Skocz do zawartości

Amplituner do DLS Flatbox Large z dobrymi funkcjami sieciowymi


mike461985

Recommended Posts

Witam wszystkich! Przeglądałem forum i jestem pod wrażeniem wiedzy ekspertów. Ze względu na wielość kryteriów ciężko mi wybrać amplituner i mam nadzieję, uda mi się uzyskać pomoc w wyborze od Was.

Mam 2 głośniki DLS Flatbox Large w pokoju 4x6m. Do amplitunera będzie podłączone Apple TV 4 i Samsung UE60J6240. Słucham muzyki rockowej i alternatywnej

Zastosowanie:

- Radio DAB+
- Radio internetowe
- Spotify Connect
- Filmy z ATV i z aplikacji na TV
- mam trochę muzyki w mp3 na NAS więc jako bonusowa opcja możliwość odtwarzania po dlna

Moje potrzeby:

1. Amplituner bardzo chciał bym schować w szafce. Zakładam, że sprzęt dowolnego producenta będzie się sam włączał przy uruchomieniu TV lub ATV.
2. Fajnie gdyby się sam wyłączał po wykryciu braku aktywności.
3. W przypadku pozostałych zastosowań zależy mi by móc go w pełni obsługiwać z poziomu aplikacji mobilnej na iOS a więc - włączyć amplituner i źródło muzyki.
4. Ściągnąłem aplikacje większości producentów, część ma tryb demo ale w żadnej nie powala interface. Najmniej blado wypada chyba Yamaha, później Onkyo ale ciekawy jestem czy ktoś ma doświadczenie z tym jak te aplikacje działają - ważne by nie było lagów i by appka szybko łączyła się z urządzeniem.
5. W żadnej z aplikacji nie widziałem w interface DAB+ tylko wybór pomiędzy częstotliwościami AM i FM. Zależy mi na tym by móc z aplikacji przełączać się między stacjami DAB+, które mogą być oczywiście zapisane w pamięci amplitunera bez appki mobilnej.
6. Ważne by można było obudzić amplituner przy puszczaniu muzyki ze Spotify Connect (nie wiem czy to standard)
7. Będzie podłączony przez ethernet ale fajnie gdyby na przyszłość miał wifi

Budżet najchętniej do 2000zł ale jeżeli miał bym dużo stracić na funkcjonalności/jakości dźwięku to do 3000zł się zmieszczę. Będę wdzięczny za wszelkie komentarze i liczę na sugestie odnośnie sprzętu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale opisałeś sprawę jak i z punktu widzenia Pani domu z ramienia Greenpeace np. że ma zmieścić się w szafce i przełączał się sam na stanby jak nic nie wykryje. Głównie skupiasz się na ergonomii aplikacji androidowych na smarkfona do obsługi różnych marek... :
A co z brzmieniem systemu, jest nie ważne ? Z czym grały dotychczasowe kolumny i co było na tak, co na nie icon_confused.gif: ?
Bo to chyba jest odpowiedni klucz do przyszłego zakupu i wyboru ? icon_cool.gif czy jednak nie ?

Piszesz co prawda jak widzę w zakładce kino domowe, ale może chcesz słuchać muzyki, choć kolumny predysponują jednak kino, niemniej napisz coś o konkretach to może jakiś sklep cię nakieruje jakąś nowością .

Cytat

Moje potrzeby:

1. Amplituner bardzo chciał bym schować w szafce. Zakładam, że sprzęt dowolnego producenta będzie się sam włączał przy uruchomieniu TV lub ATV.


Ad1.Co wnosi ta informacja ? Nic, jeśli nie zna się pewnie nietypowej głębokości i wysokości tej szafki. Jasne, że każdy ma jakieś założenia i priorytety, jednk jak są tak nietypowe można planowany sprzęt już nieco samu odsiać wedle nietypowych założeń. Potem już wybierać wedle kolejnych priorytetów np. obsługi aplikacji , oby też brzmienia amplitunera.
Co do drugiego zdania, zależy do czego sprzęt się częściej używa, może być wygodne, ale i denerwujące.
Co do punktu np 3,4 i 5 wiele funkcji jest w firmowym pilocie, szkoda rezygnować z jakiegoś "solidnego" amplitunera tylko dlatego że apka na adroidzie czegoś tam nie ma.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Ad1. Słabo. Do tego jest aplikacja. Co prawda funkcja sterowania po HDMI czasem działa ale czasem nie więc tu gwarancji nie dam. Zależy od urządzeń. A amplitunery w tej kwocie raczej nie mają typowych wejść ani wyjść IR służących w celu wspólnego uruchamiania. Pakowanie amplitunera do zamkniętej szafki daje Ci ok roku jak oddasz go na gwarancję.

Ad2. To po HDMI, jak mowie raczej na to nie licz. Aplikacja na smartfona to lepsza opcja.

Ad3. Nie ma problemu

Ad4. Wszystkie działają płynnie i bez zarzutów ich interfejs to kwestia przyzwyczajenia. Yamaha ma najładniejsza co nie oznacza najbardziej spatbilną. Pioneera i Harmana już nie sprawdzam bo nie mam przekonania do tych urządzeń.

Ad5. Te amplitunery mają radia internetowe po co Ci DAB+, skoro wszystko jest w sieci też. Yamah 481D ma DAB+ reszta postawiła na streamowanie z sieci.

Ad6. Uruchamiasz z aplikacji i idzie. O to Ci chodziło?

Ad7. Standard obecnie, więc ma

Nie znam tych kolumn, ale biorąc pod uwagę ich wygląd rozumiem że stawiasz typowo na kino. Więc kwestie dźwiękowe tutaj pomijam.
W tej cenie: Onkyo 656, Yamaha 681, Denon X2300, Marantz 1607 i Onkyo TX-L 50 te są flat ale to nie oznacza że możesz je chować do szafki.

W razie pytań zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

jak i z punktu widzenia Pani domu z ramienia Greenpeace


Cytat

Nie znam tych kolumn, ale biorąc pod uwagę ich wygląd rozumiem że stawiasz typowo na kino. Więc kwestie dźwiękowe tutaj pomijam.



Zgoda - nie jestem koneserem i jeżeli chodzi o dźwięk szukam kompromisu z użytecznością. Dużo czytałem na Waszym i zagranicznych forach o ustawieniu głośników. Mam małe dzieci i sensowne głośniki ścienne to dla mnie jedyna sensowna opcja w moim mieszkaniu. Jak dla mnie grają ok. Zakładam, że nie wyciśnie się z nich niewiadomo czego i właściwie każdy amplituner będzie grał podobnie więc warto skupić się na funkcjonalności.

Cytat

A co z brzmieniem systemu, jest nie ważne ? Z czym grały dotychczasowe kolumny i co było na tak, co na nie icon_confused.gif: ?
Bo to chyba jest odpowiedni klucz do przyszłego zakupu i wyboru ? icon_cool.gif czy jednak nie ?



Miałem zwykły amplituner + Apple TV - moja żona puszczała córeczce muzykę ze Spotify i włączenie amplitunera, wybranie wejścia z ATV, i włączenie Airplay (które od czasu do czasu się rozłączało) ją wnerwiało i puszczała muzykę z komórki. W tym kontekście brzmienie systemu nie jest ważne - tzn. różnica w stosunku do telefonu, komputera czy naszego radia będzie tak ogromna na plus, że będę całkowicie szczęśliwy. Musi być tylko totalnie wygodnie.

Cytat

Pakowanie amplitunera do zamkniętej szafki daje Ci ok roku jak oddasz go na gwarancję.



To kluczowa rzecz. Szafka nie ma tylnej ścianki i dalej jest jeszcze ok 2cm odległości od ściany. Od kilku lat trzymałem tam NASa. Co stanowi niebezpieczeństwo? Jeżeli temperatura to nie sądzę, żeby był to problem w takim układzie. W większości pozostałych pytań chodzi w zasadzie o to, że nie będę miał możliwości sterowania amplitunerem pilotem przez IR i dlatego zależało mi na współpracy z appką i automatyzacją.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś będzie miał podobne wątpliwości jak ja - udało mi się znaleźć rozwiązanie w 100% odpowiadające moim potrzebom "kury domowej".

Pojechałem do salonu sprzętu audio w Poznaniu i wszystko przetestowałem na miejscu i domknąłem zakup. Zdecydowałem się na Yamaha RX-S601D. A więc po kolei:

Cytat

1. Amplituner bardzo chciał bym schować w szafce. Zakładam, że sprzęt dowolnego producenta będzie się sam włączał przy uruchomieniu TV lub ATV.


Sprzedawca potwierdził, że jeżeli szafka jest z tyłu otwarta to schowanie amplitunera jest w porządku. Po włączeniu HDMI CEC w amplitunerze i TV wszystko działa automatycznie tzn. włączenie TV powoduje automatyczne włączenie amplitunera i przestawienie źródła dźwięku na TV. Podobnie z innymi źródłami.
Cytat

2. Fajnie gdyby się sam wyłączał po wykryciu braku aktywności.


Jest opcja auto power off, ustawiłem na 20min.
Cytat

3. W przypadku pozostałych zastosowań zależy mi by móc go w pełni obsługiwać z poziomu aplikacji mobilnej na iOS a więc - włączyć amplituner i źródło muzyki.
4. Ściągnąłem aplikacje większości producentów, część ma tryb demo ale w żadnej nie powala interface. Najmniej blado wypada chyba Yamaha, później Onkyo ale ciekawy jestem czy ktoś ma doświadczenie z tym jak te aplikacje działają - ważne by nie było lagów i by appka szybko łączyła się z urządzeniem.


Sprzedawca potwierdził moje obserwacje, że appka yamahy jest najlepsza na rynku, dodatkowo pokazał mi jak działa multi cast co być może wykorzystam i nie patrzyłem już na nic innego. Potwierdzam po kilku dniach użytkowania, że appka działa fajnie. Ma niewielkie mankamenty w UX ale ogólnie ocena 4. Amplituner i pilot do niego leżą zamknięte w szafce i wszystko uruchamiam appką. Jedyna rzecz, której nie da się zrobić przez telefon to zapisać stacji radiowej - trzeba to zrobić zwykłym pilotem.
Cytat

5. W żadnej z aplikacji nie widziałem w interface DAB+ tylko wybór pomiędzy częstotliwościami AM i FM. Zależy mi na tym by móc z aplikacji przełączać się między stacjami DAB+, które mogą być oczywiście zapisane w pamięci amplitunera bez appki mobilnej.


Pan sprzedawca proponował mi RX-V781 do moich głośników ale był trochę za duży na szafkę i nie miał DAB+. Model, który wybrałem ma DAB+ i okazało się, że to dobry wybór. S4Home pisał o radiu internetowym ale yamaha obsługuje vTuner, w którym interesująca mnie stacja czyli Trójka jest streamowana na MP3 96kbps i jakość jest tragiczna - słychać jak stare komunistyczne radio. W DAB+ nadawana jest na 112kbps w jakims innym formacie z tego co czytałem i różnica jest mocno odczuwalna na plus. Oczywiście czuć różnicę między taką Trójką a płytą CD czy nawet Spotify na niekorzyść radia ale da się słuchać. Appka mobilna obsługuje DAB+ bez problemu - jest widoczny button DAB/FM zamiast AM/FM w wersji demo czy modelach bez DAB.
Cytat

6. Ważne by można było obudzić amplituner przy puszczaniu muzyki ze Spotify Connect (nie wiem czy to standard)


Działa to idealnie tzn. włączam Spotify na telefonie, wybieram jako źródło yamahę i puszczam piosenkę wtedy amplituner się włącza i muzyka leci z głośników. Jeżeli uaktywnię inne źródło np. włączę TV to amplituner automatycznie zmieni input na nowo uruchomione źródło.
[quote]
7. Będzie podłączony przez ethernet ale fajnie gdyby na przyszłość miał wifi

Mam nadzieję, że komuś się to przyda. Życzę by wszystkim zakupy kończyły się tak pozytywnie jak mnie icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...