Skocz do zawartości

Kolumny do 3000 za parę i kilka dylematów.


tomala

Recommended Posts

Cześć,
Posiadam przywieziony z UK wzmacniacz Sony STR DB2000 i do niego kolumny gale. Wzmacniacz jeszcze daje radę ale te kolumny to pomyłka przeokrutna. Chcę wymienić ten zestaw bo nie gra to najlepiej ale był kupowany 6 lat temu i bardzo okazyjnie. Wiem, że ten Sony to KD i do stereo pewnie znalazł by się lepszy wzmacniacz ale wymianę chce zacząć od kolumn. Będą one teraz grały w pomieszczeniu ok 25m, Słucham bardzo wielu gatunków, od rocka przez muzykę klasyczną, jazz, trochę popu, czasem nawet Hip hop i regee... Mogę kupić nowe albo używki. Co polecicie do 2500-3000 PLN za parę?

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i podpowiedzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chętnie podpowiem. Ale musisz podać jeszcze kilka informacji.
Najlepszy byłby rysunek z pokazaniem jak będą stały kolumny i gdzie będzie Twoje miejsce odsłuchowe.
A na rysunku najlepiej nanieś wymiary pokoju, odległości kolumn od ścian tylnej i bocznych, odległość miejsca odsłuchowego od ściany tylnej (za Tobą), meble itp.
Znasz temat akustyki i ustawiania kolumn? To ABC by uzyskać dobry dźwięk a bez tego można zmarnować potencjał nawet najlepszego zestawu.
Jeśli nie znasz tego, nie wiesz jak poprawnie ustawić, to napisz.

Druga sprawa, to Twoje preferencje dźwiękowe/brzmieniowe. Bez tego trudno Ci polecić jakieś kolumny, ponieważ równie dobre w tym przedziale cenowym mogą grać tak różnie, że jedne Cię zachwycą a drugie zniesmaczą.
Chodzi o dźwięk jasny, ostry, twardy, chłodny, konturowy, suchy albo ciemny, łagodny, miękki, ocieplony, z soczystą średnicą, itp.

Słuchałeś jakichś zestawów? jeśli tak, to napisz jakich i co CI się w ich graniu podobało a co nie.
Co chciałbyś uzyskać w dźwięku?

Jeśli zupełnie nie wiesz o co mi chodzi, to poczytaj jak opisali swoje potrzeby koledzy.
http://forum.audio.com.pl/Zmiana-kolumn--t44099.html
http://forum.audio.com.pl/Pierwszy-zestaw-...oju-t44466.html
To są moim zdaniem niemal wzorcowe posty. możesz napisać jeszcze coś, dodać pewne informacje. Im więcej tym lepiej.

Co do kolumn, to ja oczywiście niemal zawsze proponuję używane. Szkoda pieniędzy na nowe jeśli nie chce się mieć mebla, tylko jak najlepszy dźwięk.
Napisz również jaki budżet planujesz za jakiś czas na wzmacniacz. Bo rozumiem, że przewidujesz taką zmianę?
A jakie źródło i okablowanie masz? To również ważne elementy toru odsłuchowego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.
Amplituner kina domowego Sony gra raczej chudym, ostrym dźwiękiem, tak więc musimy szukać kolumn o wypełnionym, gęstym dźwięku.
Jeśli bas nie jest najważniejszą sprawą a zależy Ci na równym, pełnym, ale także dynamicznym przekazem, na pewno spójrz na świetne moim zdaniem polskie kolumny Audio Academy Phoebe III. To zestaw, który także będzie mógł pozostać w Twoim systemie przy zmianie wzmacniacza nawet na znacznie droższą konstrukcję. Jest to jednak kolumna dla osoby stawiającej przede wszystkim na spójność, naturalność, wypełnienie. Moja rekomendacja,
Natomiast warto także posłuchać konstrukcji Dynavoice DF-6. To bardzo dynamiczne, gęste granie z bardzo dobrą jakością wysokich tonów za sprawą dobrego głośnika wstęgowego. Kolumny są w stanie przekazać mnóstwo szczegółów, nie będąc przy tym ostre i agresywne.
Z trochę tańszych propozycji spójrz proszę na Audio Pro Black Diamond v3. To mocna, bardzo elegancka konstrukcja, której charakter brzmienia idealnie pasuje do Twojego amplitunera - to głęboki i mocny bas, gęsta i dobrze wypełniona średnica oraz neutralna góra pasma.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. Poza powyższymi modelami w salonie będziemy mogli zaproponować jeszcze kilkanaście innych konstrukcji w podobnym przedziale cenowym, które można w komfortowych warunkach posłuchać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do uniwersalnego grania polecam heco music style 900.
To granie które dobrze sprawdzi się w muzyce nowocześniejszej z podstawą bazową i także tej spokojniejszej wokalnej.

Jako alternatywę proponował bym produkty Elac np nowy model debut f6. Nieco lepsza średnica i góra detaliczna jednak wycofana. Bardzo miłe w odbiorze kolumny.

To z nowych produktów, jeśli chcesz usłyszeć jak grają zapraszam że swoim sprzętem. Sam jestem go ciekaw.

W razie pytań zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja chętnie podpowiem. Ale musisz podać jeszcze kilka informacji.
Najlepszy byłby rysunek z pokazaniem jak będą stały kolumny i gdzie będzie Twoje miejsce odsłuchowe.
A na rysunku najlepiej nanieś wymiary pokoju, odległości kolumn od ścian tylnej i bocznych, odległość miejsca odsłuchowego od ściany tylnej (za Tobą), meble itp.
Znasz temat akustyki i ustawiania kolumn? To ABC by uzyskać dobry dźwięk a bez tego można zmarnować potencjał nawet najlepszego zestawu.
Jeśli nie znasz tego, nie wiesz jak poprawnie ustawić, to napisz.

Druga sprawa, to Twoje preferencje dźwiękowe/brzmieniowe. Bez tego trudno Ci polecić jakieś kolumny, ponieważ równie dobre w tym przedziale cenowym mogą grać tak różnie, że jedne Cię zachwycą a drugie zniesmaczą.
Chodzi o dźwięk jasny, ostry, twardy, chłodny, konturowy, suchy albo ciemny, łagodny, miękki, ocieplony, z soczystą średnicą, itp.

Słuchałeś jakichś zestawów? jeśli tak, to napisz jakich i co CI się w ich graniu podobało a co nie.
Co chciałbyś uzyskać w dźwięku?

Jeśli zupełnie nie wiesz o co mi chodzi, to poczytaj jak opisali swoje potrzeby koledzy.
http://forum.audio.com.pl/Zmiana-kolumn--t44099.html
http://forum.audio.com.pl/Pierwszy-zestaw-...oju-t44466.html
To są moim zdaniem niemal wzorcowe posty. możesz napisać jeszcze coś, dodać pewne informacje. Im więcej tym lepiej.

Co do kolumn, to ja oczywiście niemal zawsze proponuję używane. Szkoda pieniędzy na nowe jeśli nie chce się mieć mebla, tylko jak najlepszy dźwięk.
Napisz również jaki budżet planujesz za jakiś czas na wzmacniacz. Bo rozumiem, że przewidujesz taką zmianę?
A jakie źródło i okablowanie masz? To również ważne elementy toru odsłuchowego.



Dziękuję za obszerną odpowiedź, postaram się odpowiedzieć jak najdokładniej. Za cholerę nie wiem gdzie będzie miejsce odsłuchowe... icon_smile.gif Załączam schemat pokoju, on może trochę wyjaśni w czym problem. Rysunek robiła moja wspaniała żona, bo jestem za granicą. Otóż to co widać na zdjęciu to poddasze. do dwa tygodnie temu, pokój był tylko do muru który jest narysowany w poprzek. Ten mur kończy się takim półokrągłym kawałkiem z lewej strony zdjęcia. Ale nastąpiła zmiana bo górna część która kiedyś była dziurą na dolne piętro właśnie została zamknięta drewnianą podłogą. Po środku pojawiła się przerwa w murze. Ta dobudówka jest ok 40cm niżej niż reszta piętra. Na górze i na dole rysunku są okna. Ogólnie dramat. Do tego jeszcze pomieszczenie w lewym górnym roku nie zamyka się ściana tylko jest kawałek korytarza i klatka schodowa.

Opcje ustawienia są takie. Albo na dolnej ścianie tam gdzie są okna. Albo nietypowo - jedna kolumna na środku dolnej ściany a druga na środku lewej, skierowane do środka pokoju.

Pytanie o preferencje muzyczne jest trudne. Soczysty środek zdecydowanie tak. Lubie też ciepły bas. Om więcej detali w gitarach i instrumentach tym lepiej. nie słuchałem jeszcze nic i podejrzewam, że uda mi się to dopiero w grudniu jak na stałe zawitam w domu.

Jeśli chodzi o wzmacniacz to pewnie tak do 2k ale to dopiero w przyszłym roku. Ten wtedy trafi na dół do salonu i dokupię tez jakieś kolumny do kina domowego.

Mam nadzieję, że coś się udało więcej wyjaśnić.
Pozdrawiam

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne pomieszczenie icon_smile.gif
Zestaw ładnie by wyglądał w tym górnym pomieszczeniu. Ze zdjęcia.
Kolumny rozstawione na tej ścianie 240 cm.
Tylni łuk pomoże w odbijaniu fali super.
Odsluch na kanapie fotelach w odpowiedniej odległości.
W zasadzie tylko pierwsze okno to bliżej kolumn trzeba by osłonić grubsza zasłona aby wyeliminować odbicia. Mur o wysokości 110 także tym samym materiałem obić.

Jeśli nie wiesz jaką barwa ci odpowiada podejdź do nas, posłuchamy kilku modeli i zdecydujesz się czy szukasz sprzętu nowego czy używanego i jaka barwa cię interesuje.
Jeśli zdecydujesz się na używany będzie mi łatwiej także ci coś doradzić.

Co do cd i daca. To można polować na cd z wbudowanym usb na przykład choć to nie będzie takie tanie. Ewentualnie osobno cd i osobno dac tu już można lepiej wybierać.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...