990 pro. One maja 250ohm na wyjscu a Taga ma 300 i wydaje mi się że powinno dobrze współgrać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego czym zastąpić RCA Melodika PR powinno wynikać z konkretnych potrzeb dźwiękowych, bo kupując na zasadzie wezmę teraz "coś innego" możesz kupić 10 kolejnych kabli RCA i będzie tak samo. RCA melodika są dobre, nawet w dużo, dużo lepszym systemie.
Powiem więcej możesz kupić i 20 kolejnych rca, bo kable RCA mają bardzo mały wpływ na brzmienie, a zwłaszcza w takim systemie jak masz. To jeśli chodzi o kable RCA.




Cytat

Myślicie że to dobre połączenie? może można to zrobić lepiej, moze jakims coaxialem (ktoś poleci cos przyzwoitego?) albo optycznym.



Takie połączenie to już będzie inna konfiguracja , bo bez Tagi....więc nie ocenisz obiektywnie różnicy między połączeniem RCA a coaxialem/optykiem.

Owszem zobacz co do coaxiala, oraz optyka to wypróbuj, jak sprzęt ma dobry DAC to różnica może być na mały plus, ale najlepiej można to usłyszeć mając klasyczny wzmacniacz który ma wejście RCA i optyk, podłączasz odtwarzacz CD obydwoma kablami i przełączasz w trakcie piosenki tylko z różnego wejścia . Jak gra po kablu RCA to gra przetwornik odtwarzacza cd , a jak po optyku to gra przetwornik wzmacniacza i jak ten drugi jest lepszej klasy od tego w CD, to teoretycznie może być nieco lepiej icon_wink.gif
Jaki optyk, a normalny niedrogi 10-20zł za metr , coaxial będzie nieco nieco drożej , ale też bez przesady, bo to tylko lepsze aktywne kolumny do PC.


U Ciebie ciężko będzie mówić o porównaniu jeden do jednego bo stosując coaxial, lub optyk pominiesz ten wzmacniacz Taga , więc źródło muzyki podepniesz wprost do aktywnych kolumn, więc siłą rzeczy będzie inaczej bo nie będzie tego wzmacniaczyka.
Tak więc Taga faktycznie może bardziej się przydać jako wzmacniacz słuchawkowy .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...