Skocz do zawartości

yamaha rx-v679 jakie kolumny


wojtekf

Recommended Posts

Witam
Zdecydowałem się na zakup amplitunera Yamaha rx-v679. Proszę o poradę jakie kolumny będą odpowiednie mocą do tego sprzętu. Chodzi mi na razie o 2 kolumny podłogowe z opcją przyszłej rozbudowy zestawu do pełnego kina domowego (aczkolwiek niekoniecznie).
Pomieszczenie ma 35m2 ,odsłuch w centralnej części pomieszzenia na planie kwadratu.
Kwota na kolumny - 1500 z lekką górką, tak jak pisałem z możliwością późniejszej rozbudowy.
Używane będzie w dużej części do muzyki (reggae, dub, rock), filmów w mniejszej ilości dlatego 2 kolumny na razie, a jak wystarczy to docelowo tylko kolumny. W przyszłości podpięcie sprzętu typu PS.
Dodatkowo zapytam czy do takiego pomieszczenia wystarczyłby amlituner v479, w połączeniu z 2 kolumnami odpowiedniej mocy?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Witaj,
zacznę od tematu wybrania przez Ciebie amplitunera wielokanałowego. Przed ostateczną decyzją przemyśl temat ewentualnego rozbudowania zestawu do konfiguracji wielokanałowej. Jeśli chcesz pozostać przy dwóch kanałach, zależy Ci przede wszystkim na możliwie najlepszym jakościowo odsłuchu dwukanałowym, znacznie lepszym wyborem będzie zakup klasycznego, dwukanałowego amplitunera. Spójrz na amplituner Yamaha R-N602 lub Onkyo TX-8150. To dwa sieciowe urządzenia, które pod względem funkcjonalności oferują podobne możliwości, jak wielokanałowe urządzenia, natomiast w swoim budżecie dają gwarancję znacznie lepszej jakości dźwięku.
Jeśli natomiast koniecznie chcesz mieć możliwość rozbudowy do konfiguracji wielokanałowej, pozostań przy Yamaha RX-V679. Model RX-V479 to zdecydowanie klasa niżej brzmieniowo.
W kwestii kolumn do Twojego pomieszczenia zdecydowanie poleciłbym Audio Pro Black Diamond V3. To wystarczająco mocny, dynamicznie grający zestaw, który będzie idealnym dopełnieniem proponowanych modeli amplitunerów. Ewentualnie można jeszcze rozważyć Monitor Audio MR6.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza służę pomocą. Jeśli masz taką moźliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy poszczególnych rozwiązań.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam
Zdecydowałem się na zakup amplitunera Yamaha rx-v679. Proszę o poradę jakie kolumny będą odpowiednie mocą do tego sprzętu. Chodzi mi na razie o 2 kolumny podłogowe z opcją przyszłej rozbudowy zestawu do pełnego kina domowego (aczkolwiek niekoniecznie).
Dodatkowo zapytam czy do takiego pomieszczenia wystarczyłby amlituner v479, w połączeniu z 2 kolumnami odpowiedniej mocy?


Kolumny mocy nie mają żadnej, są biorcami, mają najwyżej efektywność. Moc zapewnia wzmacniacz, amplituner, niestety amplitunery kinowe w tym temacie jak i jakości często kuleją. Kupno ,,mocnych,,, tanich kolumn i słabego ampli kinowego to ślepa uliczka.
Jeśli stawiasz na muzykę nie pogrążaj się przeciętnym amplitunerem kinowym i nowymi kolumnami za 1500zł, w ten metraź na nowe to nieco za mało.
Skoro i tak nie planujesz 7 kolumn to bierz wzmacniacze stereo, lub zaproponowane ampli stereo sieciowe, lub tańsze wersje bez bth i już jesteś wygrany z jakością brzmienia. Jak kolumny za 1500 to raczej uźywane, bo jak nowe w ten metraż to bardziej 2 tys+.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rady.
Pozostanę raczej przy możliwości rozbudowy. W ścianach mam przygotowane przewody do podłączenia tylnych głośników (sugestia elektryka na etapie budowy domu) czyli możliwość łatwego podłączenia zestawu. Po odsłuchu kilku możliwości w domu zagościł zestaw Yamaha v479 oraz Tonsil maestro II180. Bez problemu daje radę w pomieszczeniu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Cytat

Witam
Zdecydowałem się na zakup amplitunera Yamaha rx-v679.




witam. czy moglbys mi wyslac na maila instrukcje do rxv679 po polsku ktora jest na dolaczonej plycie w formacie pdf?
kupilem sprzet za granica ,a na plycie instrukcje tylko w jezykach skandynawskich i angielski.
moj mail zagi911@gmail.com

Z gory bardzo dziekuje Edytowano przez RoRo
Nie ma sensu cytować całego postu...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
Witam serdecznie.
Rozważam zakup amplitunera Yamaha RX-V679 i do niego kolumny. Łącznie na sam sprzęt nie chciałbym przekroczyć kwoty 3500zł (chyba że minimalnie). Sprzęt ma być z przeznaczeniem na filmy, słuchanie pop/rock Z racji budżetu na początek chyba rozsądniej będzie wziąć zestaw stereo, a za kilka miesięcy dokupić tył + centralny.
Chciałbym aby wszystko było jednej marki czyli kolumny również z Yamahy.
Na odsłuch dopiero się wybieram w najbliższych 2 tygodniach.
Chciałbym Was prosić o pomoc jakie kolumny warto rozważyć?
Stawiam że podstawowe NS-50 nie spełnią oczekiwań icon_smile.gif
Z modeli jakie wpadły w oko to:
1. Yamaha NS-F150
2. Yamaha NS-51

Które z tych kolumn będą miały lepszą barwę, lepszy w odbiorze dźwięk ?
Ewentualnie na jakich innych kolumnach warto się skupić ?

Z góry dziękuje za pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Chciałbym aby wszystko było jednej marki czyli kolumny również z Yamahy.


Taki fetysz ? Bo jak nie to może być kiepski pomysł .
ns 50 i 51 to faktycznie nic ciekawego, jednak wyższe modele niekoniecznie zgrają się z amplitunerem , czy bardziej też gustem i oczekiwaniami- daje to specyficzne brzmienie, nie każdemu się podoba. Dla mnie i mało kinowe i mało muzykalne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie napisałeś wielkości pomieszczenia w którym ma grac sprzęt. Po drugie warto położyć większy nacisk na kolumny. Jeśli miały by być ograniczone takim budżetem , to warto pomyśleć o tańszym amplitunerze aby zwiększyć budżet na kolumny. Zadko zdarza się aby producent dobrej elektroniki miał w ofercie również dobre kolumny. Dlatego lepiej porzuć koncepcje takiej unifikacji sprzętu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie to salon w bloku 19m^2 (5,5m x 3,5m). Dużego pier*olnięcia nie musi być, z racji bloku icon_smile.gif
Tańszy amplituner to znów klasa niżej wg postów innych użytkowników. Wolałbym teraz kupić dobry ampli i 2 kolumny a przyszłościowo rozbudować te kolumny.
Zakładając że zostałaby Yamaha z serii 6xx to jakie kolumny, jakiego producenta do tego warto rozważyć?
Ewentualnie model niższy seria 4xx ale pytanie czy warto brać ten model?
Nie chce za rok, dwa zmieniać już amplitunera, tylko zakupić od razu na potrzeby salonu w bloku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki MobyDick za rady. Skoczę do kilku sklepów audio na odsłuch i zobaczę jak to gra.
Powiedz mi jeszcze z Twojego doświadczenia co do samej serii amplitunerów.
Faktycznie może być spora różnica w dźwięku między modelem 479 a 679 ?
Jak ktoś inny ma doświadczenie, również proszę o rady.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pomieszczenie to salon w bloku 19m^2 (5,5m x 3,5m). Dużego pier*olnięcia nie musi być, z racji bloku icon_smile.gif
Tańszy amplituner to znów klasa niżej wg postów innych użytkowników. Wolałbym teraz kupić dobry ampli i 2 kolumny a przyszłościowo rozbudować te kolumny.
Zakładając że zostałaby Yamaha z serii 6xx to jakie kolumny, jakiego producenta do tego warto rozważyć?


Jasne i dobrze że nie chodzi tylko o pie...cie w niedużym pokoju, tylko jak piszesz o filmy, a także słuchanie muzyki. O głośność się nie martw, tu nawet starczy seria 4, bardziej martw się o jakość muzyki, jej dynamikę, kontrolę nad basem, lub jego niedostatkiem.
Dlatego jak decydujesz się jednak na amplituner kinowy do odsłuchu muzyki to warto wybrać model lepszy niż jakiś podstawowy.
Nie chodzi tu o jakieś magiczne moce na kanał podawane przez producentów, ale o nieco lepsze zasilanie kontrolę nad kolumnami, finalnie bardziej dojrzały dźwięk.
Dobierając kolumny do wzmacniacza -amplitunera warto zdawać sobie sprawę jak te obydwa elementy grają.
Amplitunery Yamahy jak dla mnie grają szczegółowo, analitycznie, nieco twardo, te tańsze też z przeciętnym basem ( co często wynika z niewydolności prądowej ), dość podobną sygnaturę mają tanie kolumny tej firmy ns 150,160 więc tylko powielasz te cechy. Piszę specjalnie słowo cechy, a nie wady bo może ktoś tak lubi. Osobiście wolałbym, aby słuchana muzyka na amplitunerze kinowym miała nieco więcej ciepła, lepszy dół, była muzykalniejsza, miała więcej dynamiki, dlatego wybrałbym inne kolumny niż tanie yamahy. Zaś jak jednak yamahy to nieco wyższej serii nsf330, ns f350, czy ns f555 ( jak poszukasz kupisz za 1700). Niemniej wolałbym inne kolumny, lepiej się uzupełniająco brzmieniowo, że np wspomniane popularne Magnat quantum ale 675 .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Zgadzam się z kolegami wyżej że kolumny tej samej firmy nie spowodują że system będzie grał lepiej. Więc od razu je odpuść.
Co do kolumn to także zgadzam się z przedmówcą o modelu Magnat Quantum jednak ja do 19m polecał bym jednak podłogówki 675. Lepsza podstawa basowa i stereofonia. Chyba żę koniecznie nie masz miejsca to 673 są na prawdę w porządku.

Wyższość serii 6 nad 4 u Yamahy jest zauważalna na każdym kroku obsługi urządzenia, jego dźwięku czy możliwości.

W razie pytań lub wycen zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem okazję posłuchać w MediaMarkt dwóch amplitunerów z kolumnami Dali Zensor 7
1. Yamaha RX-V679 + Dali Zensor 7
2. Denon AVR-X2200W + Dali Zensor 7
Kolumny zrobiły wrażenie na każdym z amplitunerów, jednak minimalnie na korzyść w odsłuchu padło na Yamahe.

Pytania:
1. Czy te kolumny Dali Zensor 7 są warte swej ceny ? zestaw 5.0 za 4800.
2. odnośnie amplitunera Yamahy RX-V679, bo mam różne info: obsługuje on spotify ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dopiero droższe serie kolumn Dali są naprawdę warte uwagi. Kolumny o których rozmawialiśmy wcześniej moim zdaniem są lepsze. Sporo w tym kwestii gustu. Rozumiem ze Zensory mogą się podobać ( z wyglądu ). Na uwagę zasługują monitory podstawkowe z tej serii. Głośnik wysokotonowy gra w nich bardziej spójnie z nisko-średniotonowym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

1. Yamaha RX-V679 + Dali Zensor 7
2. Denon AVR-X2200W + Dali Zensor 7
Kolumny zrobiły wrażenie na każdym z amplitunerów, jednak minimalnie na korzyść w odsłuchu padło na Yamahe.

Pytania:
1. Czy te kolumny Dali Zensor 7 są warte swej ceny ? zestaw 5.0 za 4800.


Denon pewnie lepiej by przypadł Ci do gustu z kolumnami o innej charakterystyce, np. grającymi bardziej twardym i dokładnym basem basem i bardzej analityczną górą i średnicą. Bo cechy amplitunera/wzmacniacza i kolumn powinny się uzupełniać, a nie np. nakładać, lub w jakimś stopniu pomijać.
Co do pytania, czy są warte, to kolego miałeś klarowną sytuację, bo sam słuchałeś na dwu zestawach, wiesz jak grają i na co je stać. Jeśli portfel Cię nie ogranicza to kup, pewnie urwiesz jeszcze z 10-15% bo w MM można.
Natomiast uważam, że jak Ci się nie pali, to spokojnie należy posłuchać innych, np. zestaw ciut tańszy. Dobrze zgrywa się z Yamahą Magnat quantum 675 i 673 set 5.0 kupisz za 3700zł, a z Denonem (nawet oczko tańszym) Monitor Audio BX5 z bx2 Set 5.0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
Jeśli zdecydujesz się na sprzęt dali to modele zensor dostaniesz u nas taniej. Pamiętaj jednak że do prawdziwego kina nawet w małym pomieszczeniu subwoofer jest niezbędny. Dlatego uważam warto rozważyć także opcje magnata z tym że na front quantum 755. Reszta od linii 6. Ten system wyjdzie w podobnej kwocie a będzie jednak lepszy.

W razie pytań i wycen zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na odsłuchu Dali Zensor 7 byłem w MM pierwotnie. Wiadomo większa przestrzeń, więc chciałem odsłuchać ponownie w mniejszym pomieszczeniu. W sobotę uderzyłem do kino-domowe.pl w Katowicach. Sprzętu sporo, z tego co brałem pod uwagę to wszystko mogłem posłuchać. Z racji Twojego PW S4Home porównałem ponownie te Zensory 7 i Klipshe R-26F zamiast R-28F. Głośniki Yamahy z racji powyższych opinii całkiem odrzuciłem więc nawet nie porównywałem. Za amplituner posłużyła Yamaha RX-V679 oraz Denon Denon AVR-X2200W. W sumie cztery kombinacje. Padło na Yamahe i Klipsche bo:
1. grały efektywniej, lekko głośniej.
2. Barwa muzyki była lekko cieplejsza na Klipsch'ach.
3. Dostałem dobrą cenę

Muzyka na jakiej porównywałem to: Dżem, Offspring, Metallica, Guns'n'Roses.

Dziękuje wszystkim za komentarze, sugestie icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...