Skocz do zawartości

Zestaw 5.0 + amplituner do 4000zł.


bartplu1

Recommended Posts

Witam, szukam propozycji na pierwszy zestaw KD do pokoju z aneksem 29m2. Zastosowanie to 40% filmy 40% PS4 20% muzyka. Przejrzałem kilka różnych dyskusji na forach i chyba najczęściej przewijającymi się amplitunerami są Onkyo tx-nr636 i Yamaha rx-v677. Co do głośników to wyszukałem Jamo S 626, Wharfedale OBSIDIAN 600 oraz Indiana Line Nota 555. Sub zostanie dokupiony w późniejszym czasie. Nie mam żadnych doświadczeń związanych ze sprzętem audio więc ciężko mi określić czego dokładnie oczekuję. Niestety wykańczając mieszkanie nie wziąłem pod uwagę obecności takiego sprzętu. Sytuacja przedstawiona jest na rysunku poglądowym w załączniku. Ilość miejsca jest dość ograniczona a głośniki z tyłu muszą stać na stojakach gdyż poprowadzenie kabla do nich po ścianie nie wchodzi w grę z powodów wizualnych. Tu od razu chciałbym się dopytać czy bliska obecność grzejnika ma jakikolwiek wpływ na głośnik? Kolejna sprawa to gdzie ustawić w przyszłości suba? Zgłębiając temat mam wrażenie że jestem w coraz głębszej d..zagadnienie jest dość obszerne i skomplikowane.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

To szukałeś dość dawne tematy.
Od razu Ci powiem że wybór kolumn Jamo 626 , 636, 628 itp odpada w twoim pomieszczeniu. Swoją drogą nie są to dobre kolumny a boczne basowce znacznie utrudniają ich położenie.

Co do rozłożenia kolumn w pomieszczeniu jest ono poprawne chodź nie idealne. Rozumiem ograniczenia
Biorąc pod uwagę że lewa "wnęka ma 63 cm szerokości a kolumna pewnie koło 25-30 to zostawiasz 30 cm luzu od ściany. Wysuwając je nieco do przodu nie zaburzysz ogólnej estetyki a może uda się uzyskać więcej miejsca. Chodzi o to aby przez odbicia nie grała głośniej od tej prawej.

Co do tyłów to grzejnik możne nieco zepsuć kolumnę po latach. nie chodzi tu o techniczne aspekty ale wizualne. Po prostu okleina wraz z klejem mogą się zeschnąć. Zostawiając około 10-15 cm odległości już byłbyś bezpieczny. Absolutnie nie nad kaloryferem to chyba oczywiste.

Co do wyboru samego sprzętu jeśli szukasz nowego to polecam amplituner Onkyo 555 lub Yamahe 481 oraz zestaw kolumn Quadral Quintas 6500 lub Heco Victa 701 set.

Quadrale są mniejsze, nieco ostrzejsze, grają skrajami pasma. Łatwo je napędzić i potrafią zagrać ładnie i głośno. Co do Heco są bardziej uniwersalne, lepiej odtworzą muzykę, jednak przy kinie nie będą miały takiej jaskrawości.

Z czasem oczywiście nie zapomnij o subie. Jego lokalizacja jest zgodna z wytycznymi i gdybyś położył obok prawej kolumny było by w porządku.

Zapraszam Cie do nas na odsłuch wyżej wymienionych systemów. możemy także wypożyczyć Ci sprzęt do domu abyś sprawdził czy to jest właśnie to czego szukasz.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Co do tych jamo i innych kolumn z basem z boku wlasnie mialem wątpliwości gdyż wyczytalem już wczesniej że potrzebują one sporo miejsca i teraz to potwierdzasz więc sprawa jest jasna. Te Quadrale rownież brałem pod uwagę. Odsłuch jak najbardziej ale chyba będę musiał poszukać bliżej bo do Oświęcimia mam jakieś 600km icon_wink.gif Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...