Skocz do zawartości

KONCERTY na żywo ...


Recommended Posts

Mam propozycję, by w tym miejscu znalazły się informacje o koncertach, na które się wybieracie ... i być może poszukiwanych towarzyszach doli (no bo przecież nie napiszę „niedoli” , skoro to coś przyjemnego).

Ja parę razy nie pojechałem gdzieś w Polskę icon_cry.gif bo nie chciało mi się samemu tłuc przez parę godzin – stąd taki wątek.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość koncertów na których bywam pozostawia przykre wrażenia. A bywam na bardzo różnych gatunkowo. Klasyka nie zawsze jest dobrze wykonywana, nie rzadkie są problemy z akustyką. Muzyka rozrywkowa zazwyczaj jest z nagłośnieniem i najczęściej kiepskim nagłośnieniem przeważnie z winy niskich kwalifikacji nagłośnieniowców. Nie będę wymieniał tych wad, bo lista byłaby zbyt długa. Mógłbym zaprosić na parę koncertów, ale się nie odważę, bo będziesz parę godzin marzł w pociągu żeby potem stwierdzić że nie było warto narażać swoich audiofilskich uszu na coś takiego. Proponuję w tym wątku zapodawać koncerty-pewniaki gwarantujące dobre wykonanie i dobry dźwięk. Sam chętnie na takie się wybioręicon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie są problemu z nagłośnieniem... icon_cry.gif
W listopadzie byłem na koncercie "Elektryków" a Sali Kongresowej (niestety miejsca z boku, nie na wprost) i pierwsze 2 utwory miały skiepszczone wysokie tony, dopiero potem poprawili i wyrównali.
Co ciekawe - to był drugi koncert ELO w tym dniu, poprzedni skończył się jakąś godzine wcześniej. Więc tym bardziej dziwne... icon_eek.gif

Pozdrawiam
PS. Zobaczyłem informację o koncercie 22maja br w Bydgoszy Vaya Con Dios oraz Cesia Evoria
http://muzyka.onet.pl/0,2123797,newsy.html
no i "misie" skojarzyło icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączę się w bólu..
chociaż ostatnio dorobiłem się w miarę zgranej grupy, z którą jeżdzimy w Polskę
Byliśmy wiosną na młodym Zappie w warszawskiej Stodole a jesienią w Bydgoszczy na U.K.
Ten ostatni to porażka, zarówno muzyczno - wykonawcza, jak i brzmieniowa..

Wiosną możemy się spodziewać niezwykłych wydarzeń:
Pat Metheny przyjeżdża pokazać, nad czym ślęczał przez ostatnie 4 lata:
http://www.patmetheny.com/orchestrioninfo/
jak już ochłoniecie, popatrzcie na to pomieszczenie - jak tam musi to brzmiec.. icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to tak, że chyba najlepiej pamiętam dwa występy :
Elektroniczne walnięcie składu Blank and Jones...kilka lat temu..przyjechali..mieli wytęp z własnym nagłośnieniem - jak na występ klubowy - było mocno energetycznie - w zasadzie takie granie każdemu chyba bardzo odpowiadało.

Inna para kaloszy...... Michał bajor - 2 razy..i 2 razy dobrze miło.. fajnie
wspomnienie jest!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncerty na żywo???

Prowincja ma też coś do powiedzenia! 

Przed momentem wróciełem z koncertu zespołu Big Fat Mama!

Powiem szczerze - wydarzenie!!!

Abolutnie niemożebne połączenie blues'a, funk'u i psychodelii rodem z lat 70'.

Innymi słowy REWELACJA rodem z miasta kolegi Audioneta - Szczecina!!!

Dla chętnych Gruba Mama na MySpace 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w zeszłym roku na Rock Am Ring i mnie roznieśli BOOOM icon_smile.gif Zresztą koncert można ściągnąć. Dostępny jest na necie nagrywany z MTV HD icon_smile.gif (uwaga na wersje skrócone gdzie nie ma najlepszych kawałków) Mimo że koncert odbył sie jeszcze jak było jasno to klimat był niesamowity.

Czekam na chłopaków w Polsce icon_cool.gif Ale chyba w tym roku nie zagoszczą icon_sad.gif
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim nie ma sensu go cytować w całości!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech... "Warszawka" to ma dobrze! Bilety rozdają, na pójście na koncert prawie zmuszają i nagrody rozdają...  icon_eek.gif

Staszka Soykę pamiętam od chwili, gdy na koncercie w moim rodzinny mieście (oj, ze sto lat temu icon_wink.gif ) śpiewając piosenkę ""Hallelujah, I love her so" zaśpiewał  - "Hallelujah, I love Nowa Sol"!  icon_biggrin.gif

A ja zapraszam do zielonogórskiego BWA na koncert mojego ulubionego Marka Dyjaka - 26.02. g. 20.00! Obecność obowiązkowa!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie icon_smile.gif Ale szkoda, że nikt z Was nie może, bo mam jeszcze jedno podwójne zaproszenie! Ale i PLAN. Co byście powiedzieli na pisanie relacji z koncertów, na których bywacie i nadsyłanie ich do mnie, co bym je opublikowała w serwisie? Płytki za pracę literacką oferuję icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif

tomgda a PRODIGY w tym roku 22 maja na Torwarze w Warszawie - mówi tak muzyczny świat:)icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No fajnie icon_smile.gif Ale szkoda, że nikt z Was nie może, bo mam jeszcze jedno podwójne zaproszenie! Ale i PLAN. Co byście powiedzieli na pisanie relacji z koncertów, na których bywacie i nadsyłanie ich do mnie, co bym je opublikowała w serwisie? Płytki za pracę literacką oferuję icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif

tomgda a PRODIGY w tym roku 22 maja na Torwarze w Warszawie - mówi tak muzyczny świat:)icon_smile.gif



icon_mrgreen.gif noooooo mam nadzieje że masz racje bo na stronie zespołu nie ma żadnego info o koncercie w Polsce na ten rok.

P.S - relacje z koncertów ? Popieram icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla odmiany zapraszam na troche dłuższy koncert
http://najdluzszeurodziny.pl/
na bieżąco można wysłuchać i obejrzeć wykonawców nie ruszając się z domu icon_razz.gif
A jak ktoś chce się ruszyć, to można pojawić się w warszawskim Domu Polonii
ul. Krakowskie Przedmieście 64
poniżej link do mapki, to jakieś 300metrów od Kolumny Zygmunta na Starym Mieście
http://sites.google.com/site/najdluzszeuro...wna/gdzie-kiedy

Jest to muzyka Chopina w wykonaniu amatorów i zawodowców, również profesorów. Także ci pianiści, których można posłuchać w niedziele na letnich koncertach w Łazienkach - więc niech nikogo nie dziwią trwające nawet godzinę wykonania przez jednego artystę icon_rolleyes.gif
Skład międzynarodowy, oczywiście liczne wystąpią goście z Azji (głównie z jej wschodniej strony...)
Grają z okazji urodzin Chopina przez tydzień, a godziny i lista uczestników są tutaj
http://sites.google.com/site/najdluzszeuro...lowna/kalendarz

Pozdrawiam
PS. Właśnie przegapiłem wykonanie Jagodzińskiego w duecie icon_cry.gif
No ale w weekend już się osobiście pojawię na miejscu icon_razz.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Byłem wczoraj na koncercie .... taki temat chciałem założyć ale może uda się odświeżyć ten już założony przez kolegę RoRo. Można by tu opisywac na bierząco wrażenia z koncertów które właśnie się odbyły i w którym ktoś z forumowiczów uczestniczył. Myślę, że chyba zresztą taki był pierwotny zamysł kolegi RoRo.

No i właśnie byłem wczoraj na koncercie o którym nawet nie marzyłem, zwłaszcza po rozpadzie duetu którego połowę stanowił wczorajszy bohater. Mowa o Brandanie Perry`m i duecie Dead Can Dance. Koncert odbył się w krakowskim klubie ROTUNDA o 20.00. Salka niewielka i wypełniona po brzegi.Zbliża się godzina "W" wszyscy zacieraja ręce z niecierpliwości. Czas rozpoczęcia minął i nic. Mija 5, 10,15 minut i nic. Ktoś tam sie kręci po ścenie ale żadnych sygnałów co jest grane. Mija 20 minut , wiara już troszkę podminowana. W końcu po 25 minutach czekania nerwy puściły i zaczęły się gwizdy i krzyki , wiara już nie wytrzymuje. Nie wiem czy to jest jakiś nie pisany zwyczaj artystów , że koncerty nigdy się nie zaczynają punktualnie choćby nie wiem co. W końcu wyszli na scenę : Brendan i jego zespół - trzech kolesi i jedna drobniutka niewiasta. Przywitanie pozytywne , czekamy na pierwszy kawałek. I się zaczęło. Ale to co nastąpiło usunęło w niepamięć te dodatkowe pół godziny czekania jak ręką odjął. Koniec pierwszego kawałka i gromkie oklaski aż do początku drugiego. Koniec drugiego i oklaski - gromkie - aż do początku trzeciego. I tak do końca koncertu. To co pokazał Brendan i jego zespół przeszło chyba oczekiwania wszystkich obecnych na sali. Nagłośnienie moim zdaniem bardzo dobre bo zarówno pod sceną jak i dalej nie było problemów z dźwiękiem. W końcu koniec koncertu , artyści zchodzą ze sceny a wiara stoi i klaszcze ile sił w rękach i nie odpuszcza. Po dłuższej wypełnionej niepewnością chwili wychodzą na scenę do bisu. Brawa jeszcze głośniejsze. Zagrali kilka utworów i przy gromkich oklaskach zeszli ze sceny. I co ?? Wiara znowu nie odpuszcza. Po chwili pojawiają się znowu. I zagrali ostatni już utwór tego wieczoru. Repertuar koncertu stanowiły utwory solowe Perry`ego jak i te skomponowane jeszcze w czasach duetu Dead Can Dance. Po ich minach było widać, że chyba się nie spodziewali takiego przyjęcia i takiej atmosfery na sali. Po końcowych obopólnych - my im a oni nam - brawach wszyscy rozeszli się zadowoleni. To był na prawę bardzo dobry koncert. A mając w pamięci koncert Sisters of Mercy z klubu STUDIO, który był żenadą i kompromitacją zarówno zespołu jak i nagłośnieniowców powiedziłbym ,że rewelacyjny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
W bieżącym roku z okazji równej rocznicy urodzin Chopina koncerty w Łazienkach wystartowały wcześniej icon_razz.gif
Więc dla przypomnienia lista pianistów, grających w Łazienkach Królewskich w Warszawie w niedziele (o godzinie 12 oraz 16) muzykę Chopina:
http://tifc.chopin.pl/koncerty.php?DOC=koncerty_lazienki_wwa

Niestety, w tym roku nie ma w Starej Pomarańczarni "Koncertów pod lipą" icon_cry.gif , są teraz na Trakcie Królewskim i nadal jest natomiast późniejszy koncert w Wilanowie:
Muzyka na Trakcie Królewskim - niedziela, godz. 12.30
Skwer – Filia Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny
ul. Krakowskie Przedmieście 60a

Koncerty Królewskie - niedziela, godz. 16.30
Ogród przy Oranżerii Muzeum Pałacu w Wilanowie

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Cisza tu zapadła aż krępująca. Trudno uwierzyć, żeby nikt od tylu miesięcy na koncercie nie był. A nawet jeśli to i ta kiepska passa się skończyła bo byłem dziś na "Koncercie Orfeusza" w teatrze STU. Wiersze Norwida, Miłosza lub Majakowskiego przy akompaniamencie dwóch znakomitych gitarzystów młodego pokolenia, zupełnie nowocześnie grających - uczta.
Przedstawienia będą jeszcze (dwa) w marcu - zachęcam bo bardzo warto.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W tę ostatnią niedzielę icon_smile.gif (30 stycznia) byłem w Lesznie na koncercie
LABORATROIUM (Grzywacz - Stryszowski - Ścierański - Raduli - Grzyb)
Koncert był świetnie nagłośniony - bardzo dobra selektywność w słyszalności
poszczególnych instrumentów. I same kompozycje również świetne, zagrane
super profesjonalnie. Oprócz tego pojawiło się wzruszenie, bo wcześniej
słyszałem tę kapelę chyba ze 20 lat temu, a może jeszcze dawniej.

Jak będą koncertować w Waszej okolicy - wybierzcie się.
Gorąco polecam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...