Skocz do zawartości

Amplituner - kolumny Jamo S718


BartoZ

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie.

Planuję zakup nowego amplitunera,które będzie grał w stereo.

Przydatne informacje:

1. Muzyka
Można powiedzieć, że słucham praktycznie wszystkiego co mi wpadnie w ucho i nastawiam się na coś uniwersalnego, ale jeśli mam sprecyzować to najwięcej słucham muzyki elektronicznej, nisko schodzącej(niskie częstotliwości) i od czasu do czasu pop, a najmniej muzyki klasycznej - synfonicznej, aczkolwiek się zdarza, że słucham muzyki filmowej. Głównie chcę słuchać na tym amplitunerze muzykę elektroniczną.

2. Pokój:
Ok.: 15-17m.kw.

3. Co planuję kupić:
Przede wszystkim musi być to amplituner.

4. Dodatkowe założenia:
Generalnie tutaj nastawiam się na możliwości amplitunera,sterowanie telefonem i itp. bajery. Dobry głośny niski bas icon_smile.gif

5. Budżet:
Do 800zł maksymalnie.

6. Czy sprzęt ma być nowy, czy używany:
Przy takich wymaganiach to raczej używany icon_smile.gif

7. Co wybrałam:
No cóż... strzelam w jakieś Denony/Pioneery/Onkyo

8.Dźwięk jaki lubię:
Nisko schodzący,audiofilem nie jestem dlatego sprzęt będzie bardziej po to żeby zatrząsnąć.

9.Jakiego dźwięku nie lubię:
suchego, zimnego , analitycznego, z słabym basem.

Sprzęt będzie gral w stereo,nikiedy na małej imprezce ale najczęściej w domu.Lubię łatwość w użyciu (pilot/wifi/bluetooth/telefon),dobry bas oraz dosyć głośną muzykę elektroniczną.

Co do innych bajerow chodziło raczej o tuner/radio internetowe. Dla aktualnego amplitunera nie potrafiłem uzyskać sterowania z telefonu 🙄.
Dlaczego amplituner? Chce mieć radio,kalibrację dźwięku(mikrofon) gdyż przy moim pokoju cieżko ustawić kolumny. Zdaje sobie sprawę ze bedzie gorzej grało niż wzmacniacz. Co do gry amplitunera,nie musi grać wyrafinowanie,audiofilem nie jestem icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz słuchać w stereo to czemu założyłeś temat w "Kinie domowym"?
Amplituner stereo za tysiąc zagra dużo lepiej niż amplituner kd w tej samej cenie (ceny używanego sprzętu).
No i warto przejrzeć pare tematów odnośnie amplitunerów kd oraz stereo -i różnic w ich graniu...

Autokalibracji nie masz w sprzęcie stereo...

Pierw piszesz że sprzęt nowy (druga linijka postu), a potem że jednak może być używany... O nowym w tej cenie to zapomnij...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplitunery stereo istnieją i mają się dobrze (również te z DACem oraz obsługą sieci).
A że np. nie mają autokalibracji to już napisałem.

Gdzie "w stereo" tak stwierdzili?

Pozdrawiam
PS. Sugestia byś przejrzał inne wątku jest jak najbardziej aktualna, bo trochę więcej będziesz wiedział ... a faktycznie jesteś zielony icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner stereo -obsługuje 2 kolumny (ew. 2 pary kolumn-ale nie należy grać na 4 kolumnach równicześnie w jednym pokoju).
Amplituner kd-obsługuje 5 i więcej kolumn oraz powienien mieć wejścia cyfrowe (optyczne, koaxialne, nowsze modele również HDMI). Najstarsze modele nie miały wejść cyfrowych...

Pozdrawiam
PS. Trochę przesadzasz z tym "zapoznaniem się" i niezrozumieniem -poświęć 15 minut na wyszukiwarkę. To nie była złośliwość pod Twoim adresem a tylko stwierdzenie faktu...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle co napisałeś to wiem ?? Może wysłał bys 2 amplitunery, jeden kd a drugi stereo i może w koncu dowiem sie czym sie różnią ??

Ps. Takim sposobem z stereo odsyłają mnie do kina domowego a z kina domowego do stereo a jeszcze nic ciekawego sie nie dowiedziałem tylko to co juz wiedziałem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...