Skocz do zawartości

Gdzie kupić plyty CD!?


PSV !!!

Recommended Posts

Witam wszystkich audiofili icon_wink.gif

Nie mam pojęcia gdzie jest jakaś dobra oferta płyt CD, chodzi o sklep internetowy najlepiej w Polce. Ostatecznie moze być już zagranicą ale to juz sie wiąże z droższa przesyłką. Chce sobie kupić całą Dyskografie "Jamiroquai" patrzyłem na Empik.pl ale tam jest pare płyt dostępnych reszta to niedostępne towary były tak samo jest na merlin.pl. Możecie coś pomóc ?

hubi1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
Zdecydowanie polecam Allegro . Przy odpowiedniej dozie cierpliwości można kupi to co się chce. Prosty przykad na dwóch tytułach.
Tangerine Dream - Tangents i Kraftwerk - Minimum Maximum w wersji SACD. Obu tych płyt szukałem we wszystkich możliwych sklepach w kraju a nawet za granicą. Jeśli chodzi o Tangerine to kamień w wodę. Nie ma , dawno nie bylo , nie ma szans itp. Aż tu nagle jest na Allegro i uwaga !!! żadnego zainteresowania płytą. Radocha ogromna płytka jest moja. A Kraftwerk ? no tu już było ciekawiej. Początek tak jak Tangerine - nigdzie sie nie da kupić. Kumpel w stanach znalazł na Amazonie za UWAGA!! 400 USD i jeszcze lepiej 700 USD szok w trampkach i totalne rozczarowanie. I co ? Nagle jest na Allegro. Nie było łatwo i na pewno nie za 400 dolców ale płytka jest moja.
Tyle wrażeń upartego oszukiwacza.

Pozdrawiam i polecam Allegro i cierpliwość

P.S. SMSTEP.PL owszem jest dobry ale z niektórymi cenami koledzy troszke przesadzają , choć i tak kilka płyt u nich kupiłem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Na Allegro jest problem taki, że sporo ludzi robi sobie żarty pisząc "płyta nowa, bez folii, w stanie idealnym" - a okazuje się, że była parę razy słuchana i nabawiła się sporo rys icon_sad.gif
A tłumaczenia sprzedawców są takie, że nie zauważyli i płyta może raz była w odtwarzaczu.
Parę razy się naciąłem (płyty grają, nic nie przesakakuje - ale niesmak pozostał).

Dlatego najchętniej jeśli już kupuję "używki" to u sprawdzonych przeze mnie Sprzedawców albo z odbiorem osobistym (pare razy płytę przy odbiorze zwróciłem sprzedawcy za niezgodny z opisem stan). No i "nówki w folii" są jednak bezpieczniejsze (chociaż zdarza się, że płyta wypada z obejmy i lata po pudełku ...).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years later...
Może troszkę odświeżę temat ponieważ jestem trochę niezadowolony ze sklepów w świeci. Zamówiłem płytę jako dostępną i teraz już ponad tydzień oczekuje ona na dostawę od dostawcy.

Majorek, odświeżyłem temat akurat takim wpisem aby dowiedzieć się gdzie płyty można kupić. Może powiedz sam gdzie kupujesz i nie narzekasz? Bo nie trudno znaleźć sklep online z płytami. Ale znaleźć taki które te płyty wysyła po zamówieniu już ciężej.

Cytat

empik icon_wink.gif


Tylko, że tam sama populistyczna muzyka bez wyszukanych płyt icon_sad.gif

Po co to się logować aby wpisywać taki banalny tekst? "empiku"
jeżeli tak super jest w empiku to dlaczego nie mogę dostać większości dobrej muzyki w tym empiku?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Cytat

Cytat

empik icon_wink.gif


Tylko, że tam sama populistyczna muzyka


O gustach się nie dyskutuje, a czy taka populistyczna muzyka to niewiem, kupiłem niedawno np. SBB, Jopek-Metheny, a jak nie było alegro to kilka innych płytek, a wydaje mi się że to nie klimaty "Rihany, czy Enej" .
Problem się zrobił jak empik zaczął sprzedawać inne rzeczy przy okazji płyt i książek, a trzon oferty stanowią pierdoły włącznie z obuwiem sportowym i wazonikami itd. Per saldo traci na tym miliony złotych i podwyższa niebotycznie ceny płyt z muzyką i filmami ( co ciekawe są taniej jak zamówi się przez stronę internetową) .
W moich oczach empik stracił dwa razy, raz dawniej był "źródłem kultury", teraz czego ? Dwa, jak empik wycofał się ze swojej reklamy z udziałem Nergala i pani Czubaszek, bo Ci mają poglądy delikatnie mówiąc świeckie, a ktoś naciskał, że nie godni.
Ja poza sklepami internetowymi, najczęściej kupuje cd w saturnie, bo tam mam najwiekszy wybór, ceny są dużo niższe niż w empiku i mogę każdą płytę odsłuchać w słuchawkach przed kupnem i starym komisie na Rzgowskiej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek75, zgadza się, masz racje. Ale moje oburzenie nie bierze się znikąd. W moim mieście poza Leonardem Cohenem którego bardzo cenię i słucham nic co mnie ciekawi nie mogę kupić. Często czytam wątki:
czego słuchasz
kupiłem sobie płytkę
sprawdzam polecaną tam muzykę i czasem chcę coś kupić. W moim empiku te młode panie sprzedawczynie mają nawet trudności z przepisaniem do komputera nazwy twórcy aby sprawdzić dostępność.
W sklepie internetowym zamówiłem CD HADDAD, JAMEY, WHITE, LENNY, SHERMAN, MARK Explorations In Space And Time czekam już ponad miesiąc- zamawiałem jako dostępną icon_wink.gif
I zauważ, że sam piszesz co empik z siebie robi. Teraz kultura nabiera innego wymiaru.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Cytat

kiedyś kupowałem u mnie w sklepie lokalnym stacjonarnym empiku a teraz już tam nie kupuję bo akurat stwierdziłem, że jest trochę za drogo. Wolę zdecydowanie przez neta allegro bo dostaję taką samą płytę co bym miał w zwykłym sklepie.

W EMPIKu często są jakieś promocje i wyprzedaże - więc spokojnie można trafić coś o 30% lub nawet 50% taniej.
Oczywiście nie wszystko jest taniej (od kilku do kilkudziesięciu pozycji) i trzeba trafić na właściwą.
Ale w ten sposób kupiłem w tym roku kilkanaście płyt icon_razz.gif

Natomiast ceny wyjściowe na niektóre pozycje są często sporo droższe niż np. w Saturnie czy MediaMarkt.
Po prostu trzeba porównywać ceny.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Warto sprawdzić katalog płyt CD, SACD i nie tylko w sklepie japońskim-
http://cdjapan.co.jp
Ceny przystępne (porównywalne z cenami polskich sklepów, a nawet tańsze). Koszty przesyłki dość wysokie, ale niezależne od ilości płyt, jednak nie zalecałbym zamawiania większej ilości niż 6 sztuk, bo można narazić się na dodatkowe opłaty celne i podatkowe (vat). Sklep niesamowicie rzetelny!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Warto sprawdzić katalog płyt CD, SACD i nie tylko w sklepie japońskim-
http://cdjapan.co.jp
Ceny przystępne (porównywalne z cenami polskich sklepów, a nawet tańsze). Koszty przesyłki dość wysokie, ale niezależne od ilości płyt, jednak nie zalecałbym zamawiania większej ilości niż 6 sztuk, bo można narazić się na dodatkowe opłaty celne i podatkowe (vat). Sklep niesamowicie rzetelny!


No właśnie, z tym cłem to jest problem icon_sad.gif


--------------------
Ktoś, kto lu­bi mu­zykę, nie po­winien się zawężać do jed­ne­go gatunku catering - Katarzyna Nosowska
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Panowie (I Panie?),

macie jakieś szersze (i świeże w miarę) doświadczenia z Saturnem?
Ostatnio jest tam bardzo dużo płyt za 19,99 zł. Różne gatunki, znane i mniej znane, łącznie z najważniejszymi danego wykonawcy.
Nawet widziałem "kamandę Pinka Floyda" za 35 zł...

Ja już ostatnio rzadziej kupuję CD, ale za taką cenę mógłbym się skusić na rzeczy, które pominąłem, a warto jednak mieć.

Tylko pytanie do Was, czy to są zwykłe wydania, tzn., że niektóre lepsze jakościowo, inne gorsze, starsze i nowsze wypusty,
z poligrafią pełną lub nie itd. ?

Czy też są to jakieś nowe, badziewne edycje, bez książeczek, z kiepską jakością dźwięku ?

Dzięki.




Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile to prawda, ale Saturn to w sumie to samo co MM. Co do tych super promocji za 19.99 to na własnej skórze się już kilkukrotnie przejechałem. Czysty przykład. Zarówno w Saturnie jak i w MM była i dalej jest właśnie taka promocja na Dead Can Dance (no i szereg, a właściwie multum innych pozycji). Kupiłem,...tragedia. Bardzo słabe nagrania. Okrojone, bez przestrzeni, sztuczne. Wydanie bez książeczki, nawet pudełko z jakiegoś kiepskiego plastiku (może się czepiam już...)To samo dotyczyło się JMJ. Akurat była promocja na całą kolekcję. Posiadam stare wydania tego artysty wydane w latach '90, więc nawet z ciekawości chciałem sprawdzić (cena śmiesznie niska, 14.99). Było jeszcze gorzej niż w przypadku DCD. Łącznie na wszystkie zakupione płyty, połowa było słabych. No ale cena jest niska. Zależy, co komu bardziej odpowiada. W przypadku Dead Can Dance i tak skończyło się na kupnie albumu w cenie regularnej (59,99). Zaznaczam - nie wypowiem się co do każdej płyty, bo tego w niskich cenach jest dużo. Z tych tanich pozycji brzmieniowo było ok np. na albumach Dire Straits, Genesis, Alan Parsons Project... Wszystko zależy czego szukamy.

Uważam mimo wszystko, że duża część dzisiaj wydawanych płyt jest po prostu gorsza. Nie tylko jakościowo jeśli chodzi o brzmienie, ale także w kwestii samego wydania (np. wspomniana książeczka). Temat rzeka....

Ogólnie - to chyba takie czasy.....

Może inni też się wypowiedzą.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie kupowałem płyty na wyprzedażach w niedlaidiotów i nigdy się nie przejechałem. Pudełka, poligrafia, tłoczenie itd. zawsze jak najbardziej w porządku. Ostatnio kilka dni temu Electric Ladyland Hendrixa, Zoolook Jarre'a, Life in a Bush of Ghosts Eno/Byrne'a i kilka innych. Nic nie mam do zarzucenia.
Płyt w Saturnie nie kupowałem nigdy (chyba...już głowa nie ta).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...