Skocz do zawartości

Modernizacja Stereo Fisher CA-905


mckaczka

Recommended Posts

Witam
Posiadam wzmacniacz Stereo Fisher CA-905 (poniżej wklejam dane),proszę o ocene czy ten wzmacniacz jest czymś dobrym i najlepszym co mógłbym kupic obecnie do 1000zł(bo tyle maks bym mógł wydać na wzmacniacz) ? pytam o wasze zdanie gdyż dostałem go po wujku gra mi to z kolumnami Yamaha BP-300 i jest całkiem fajnie ale chciałbym poznać wasze zdanie o takim zestawie.Czy np. warto zmienić kolumny czy zostawić jak jest bo fundusz na ew modernizacje to 500zł icon_wink.gif Dodam że mam pokój 4,5x 2,5 więc stosunkowo mały i posiadam subwofer harman SUB200 200W.

Pozdrawiam


Specifications
Power output: 80 watts per channel into 8Ω (stereo)

Frequency response: 20Hz to 20kHz

Total harmonic distortion: 0.05%

Damping factor: 40

Input sensitivity: 2.5mV (MM), 150mV (line)

Signal to noise ratio: 75dB (MM), 90dB (line)

Dimensions: 440 x 108 x 335mm

Weight: 8.8kg

Year: 1989
Pobór prądu z tyłu :550W
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cześć. Jeśli dźwięk Ci się podoba, to nie kombinuj. A jeśli nie, to napisz co?
Subwoofera raczej nie używaj do stereo. Więcej nie znaczy lepiej.
Co jest źródłem dźwięku w tym zestawie, jak się on sprawdza?
Jakiej muzyki słuchasz?





Żródłem z wygody jest głównie Logitech Blutooth Adaper i muzyka ze Spotify z Macbooka.
Same kolumny jeżeli chodzi o bas w EDM nie dają rady,nie jestem jakimś audiofilem ale podoba mi się jak każdy instrument jest słyszany jakby osobno.
Słucham rocka,edm i tego co jest na top listach.

Jeżeli sprzęt nie został przez was skrytykowany,to doradźcie w jakie kolumny celować ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to znaczy być jakimś audiofilem? To coś złego, czy może jakiś przywilej? icon_rolleyes.gif
Sam nim się pewnie staniesz, bo chcesz lepszego dźwięku a obecny Cię nie zadowala.
Audiofil a ja nazywam go po polsku Audiolubem dąży do jak najlepszej jakości dźwięku w ramach swoich możliwości.

Co do kolumn, to by Ci polecić jakieś musiałbyś podać swoje preferencje dźwiękowe.
Jakiego typu dźwięk chcesz uzyskać? jasny, ostry, chłodny, twardy, konturowy, ofensywny, czy ciemniejszy, łagodniejszy, ocieplony, miększy, z ładnie wypełnioną soczystą średnicą, relaksujący itp. Możesz opisać własnymi określeniami.

Do pokoju nieco ponad 11 metrów kwadratowych moim zdaniem bezpiecznie można wstawić jedynie kolumny standowe (podstawkowe), które najlepiej zagrają na standach (raczej metalowych, solidnych, stabilnych, ciężkich, najlepiej z możliwością zasypania "nogI" piaskiem, dla dociążenia).
Ewentualnie jakieś nieduże podłogowe. Ale naprawdę nieduże.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A co to znaczy być jakimś audiofilem? To coś złego, czy może jakiś przywilej? icon_rolleyes.gif
Sam nim się pewnie staniesz, bo chcesz lepszego dźwięku a obecny Cię nie zadowala.
Audiofil a ja nazywam go po polsku Audiolubem dąży do jak najlepszej jakości dźwięku w ramach swoich możliwości.

Co do kolumn, to by Ci polecić jakieś musiałbyś podać swoje preferencje dźwiękowe.
Jakiego typu dźwięk chcesz uzyskać? jasny, ostry, chłodny, twardy, konturowy, ofensywny, czy ciemniejszy, łagodniejszy, ocieplony, miększy, z ładnie wypełnioną soczystą średnicą, relaksujący itp. Możesz opisać własnymi określeniami.

Do pokoju nieco ponad 11 metrów kwadratowych moim zdaniem bezpiecznie można wstawić jedynie kolumny standowe (podstawkowe), które najlepiej zagrają na standach (raczej metalowych, solidnych, stabilnych, ciężkich, najlepiej z możliwością zasypania "nogI" piaskiem, dla dociążenia).
Ewentualnie jakieś nieduże podłogowe. Ale naprawdę nieduże.




Jeśli możesz to podaj jakich kolumn podłogowych szukać do takiego pokoju które dadzą radę basem,a dźwięk będzie poprostu dobry.Załóżmy że max budżet to 600 za używki i 1000 za nowe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno. Jaką masz możliwość ustawienia tych kolumn w pokoju?
Idealny byłby rysunek z podanymi wymiarami, pokazanym umeblowaniem, kolumnami (gdzie będą stały) i miejscem odsłuchowym.
Albo chociaż obrazowo opisz jak będą stały, co i jak daleko jest obok (meble), jak daleko od sćian tylnej i bocznych możesz maksymalnie postawić kolumny. To bardzo ważne przy ich wyborze.

Inna sprawa, to czemu nie chcesz lepszej jakości dźwięku ograniczając wydatki na kolumny używane?
Bo ja polecę oczywiście używane, ale tu 600 a 1000 zł, to bywa nieraz różnica o klasę w jakości kolumn. Ale Ty tu decydujesz.

Szkoda, że jednak nie zdecydowałeś się na opisanie charakteru dźwięku jaki lubisz, jakiego szukasz.
No i musi on pasować do wzmacniacza. Więc np. wybór podobnie grających kolumn a Ty np. lubisz brzmienie ocieplone, bardziej soczyste, miękkie, może się okazać katastrofą.
Właśnie dla Ciebie, bo są zwolennicy takiego brzmienia i inne wydaje im się za gęste, za ciemne itp.
Podłączałeś ten wzmacniacz do jakichś kolumn? Jakich? Jak grało?

W pokoju o takich wymiarach niemal każde kolumny dadzą radę z niskimi tonami, jeśli chodzi o ilość.
Gorzej może być z jakością. Ale nie wiem co miałeś na myśli pisząc:
Cytat

dadzą radę basem

.
Większość kolumn będzie po prostu za dużych do tak niewielkiego pokoju, niskie tony mogą dudnić, zdominować przekaz.
Tu najwyżej możemy się zastanowić, czy mają być dość obfite, pulchne, majestatyczne, czy krótsze, szybkie, energetyczne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...