Skocz do zawartości

Kino domowe POMPA


luki933

Recommended Posts

Cześć planuje zakup nowego sprzętu grającego do pokoju. Mówie tu o kinie domowym 5.1
Pokój około 21 m2
budżet 3tyś
Sprzęt bedzie podłączony pod TV. Głównie bede grał na konsoli PS3 , oraz oglądał jakieś filmy na DVD czasem jakas muzyka bedzie sobie łupała .
Nie jestem koneserem, nie wymagam od sprżetu duzo.
Lecz chciałbym w tej cenie kupic najlepszy mozliwy sprzęt. Byłem w sklepie w Opolu bo tu mieszkam i Pan doradził mi taki sprzęt
ONKYO TX-NR 525
TAGA 606SE
Subwoofer TAGA TSW90
+ okablowanie. Wiec wyjdzie w granicach 3k


Moj kumpel miesiac temu kupil taki zestaw
http://www.morele.net/zintegrowane-kino-do...b-black-643938/

warte to jest tej ceny czy lepiej kupić to co mi doardził Pan ze sklepu ??

No chyba że macie inne propozycje ? Lub cośz tego jest do dupy to powiem mu w sklepie ze wolałbym to i to.

Dzieki za pmoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner + kolumny to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż zestaw zintegrowany. Podłączysz do tego wiele urządzeń i głośniki o niebo lepsze. W Opolu jest taki salon Sonica, kiedyś mi wyceniali jeden zestaw. wybierz się tam, może uda Ci się utargować jakieś lepsze głośniki do tego Onkyo. Amplituner jest bardzo fajny, sam mam egzemplarz tej marki tylko wyższy model, ale mi nie pasowało brzmienie głośników Taga. Pokombinuj z innymi markami. Może Klipsch Synergy F10? Myślę, że powinieneś się zmieścić z kasą.

Pokój masz niewielki więc zastanowiłbym się nad tym czy potrzebny jest subwoofer? Może lepiej dołożyć te kilka stów i zamiast suba kupić lepszy zestaw głośników?

Najważniejsze posłuchać zanim się kupi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładie w tym sklepie ten Pan doradził mi ten zestaw. Mówił że to jest takie minimum i poniżej nie warto zchodzić icon_wink.gif

Dzieki za podpowiedz icon_wink.gif
Jak bedzie juz tak daleko to wybiore sie tam i ten ampli wezme a o głosnikach z nim pogadam icon_wink.gif może akurat nie warto brać suba tylko lepszze głośniki icon_wink.gif A same głośniki dadzą rade z jakąs piosenka która ma mocny basik ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne kolumny z dużym niskotonowym głośnikiem lub z dwoma średnioniskotonowymi głośnikami o średnicy przynajmniej 15 cm dadzą sobie spokojnie radę z piosenkami z dużą ilością basu. Co prawda nic w Sonice nie kupiłem, ale bardzo rzetelnie według mojej opinii podchodzą do sprawy i Klienta. Co najważniejsze można z nimi się targować. Pochwał się jak już coś nabędziesz;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Byłem w sklepie w Opolu bo tu mieszkam i Pan doradził mi taki sprzęt
ONKYO TX-NR 525
TAGA 606SE
Subwoofer TAGA TSW90
+ okablowanie. Wiec wyjdzie w granicach 3k

Moj kumpel miesiac temu kupil taki zestaw
http://www.morele.net/zintegrowane-kino-do...b-black-643938/

warte to jest tej ceny czy lepiej kupić to co mi doardził Pan ze sklepu ??


Zestw onkyo/taga w założonym budżecie zagra w przyzwoicie w kinie i muzyce(choć nie do tego jest) wybrane kolumny na wielkość pokoju są dobrej wielkości, więc w muzyce (stereo) nie będziesz musiał używać suba.
Natomiast zestaw kolegi za 3tys, to bez urazy wywalone w błoto pieniądze, ot efekty w kinie. Zapłacił dodatkowy tys za znaczek i design i drugi tysiąc za kilka opcji sieciowych, oby jeszcze potrzebnych. Tak, tysiąc zł to przeciętna wartość takich nieco doposażonych plastikowych zestwów kd, a i te 1200W icon_eek.gif icon_lol.gif ciekawe czego ? icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Byłem w sklepie w Opolu bo tu mieszkam i Pan doradził mi taki sprzęt
ONKYO TX-NR 525
TAGA 606SE
Subwoofer TAGA TSW90
+ okablowanie. Wiec wyjdzie w granicach 3k

Moj kumpel miesiac temu kupil taki zestaw
http://www.morele.net/zintegrowane-kino-do...b-black-643938/

warte to jest tej ceny czy lepiej kupić to co mi doardził Pan ze sklepu ??


Zestw onkyo/taga w założonym budżecie zagra w przyzwoicie w kinie i muzyce(choć nie do tego jest) wybrane kolumny na wielkość pokoju są dobrej wielkości, więc w muzyce (stereo) nie będziesz musiał używać suba.
Natomiast zestaw kolegi za 3tys, to bez urazy wywalone w błoto pieniądze, ot efekty w kinie. Zapłacił dodatkowy tys za znaczek i design i drugi tysiąc za kilka opcji sieciowych, oby jeszcze potrzebnych. Tak, tysiąc zł to przeciętna wartość takich nieco doposażonych plastikowych zestwów kd, a i te 1200W icon_eek.gif icon_lol.gif ciekawe czego ? icon_rolleyes.gif




Wielkie dzieki za opinie o głośnikach kolegi. Bo one mi coś spokoju nie dały. Chwalił mi sie że kupił głośniki za 3k grają super , jak na imprezie. Wpadłem do jego salonu on je włączył a tu efektu zero. Dla mnie grało to beznadziejnie. Dlatego też chciałem znac opinie osoby ktora sie zna na sprzecie. Czyli mowisz że kupił mega słaby sprzęt i płaci tylko za wygląd, pare opcji a same glosniki warte z 1000zł ? icon_smile.gif Zestaw który bede miał w pokoju zagra lepiej ?
Przejdę się jeszcze do Opola do tego sklepu i powiem że ten ampli wezmę a głośniki jeżeli mi zaproponuje lepsze że cena cąłości zamknie sie w 3000zł to wezme bez suba tak jak doradzaleś icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...