Skocz do zawartości

Gdzie trzymacie płyty CD?


mejson

Recommended Posts

Może dziwne pytanie, ale po przekroczeniu pewnej liczby płyt pewnie zadawał go sobie niejeden z was? icon_rolleyes.gif

Dopóki mieściły mi się w szafie, nie miałem problemu, dokupowałem tylko kolejne stojaczki.
Jednak po jakimś czasie zona powiedziała STOP dalszej ekspansji na półkach i zacząłem tworzyć plan B.

Przenoszenie mniej słuchanych do mniej dostępnych miejsc okazało sie bez sensu, bo akurat wtedy nabrałem ochoty do ich posłuchania.

W akcie desperacji pozostawiłem najukochańsze w pudełkach, a te mniej lubiane i kopie umieściłem razem z książeczkami w segregatorach.

Na razie działa... icon_mrgreen.gif

A wy ile regałów zajmujecie na swoje płyty?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cytat

Dwie pełne szafy /kredensy/ ok. 9 półek.
Jedna to była kiedyś biblioteczka /teraz książki trzymam na poddaszu mam tam specjalne regały
i odpowiedni nastrój do czytania/ a druga szafka były barek ,używki przegrały z kultutą tzw. wysoką.

Barek! icon_idea.gif
To jest to - faktycznie prawie nie używam ostatnio. icon_sad.gif
A trochę płyt się zmieści...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Byłem niedawno za granicą i przywiozłem sobie ok. 30 CD-ków i pare winyli a jako,że
wcześniej miałem ze 20 kilka CD,które nie miesciły sie już na pólkach tak,ze dla mnie
temat zrobił się aktualny. Powstała potrzeba rozgladnięcia się za jakąś nowa półką.
Luknąłem na Allegro i na stronkę Ikei i znalazłem parę ciekawych rzeczy niekoniecznie
pasujących do mojego pokoju ale w najlbliższym czasie trzeba coś zakupić i zainstalować.
O wynikach ponformuję niebawem. icon_question.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Ja zastosowałem trochę inne rozwiązanie.

Otóż przekonałem się, że nigdy nie starczy mi czasu, aby posłuchać wszystkiego, co udało się mi zgromadzić. Są krążki, do których sięgam może raz w roku. Ich przechowywanie nie ma więc większego sensu, zważywszy na fakt, iż ciągle pojawia się na rynku coś nowego, ciekawszego.
Co jakiś czas przeprowadzam więc mały remanent i sprzedaję używane krążki (zgrywając z nich ewentualnie pojedyncze utwory. Dzięki takiemu działaniu mam już część funduszy na nowe zakupy icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prezeho, moglbys podac link do aukcji, szukam wlasnie polki na CD

Filozofikus, masz moze teraz jakies plytki na sprzedaz ? jesli tak przeslij mailem spis.

W ikei zainteresowal mnie ten model polki:
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/87305207

cena od 80zl (180CD) do 120 zl w zalznosci od uzytej okleiny

pozdr
hybryd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie koło setki w stojaku, zawsze z 10-20 koło wieży, w innym pokoju tak ze 100 w regale na wierzchu a reszta w kilku kartonach jeden na drugim. Opisane literami "od... do...". Żona jakoś się przyzwyczaiła, stosik pudeł nie zajmuje zbyt wiele miejsca i mam w miarę szybki dostęp do każdej - i lekką gimnastykę icon_rolleyes.gif
Natomiast z winylami jest tragicznie - upchnięte wysoko w szafie, takie jest życie.
Pozdrawiam i życzę wszystkim znalezienia czwartego wymiaru do przechowywania pod ręką wszystkich swoich płyt icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

prezeho, moglbys podac link do aukcji, szukam wlasnie polki na CD

Filozofikus, masz moze teraz jakies plytki na sprzedaz ? jesli tak przeslij mailem spis.

W ikei zainteresowal mnie ten model polki:
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/87305207

cena od 80zl (180CD) do 120 zl w zalznosci od uzytej okleiny

pozdr
hybryd



proszę:
http://aukcja.onet.pl/show_user_auctions.php?uid=3596840

ja zamówiłem 4*70cm, koszt 18zł za sztukę + przesyłka 25, jeszcze nie dotarły, jak dotrą podzielę się wrażeniami
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja muszę sobie sprawić jakąś porządną półkę, bo już niedługo tak jak kolega Marek Niedźwiecki czy Piotr Kaczkowski będę musiał sobie robić ścieżki pomiędzy płytami.



To taka kolekcja musi imponująco wyglądać icon_biggrin.gif Masz jakieś fotexy? icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też do niedawna miałem wielki bałagan w swoich płytach, ale przy okazji przeprowadzki do większego mieszkania zamówiłem sobie specjalne regały i teraz mam całą ścianę z płytami, wszystko da się od razu znaleźć, jest porządek, robi wrażenie (szczególnie na dziewczynach icon_smile.gif no i aż tak bardzo kosztowne nie było. Jak chcecie to wrzucę zdjęcia...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie mogłem ścierpieć pustego miejsca nad szafką ze sprzętem, więc wybrałem się do ulubionego sklepu "nie dla idiotów" po coś na płyty CD i DVD. Wybór był spory, ale raczej w konstrukcjach wolnostojących, a potrzebowałem czegoś do powieszenia na ścianie. Tu jednak wybór ograniczył się dwóch konstrukcji regałowych na 72 cedeki i 36 DVD. Jako, że cena była dość niska, kupiłem obydwie. Przymocowałem je razem do większej płyty tekturowej i powiesiłem w wolnym miejscu nad szafką. Teraz jest już zdecydowanie lepiej i część płytek najczęściej odtwarzanych, jest w zasięgu ręki, blisko sprzętu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej opisywana i zamocowana półeczka na kilka podręcznych płytek. Nie jest to szczyt elegancji, ale za to jest tanim i praktycznym rozwiązaniem, brakującego miejsca na umieszczenie kolekcji płyt. Jest to w pewnym sensie konstrukcja rozwojowa, gdyż jeszcze mogę dokupić taki sam zestaw i umieścić go powyżej tego regaliku. Jest też pełna akceptacja żony na taką rozbudowę icon_biggrin.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kupiłem kiedyś to "pudełko" na 72 CD i będę musiał wykorzystać Twój patent
i tylna ściankę wzmocnić /podkleić/ dodatkowo sklejką albo cieńką płytą .
Jak półka stała na komodzie to nie było problemu ale jak zawiesiłem na ścianie
/mocowanie poprzez boczną ściankę/ i wypełniłem płytami to pod ich ciężarem
"pudełko" lekko się odkształciło co utrudnia wkładanie i wyjmowanie CD-ków.
Muszę pomyśleć nad innym rozwiązaniem na magazynowanie i przechowywanie
płyt CD i coś mi sie wydaje ,że "ofiarą" padną książki z mojej biblioteczki. icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...