Skocz do zawartości

Jaki zestaw 5.0 do ONKYO TX-NR656 (7-8.000zł)


RadekRaw

Recommended Posts

Witam,
Po przemeblowaniu pokoju przyszedł czas na sprzęt. Jako, że w salonach AV jest go strasznie dużo chciałbym w miarę możliwości ograniczyć sobie listę odsłuchową do kilku pozycji aby zacząć wycieczki z konkretnymi modelami na celowniku. Stąd pytanie do Was - co polecacie?

Pokój: 22m2 (w bloku)
Przeznaczenie: 70% film, 20% muzyka, 10% gry
Budżet: max 7.000-8.000zł
Warunek: satelity muszą być małe, maks 19-20cm głębokości, bo będą stać w przejściu i nie mogą wystawać znad szafki (o głębokości 20cm).


Domyślnie chodzi o zestaw 5.0 (brak miejsca na suba, do tego mam sumienie i nie chcę maltretować sąsiadów.
Wcześniej grało Onkyo + zestaw 5.0 (Paradigm Monitor 9) i byłem bardzo zadowolony - basu nigdy mi nie brakowało.
Z racji przyzwyczajenia (i programowalnego pilota) myślę teraz również o amplitunerze Onkyo, konkretnie ONKYO TX-NR656.
Obsługa Spotify i Deezer jak najbardziej mile widziana. Do tego im więcej wejść HDMI tym lepiej, bo sprzętu tylko przybywa...

Po lekturze postów zawartych na forach z kolumn mam na razie trzy typy, które mnie interesują:

Dali Zensor Set 5 (nie będzie za mały zestaw na moją powierzchnię?)
Dali Zensor Set 7 - na razie mój faworyt
Monitor Audio MR6 +MR1+ MR Center


Co jeszcze moglibyście polecić?
A może szukam nie tam gdzie trzeba? Może nie potrzebuję kolumn podłogowych (22m2) i znajdzie się coś niewielkiego gabarytowo (kolumny podstawkowe + mały sub), które są warte uwagi i sprawdzą się na tej powierzchni a do tego zagrają naprawdę ładnie i nie zajmą aż tyle miejsca? Od czasu mojego ostatniego zakupu sprzętu kilka ładnych lat temu technologia audio poszła chyba do przodu?

Sporo osób w temacie niewielkich gabarytowo zestawów wspomina o HKTS. Przy okazji wizyty w jakimś MM słuchałem tego chwilę i nie wiem czy to wina zbyt dużego pomieszczenia, czy hałasu płynącego ze sklepu ale brzmiało to słabo i trochę plastikowo.... :\
Czy ktoś z Was miał może okazję odsłuchać zestaw PARADIGM REFERENCE MILLENIA ONE 5.0?
Kilka salonów zapytałem mailem o możliwość odsłuchu i niestety nigdzie nie są one dostępne - wszędzie tylko na zamówienie...

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i podpowiedzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

W tym budżecie absolutnie nie "pakuj" się w systemy pokroju HKTS czy inne mini głośniczki. To dobre rozwiązanie w budżecie do 4000 zł.
Niestety na wstępie muszę Cie zmartwić. Gdyż kino bez subwoofera to nie kino. Będziesz miał namiastkę tego co możesz mieć w prawdziwym kinie domowym. Nie chodzi tu o sąsiadów czy tego że nie potrzebujesz więcej basu. Po prostu dla subwoofera jest nagrana osobna ścieżka która w Twoim systemie 5.0 nie będzie wykorzystana.
Spróbuj podłączyć zestaw bez centralnego czy prawej przedniej kolumny? No nie będzie to grało.

Co do wyboru zestawu to faktycznie Onkyo 656 jest obecnie świetnym wyborem ze względu na cenę, funkcjonalność i dźwięk. Konkurencja daje to samo w większych funduszach.

Co do kolumn Set Dali Zensor 7 jest na prawdę optymalny. Zarówno jego cena jak i jakośc jest godna polecenia. Zensor 5 odpuść to słabe kolumny.
I pamiętaj subwoofer konieczny.

Co do alternatywy pomyślałem o kolumnach Heco Music style 500 set. Na tyły masz wówczas płaskie modele 200F icon_smile.gif

Zapraszam Cie na odsłuch i po lepsze warunki finansowe. Jeśli miałbyś jakieś pytania pozostaje do Twojej dyspozycji.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.
Jeśli zależy Ci na możliwie najlepszej jakości dźwięku, zdecydowanie polecam zbudowanie systemu na bazie klasycznych kolumn. Wszystkie zestawy na małych kolumienkach to niestety duże kompromisy jakościowe.
Pozostałbym przy amplitunerze Onkyo TX-NR656, jako urządzeniu bardzo nowoczesnym, mocnym i oferującą bardzo dobrą jakość dźwięku.
Pozostaje kwestia wyboru odpowiedniego zestawu kolumn. Na pewno warto rozważyć Dali Zensor 7/1/V. To kolumny uniwersalne, które oferują dynamiczny, przestrzenny, dobrze wypełniony dźwięk. Będzie to zestaw, który dobrze nagłośni Twój salon i zaoferuje wystarczająco dobry bas. Drugą alternatywą jest zestaw Tannoy Mercury 7.4+7.1+7.C. To lekko ocieplony charakter brzmienia, ze świetną spójnością, dociążeniem i przestrzenią. Warto także spojrzeć na zestaw Q Acoustics QA3050 Set, gdzie teraz w prezencie dostajemy bardzo dobry subwoofer.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzę się podrzuconym. W międzyczasie mam pytanie, które przyszło mi do głowy po obejrzeniu zestawu QA.
Jakie są metody stawiania kolumn na szpilkach tak, aby nie zniszczyć podłogi?
W starym mieszkaniu Paradigmowe Monitory 9 zakopały się w bukowym parkiecie aż miło.
Teraz na podłodze mam dąb ale odnoszę wrażenie, że takie szpile wejdą w niego jak w masło i trochę szkoda niszczyć nowy parkiet (już nie mówiąc o tym, że żona będzie pewnie nadawać głośniej niż cały zestaw icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Przyjrzę się podrzuconym. W międzyczasie mam pytanie, które przyszło mi do głowy po obejrzeniu zestawu QA.
Jakie są metody stawiania kolumn na szpilkach tak, aby nie zniszczyć podłogi?
W starym mieszkaniu Paradigmowe Monitory 9 zakopały się w bukowym parkiecie aż miło.
Teraz na podłodze mam dąb ale odnoszę wrażenie, że takie szpile wejdą w niego jak w masło i trochę szkoda niszczyć nowy parkiet (już nie mówiąc o tym, że żona będzie pewnie nadawać głośniej niż cały zestaw icon_wink.gif



Szpilek nie stawiasz bezposrednio na podlodze. Sa podkladki metalowe i na nich stawiasz. Sa grubsze ciensze mozesz podkleic jeszcze przylepnym filcem..calosc postawic na marnurowych podstawkach.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...