Skocz do zawartości

Audio do Forda Mondeo mk4 kombi


Recommended Posts

Cześć
zabieram się za kompletowanie zestawu audio do Mondeo mk4 w kombi. Założenie jest takie aby zostawić fabryczne radio z nawigacją które teraz mam (Blaupunkt NX) nie chce go wymieniać, musi zostać.

To co planuje wymienić to 4x głośniki w drzwiach + 4x tweetery + dołożyć sub.

Wstępny plan jest taki:
- głośniki: 4x PowerBass S-60c 165mm wraz ze zwrotnicami i czterema tweeterami
- sub: Powerbass S-84 20cm 250W
- skrzynia na suba:http://allegro.pl/skrzynia-basowa-dedykowana-ford-mondeo-mk4-07-14r-i5504784801.html
- procesor dźwięku JBL MS-8
- wzmacniacz (?)

I teraz tu właśnie chciałbym się poradzić jeśli chodzi o połącznie i wzmacniacz. W radiu nie mam wyjść RCA, wiec założenie jest takie aby wpiąć JBL MS-8 i z niego rozprowadzić sygnał. Procesor jest 8 kanałowy i w samochodzie mam 8 głośników (4 średno-tonowe i 4 tweetery) czyli wsyztskie wyjścia zajęte a jeszcze trzebaby podpiąć sub-a... chyba że powinienem doprowadzić tylko sygnał procesora do drzwi i tam zwrotnicą się poratować. Wtedy miałbym 4 kanały zajęte i można by wyjść na sub... pytanie czy to ma sens i czy tak można zrobić?

Podejrzewam ze do tego wszystkiego musiałbym wpiąć też dodatkowo wzmacniacz - planowałem jakiś wzmacniacz tylko pod suba. Czyli z procesora wyjście na wzmacniacz i do suba. Głośniki natomiast prosto z procesora.

Co o tym myślicie? Co zmienić jaki wzmacniacz dać do tego wszystkiego? I co myślicie o tym zestawie? Może polecicie jakieś inne lepsze głośniki w podobnych cenach?

Zastanawiałem się też czy zamiast procesora nie dać wzmacniacza i-soamp ostatnio widziałem je na TVN turbo jak reklamowali co o nich myślicie?
http://www.audio-upgrade.pl/4.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...