Skocz do zawartości

Używany wzmacniacz(1000-1200 zł)


Gość

Recommended Posts

Witam.

Ostatnio sprzedałem mojego marantza pm 7001 i przymierzam się do zakupu nowego wzmacniacza. Zmiana bardziej z ciekawości niz przymusu:)
Prosił bym o radę co wybrać na teraz i ewentualnie przyszłościowo jeśli zmienił bym kolumny na lepsze(podejrzewam tej samej marki;)

1. Muzyka
Pełny przekrój prócz metalu(tego mocnego) i rzadko disco polo, chyba że synek chce potańczyć to czasem leci;). Głównie elektro, rock lata(70-80)

2. Pokój
Niestety kwadrat, akustyka średnia, sporo kwiatów, dywan już jedzie, obrazy, szafki wszystko jest, ale i tak cudów nie ma:/

3. Co planuję kupić:
- wzmacniacz


4. Dodatkowe założenia:
sprzęt ma dobrze grać

5. Budżet:
maxymalnie 1200 zł

6. Sprzęt towarzyszący:
Elack fs137
Dac obecnie fiio d03k, kupiłem z ciekawości gogle chromecast audio( w przyszłości zmiana na porządny sprzęt, ale to za rok najszybciej)
qed ruby anniversary

Moje propozycje:
http://allegro.pl/roksan-kandy-ka-1-i6625826874.html
http://allegro.pl/musical-fidelity-elektra...69.html#thumb/5
http://allegro.pl/show_item.php?item=66181...be2ff62#thumb/2
http://allegro.pl/wzmacniacz-korsun-ks99-i...65.html#thumb/7
http://allegro.pl/sony-ta-f707es-wysokiej-...6615661144.html
Wiem że szeroki przekrój, ale szukam najlepszej opcji w tej cenie. Głównie chciałbym dynamikę i zwarty bas (co ze względu na akustykę może być ciężkie do osiągnięcia).

Proszę uprzejmie o pomoc - wzmacniacz używany
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z marantzem problem był tylko z basem, lekko potrafił przeciągnąć, ale nie wiem czy to nie wina akustyki, poza tym grało to bardzo fajnie, wokale wyraźne, melodyjne, góra nie kuła w metalu był problem z gubieniem się dźwięku(behemot itp) jakby instrumenty się mieszały. Z sony jeszcze myślałem o 730 i 770 czym się różnią od 707 i który najlepszy z nich? Jeszcze co do yamahay chciałem zapytać modele 890 i 900 czy yamaha ma sens z tymi kolumnami? S4Home a hk 980 duzo gorzej gra od 680? Porównywałeś może oba, pytam ze względu na fajna aukcję na allegro, ale obawiam się że za dużo w plastik władowali i nie wiem czy warto w ogóle licytowac 980 Edytowano przez Gość
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiej wielkości masz pokój? Najlepiej jakbyś wkleił tu rysunek z zaznaczeniem ustawienia kolumn i miejsca odsłuchowego oraz mebli. Oraz zaznaczył jakie są odległości kolumn od ścian tylnej i bocznych oraz miejsca odsłuchowego a tego od ściany za nim.
To bardzo ważne. Czytałeś pewnie polecane przeze mnie w co 3 - 4 poście poradniki o akustyce i ustawianiu kolumn?
Być może to pomieszczenie, jego proporcje albo złe ustawienie kolumn powoduje takie kłopoty z dźwiękiem.

Synkowi nie puszczaj disco polo. Jest tyle pięknej, rytmicznej, tanecznej muzyki. O wiele lepszej, "mądrzejszej".
Nie wyrabiaj mu złego gustu. Ja jakiś czas temu swojemu synkowi kupiłem na Allegro dwupłytowy album z piosenkami dla dzieci.
Niestety miały discopolowy podkład. Wyrzuciłem. Żona była tego samego zdania. Poszukaj lepiej piosenek z Tik-Taka albo dziecięcych piosenek Natalii Kukulskiej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to disco polo nie wiem czy ma aż taki zły wpływ większości z nas z wlasnej bądź przymuszonej woli wychowało się trochę na tym;) a gusta z czasem nam się wyrobily choć na weselach nadal disco króluje:). Rysunek zamieszczenie jutro mam problem z netem(drugi tydzień zakładają...). Pokój kwadrat 4.8 na 4.8 mniej wiecej kolumny pod kontem około 70 cm od ściany fakt że miejsce odsłuchu wypada nie jak w trójkącie równobocznym a raczej równoramiennym, ale nie jest to jakiś bardzo ostry trójkąt. Z basem pomogła zaawansowana technologia zwana skarpeta w Górny bass reflex ograniczyło to zarówno glebie basu ale i to przy ciągnięcie(występujące ale nie w każdym utworze oczywiście). Co do akustyki tak czytałem, a i na bieżąco forum czytam z ciekawości. A ci do wzmacniacza Angel coś hys zasugerował pod te kolumny? Wiem że wolisz cieplejsza stronę i wzmaki jak map 105 czy MF w tych pieniądzach(mam nadzieję że się nie mylę) ale czy będą one oki do elektroniki i do ekackow? Tak czytając znalazłem jeszcze xindaka a06 który też ciekawie się zapowiada. Jest taka masa sprzętu że ciężko się zdecydować.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dziwo harman 980 grał na prawdę nieźle.
Miał tylko jedna duża wadę. Cały przedwzmacniacz. Jakiś obrabiany cyfrowo czy coś. Generalnie jak dawales balance tylko na lewy kanał to w prawym było słychać jakby echo tego lewego i na odwrót. Myslalem że to wina egzemplarza ale sprawdziles na dwóch.
Basy soprany także szwankowaly.
Przedwzmacniacz kicha. Nadrabiał końcówka mocy.

Warto dokładać do lepszego wzmaka te kolumny potrafią na prawdę zagrać bardzo ładnie.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4 niestety kasy więcej nie uda się wykrzesać na razie. Zmiana pracy, problemy lekkie w domu wiem, że kolumny są niezłe(chyba jedyny egzemplarz w PL;) ale na odpowiedniego kompana chwile zaczekac muszą, obecnie chciałbym posłuchac po prostu innego wzmacniacza, usłyszeć kolumny z czymś innym. Mam jeszcze na oku xindaka a06, ciekaw jestem co o nim myślisz?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu jest problem, by wzmacniacz był dynamiczny, nie grał ostro a niskie tony były wystarczająco szybkie.
Ja lubię dźwięk ocieplony. Ale może Ty spróbujesz innego?
Xindak A 06 jest ogólnie mocno, poprawnie grającym wzmacnaczem. Ale ma duże, dość obfite niskie tony. Czy w Twoim przypadku będzie to dobry wzmacniacz? Tak samo jak NADy.
A może jakiś Exposure albo Audiolab by był odpowiedni? Albo Roksan Kandy? Byłby gdzieś pośrodku jeśli idzie o brzmienie Trzeba się zastanowić, poszukać.

Inna sprawa, to pokój. Kwadratowe pomieszczenie jest jak wiadomo jednym z najgorszych jeśli chodzi o proporcje. Gorsze byłoby tyko sześcienne.
Zanim coś zaczniesz zmieniać, wolałbym jednak zobaczyć jakie masz ustawienie kolumn, miejsca odsłuchowego, mebli.
Podaj wymiary, odległości kolumn od ścian... pisałem o tym wyżej. Popatrz.
Rzadko tak jest, że z racji niedopasowania kolumn i wzmacniacza dźwięk w niskich tonach jest naprawdę zły. Częściej to wina pomieszczenia. Jego proporcji albo złego ustawienia kolumn.
Trójkąt równoboczny też jest poprawną opcją jeśli nie jest zbyt ostry kąt.
A masz możliwość przesunięcia umeblowania albo ustawienia diagonalnego (w karo) kolumn?
Czekam na rysunek ze wszystkimi szczegółami, bo bez tego można tylko pogdybać.

Cytat

W sumie to disco polo nie wiem czy ma aż taki zły wpływ większości z nas z wlasnej bądź przymuszonej woli wychowało się trochę na tym;) a gusta z czasem nam się wyrobily choć na weselach nadal disco króluje:).


Pozwól, że się z Tobą nie zgodzę. Może podam drastyczny przykład, ale chodzi o lepsze zrozumienie.
Ludzie pochodzący z patologicznych rodzin mają jakieś tam wzorce, które wynoszą stamtąd do dalszego życia. Często innych wzorców nie znają, w tych się dobrze poruszają. Mała część takich osób wyrasta na bardzo wartościowych, świadomych obywateli. Nie chcą mieć nic wspólnego ze środowiskiem z którego wyrośli. Ale większość powiela schematy. Często właśnie nieświadomie.
Obserwuję otoczenie i znajomych. Wiem, ze jeśli ktoś słuchał dobrej, wartościowej muzyki, później takiej słucha, takiej poszukuje.
A Ci którzy nie słuchali w dzieciństwie, albo słuchali byle czego, na ogół w życiu dorosłym nadal słuchają byle czego, albo nie słuchają.
Brzęczenia radyjka w kuchni nie można nazwać słuchaniem.
Ja, gdy usłyszę d-p, to dostaję gęsiej skórki, cierpną mi zęby i pojawiają mi się krosty na du.... żym palcu u nogi icon_mrgreen.gif
Mój syn, któremu od pierwszych dni życia puszczamy muzykę klasyczną i każdą inną dobrą, potrafi z uwagą posłuchać jak na skrzypcach, utwory muzyki poważnej, gra siostrzenica. Widać, że mu się to podoba. Patrzy, śmieje się, klaszcze w rączki. A smyk ma dopiero 11 miesięcy.
To oczywiście Twoja sprawa jak wychowujesz syna. W tym muzycznie. Ale pamiętaj, że póki jest mały Ty za ten rozwój odpowiadasz.
Gdy będzie w miarę dorosły, bardziej świadomy i będzie miał taki kaprys by słuchać d-p, albo zabraknie mu wrażliwości muzycznej, aby słuchać czegoś innego, to czemu nie.
Pewnie nie powinienem się wcinać, ale ja najczęściej piszę to co myślę. Taki jestem. A Ty zrobisz przecież jak będziesz chciał.
Pozdrawiam i bez urazy mam nadzieję.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


icon_wink.gif żadnej urazy nie mam przecież nie jesteśmy dzieciakami żeby się obrażać( tym bardziej na kolegę z Kielce;). Tu mamy inne zdania, ale szanuje jak najbardziej. Ja po prostu nie widzę, aż tak dużego wpływu muzyki na życie jak Ty. Poza tym dp to rozrywkowa muzyka nie namawiająca do przemocy itd, a że słaba to co poradzić zresztą nie o tym temat:D Falen jesteś po prostu strażnikiem akustycznej i audio(filskiej) moralności:D w większości tematów i świetnie się Ciebie czyta. A co do wzmacniacza nie będę się spieszył, na spokojnie będe czekał na okazję choć bardzo mnie kręci ten roksan za 999 zł z allegro:) Jak tylko internet jutro mi założą od razu dodam rysunek. Odległość kolumn od ściany około 70 cm, rozstawienie 190 cm, miejsce odsłuchowe 2,7 m. Dywan misiej, okno jedno bez zasłon i ze słabą nie gęsta firanką, narożnik wysoki, masywny, ale gładki, mała(niska) komoda między kolumnami, 2 beniaminy i dwie paprotki na komodzie oknie i między kolumnami(brak tv;). oki, zakupiłem thula spirit ia100 za 1085 (w tym KW). Czekam na dostawę i podziele się opinią jak dojdzie.
Link do szkicu: https://zapodaj.net/809a21898fd7a.png.html

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wysokie szafki obok kolumn rzeczywiście stoją tak, jak narysowałeś? A jeśli tak, to czemu nie postawisz ich w samych rogach pomieszczenia?
Mógłbyś wówczas szerzej rozstawić kolumny, bo 1,9 metra to za mało. Szczególnie w stosunku do odległości miejsca odsłuchowego.

Za Twoim miejscem odsłuchowym powinien być panel silnie pochłaniający dźwięk. A dyfuzory w miejscach pierwszych odbić dźwięku.

Wzmacniacz bardzo dobry. Chyba czytałeś inne wątki na temat tych kolumn? I to chyba jedne z najtańszych a odpowiednich do tych kolumn wzmacniaczy.

Jeśli o czymś nie napisałem, nie odpowiedziałem, to pytaj. Pewnie po pierwszych odsłuchach będziesz miał jeszcze jakieś.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój fantastyczny talent Paintowski;D szafki są mniej więcej 10 cm od tylnej i bocznych ścian żeby przepływ pow był tylko nie mierzyłem tej ściany dokładnie co kolumny stoją dom ma 10 na 10 ta ściana może byc ciut węższa, ale to niewiele od tej co jest okno. Kolumn nie rozstawie szerzej bo by się stykały z tymi szafkami i musiały by być postawione równolegle do szafek i jeszcze bardziej by się dusiły. Jedyne rozwiązanie to wysunięcie ich przed komodę i te szafki, ale żona pewnie by marudziła z lekka, ale chyba zastosuje ten manewr. Wtedy tez i odległość od kolumn by się zmniejszyła.
Co do wzmaka jest o nim tak mało na necie jak i o moich kolumnach:D, przeszperałem niemieckie i anglojęzyczne fora i ze szczątkowych informacji wywnioskowałem że do dość" analitycznych" elacków thule się nada, może ma górę słabszą niż środek i bas, ale za to elacki mają JETy, a i moc wzmacniacza duża co przy apetycie elaców może się przydać. Z chęcią kupił bym atolla in100(niezapomiany odsłuch z malutkimi słabiutkimi acoustic energy 101;) albo in200, ale to marzenia jak na razie;). Porozmawiam jeszcze z żoną o panelach może da się przekonać bo w sumie te obecne mają fajny wygląd, mam nadzieje że się skuci;). Falen a miałeś okazję słuchac tego wzmacniacza?

Tak na szybko podzielę się jeszcze jedną sprawą. Jakiś czas temu zakupiłem takie śmieszne urządzanie o nazwie gogle chromecast audio. Dziś że mam wolny dzień a wzmacniacza nie ma podpiąłem GCh poprzez fiio kablem optycznym do moich kolumienek służących do oglądania tv mianowicie edifiery r1100(pozostały po zakupie większego modelu do pc).
Jak widzicie jest to wszystko bardzo budżetowe, sam GCh, fiio jak i kolumny, ale ale szok:D. Jak na tak małe głośniczki gra to bardzo fajnie, dostało wszystko niesamowitego kopa i rozmachu, wysokie są jedynie lekko kujące jak na moje ucho, ale rzadko jest jakiś kiepski dźwięk, bas jakoś nigdy go nie było w tych kolumnach teraz się pojawił, fakt że płytki, ale jest zwarty punktowy i dość mocno bije, a wokale bardzo czyste i wyraźne. Taka krótka informacja dla osób szukających taniej możliwości przesyłu dźwięku bezpośrednio z wi fi na swój system bez odtwarzaczy strumieniowych. Za pilot służy smartphon ze spotyfie premium. Fiio plus GCh w sumie 250 zł z przesyłkami plus optyk używany CA za 25 zł kupiłem polecam jako rozwiązanie tymczasowe( a może i dłuższe;).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tan na szybko po weekendzie napisze coś konkretniejszego. Wzmacniacz doszedł w całości;). Po samej wadze i budowie widać że to już sprzęt dobrej jakości, piękny wygląd(na szczęście gałka złota jest lekko matowa)icon_wink.gif. Miałem lekki problem jedynie z bananówkami w kablach ruby anniversary- wypinały się same( strasznie sztywne kable są wręcz pancerne) wykręciłem lekko gniazda jak do montowania gołych kabli i już ładnie wszystko siedzi.
Co do dźwięku: pierwsza rzecz to głośnośćicon_biggrin.gif Thule załącza się na 30 i powiem szczerze że jest dość cichy po podkręceniu na 45+ dopiero dźwięk jest głośny, ale wiem w co poszły te dodatkowe WATy w stosunku do marantza pm 7001 kolumny poprostu dostały powietrza jest poprostu cudnie. Aż ciężko uwierzyć jak wzmacniacz wpływa na dźwięk i to wzmacniacz kupiony za te same pieniądze praktycznie:). Może to WOW pierwszych chwil, ale co moge powiedzieć. Bas jest niesamowity trzymany w ryzach, aż żona się zdziwiła jak to świetnie brzmi, schodzi nisko, ale kiedy ma być szybki nic za sobą nie zostawia, scena jest szersza, góra łagodniejsza, wokale milsze dla ucha bardziej czarujące. Do tego usłyszałem pare nowych rzeczy: np w szlagierze aerosmith don't wanna miss a thing nigdy nie słyszałem(nie zwracałem uwagi) trójkąta w tle gdzieś około 4 min go usłyszałem, a dawniej nic; gitary i talerze też brzmią o wiele lepiej i bardziej szczegółowo. TO tak na szybko resztę po jakimś czasie napiszę. Angel wysunąłem kolumny przed te szafki tak 1.2 m od ściany, może to też pomogło im odetchnąć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę, że dźwięk Ci się podoba. Gratuluję. Prawdopodobnie wysunięcie kolumn też to trochę poprawiło. Nic prostszego jak wsunąć z powrotem i sprawdzić icon_biggrin.gif
Pamiętaj, że czasem przesunięcie o kilka centymetrów może wprowadzić sporą różnicę w dźwięku.
Dodatkowo możesz popracować nad kontem skręcenia kolumn do środka sceny. Też są zmiany.
Pięknie jest odkrywać nowe dźwięki albo ich lokalizację w dobrze znanych utworach muzycznych.

W moim AA MAP 105, który miałem dźwięk też startował dopiero od "godziny" 8:00 - 9:00.

Banany można trochę np. cienkim śrubokrętem rozgiąć, by były grubsze, lepiej będą trzymały w gniazdach. Ale rób to ostrożnie by nie złamać blaszek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy mankament wzmacniacza:). Kabel zasilający wbudowany na stałe nie ma uziemienia(ma wycięte otwory na bolec ale to tyle). Podczas uśpienia słychać lekkie buczenie. Wzmak ma z tyłu pstryczek można nim wyłączyć urządzenie i jest cisza, ale trochę polecieli w kulki z tym kablem...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekkie buczenie wzmacniacza może mieć kilka przyczyn.
Pojawienie się składowej stałej w prądzie elektrycznym. Można temu zapobiec stosując np. DC-Blocker od Tomanka. Warto kupić taki wbudowany w listwę zasilającą z filtrami antyzakłóceniowymi, jeśli takiej nie masz.
Poluzowany transformator. Czasem wystarczy go mocniej dokręcić do obudowy. Nieraz pod obejmę daje się jakąś gumę czy coś w tym stylu, by wyeliminować wibracje.
Albo nieraz po prostu jest to cecha dużego transformatora. Po prostu buczy.

Co do kabla zasilającego na stałe, to można go wymontować i założyć gniazdo IEC. Będziesz miał możliwość wypróbowania kabli zasilających, które często znacznie poprawiają jakość dźwięku urządzeń audio.
Choć wiele osób twierdzi, że jest to niemożliwe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszę temat tutaj bo na priv Fallen doradził żeby tu prowadzić dalej dyskusję. Tak jak wspomniałem w Thule jest lekki problem z buczeniem gdy jest na czuwaniu, a także gdy jest włączony i nie leci muzyka. Kabel nie ma uziemienie w środku wygląda to tak: https://zapodaj.net/f5b52c14e5c4e.jpg.html
Moje pytanie co zrobić z tematem czy zmienić kabel na taki z uziemieniem ja myślełem o kablu na bazie Lapp Kabel i Bals typu Schuko ewentualnie kabel melodiki tak by zamknąć się w kwocie 50-70 zł czy lepiej jak radzi Angel zainwestować w serwis zamontować gniazdo IEC i kupić porządny kabel zasilający ze stajni furatechu(używki za 200-300 zł) plus koszt przeróbki pewnie ze 150 zł( gniazdo i robota). Prosze o porady co jest bardziej opłacalne i czy prócz możliwości wyeliminowani buczenia(choć może to nie pomóc) ma to sens?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...