Skocz do zawartości

Mam dość, proszę o pomoc


ShadeX

Recommended Posts

Podany przez Ciebie zapewni potężną moc, ogromną dynamikę, dużo wysokich tonów i cofnięty środek pasma. Jeśli zależy Ci tylko na efektownym kinie domowym, to rozwiązanie optymalne. Jeśli natomiast chcesz także posłuchać dobrej muzyki, zdecydowanie polecam zupełnie inne konfiguracje.
Biorąc pod uwagę pomieszczenie około 25m2 zwróć proszę uwagę na zestaw oparty na amplitunerze Denon AVR-X2000 lub Onkto TX-NR626 oraz zestawie kolumn Indiana Line Nota 5551. Konfiguracja taka spokojnie prawidłowo nagłośni Twoje pomieszczenia, gwarantując naprawdę bardzo przyzwoitą jakość dźwięku.

Przyjrzyj się proszę mojej propozycji, oczywiście zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania które pozwolą Ci na wybór najbardziej dopasowanego do Twoich preferencji brzmienia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jestem średnio wymagającym gościem jeżeli chodzi o jakość dźwięku


Chyba nie do końca, bo mógłbyś kupić coś za 1500zł. Prawda ? A wybrałeś za ponad trzy razy więcej .

Cytat

bo wiem, że jeżeli w tej kwocie to nie kupie rewelacji.


Wiesz że nie kupisz rewelacji, już wiesz, czy tak zakładasz ?, a ile odsłuchałeś np. kolumn ?
Może faktycznie rewelacji nie kupisz, ale może kupisz coś bardziej Tobie odpowiadającego, a to już dużo. Chyba że zestaw chińskich głośników za 4 tys jest aż taka okazją, oby.
Widzisz masz odzew, pytają czego oczekujesz od dźwięku, jaki ma być, aby doradzić , a Ty nic .


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że ten Denon plus głośniki Indiana Line bardzo ładnie się prezentują. A co powiecie na to żeby kupić te głośniki bez subwoofera i dokupić inny ? Mocniejszy. Mi po głowie chodzi ten TAV-200.

No i spokojnie Panowie, bez spiny. Jak mówiłem na cały zestaw chce wydać 5000zł żeby mieć spokój. Interesuje mnie mocny bas podczas słuchania muzyki. Uzytkowanie nowego zestawu to będzie mniej więcej 80% słuchania muzyki (rap, hip-hop, dubstep) no i 20% to będzie film ale od razu mówie, że zależy mi na 5.1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz miał wiėcej frajdy i lepszą jakość. Nie utwierdzaj się w przekonaniu że np. 4 tys na stereo to duzo, a już na 5.1 nie, bo masz wiėcej rzeczy za te same pieniądze. Rzeczy może wiėcej, ale gorszej jakości i w sumie nie przeznaczonych do twoich potrzeb, zainteresowań.
Aktualny jest wątek Julk4 , ktõra chciała kupić coś z kina za bodaj 2,5 tys, a teraz zachwyca się rõżnicami w kolumach stereo rõżnych marek, amplitunerem oglądając filmy i wie że warto wydać wiėcej. Ty jako że słuchasz bardziej muzykė, niepowinieneś się wiėc zastanawać nad kd 5.1.
Jako że pokõj masz 25 m i lubisz uderzenie basu propnuje muzykalne mission mx4(za ok. 1800 można trafić) może mx5 i sub może będzie zbėdny, wharfadale daimond 10.7, jak lubisz twardsze brzmienie może canton lub magnat qantum. Poczytaj może zakladkę na forum ,,testy,, kolumn, są z rõżnych przedziałõw cenowych, w rzeczywistości są tańsze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za podpowiedzi, w końcu ktoś kto się zna i nie owija w bawełnę. Kolego a jeszcze powiedz mi, te głośniki MX-5 na allegro są za 2000zł, do tego amplituner Denona który polecałeś za 1700zł (ampli pociągnie spokojnie te głośniki tak ?) no i jeszcze coś kasy by zostało to może nad tym subem by pomyślał, albo teraz albo w przyszłości. Co sobwoofer byś polecił do tego kompletu za powiedzmy 1000zł ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, dobry dźwięk wymaga też solidnej skrzyni, nic nie bierze się znikąd. Myślę że już mx4 grają , poza tym że dobrze w muzyce, dużą skalą i wypełnią spokojnie taki metraż jak Twój, a już w mx5 kupno subwwofera to jak dosładzanie coli.
Ale. Przecież nie skupiaj się tylko na nich, nie wiem gdzie masz po drodze, ale z cantonami gle, magnatami quantum, możesz zetknąć się nawet w dużych elektrosieciówkach grają inaczej dźwięk jest twardszy ostrzejszy, nie tak masywny i ciepły jak w mision, ale może tak lubisz, sprawdź. Kupno kolumn to nie kupno skarpetek icon_wink.gif Wharfadele 10.7 też są popularne. Mocno zagrać też potrafią Monitor Audio mr6, energetycznie i masywnie QAcoustic2050i , poczytaj, poszukaj .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jakiś miesiąc na podjęcie decyzji co kupić także na spokojnie jeszcze poczytam o sprzęcie głównie tym który mi poleciliście. Jeszcze tylko pytanie a propo subwoofera, to tak na przyszłość jeżeli będzie potrzeba żeby nie odgrzewać kotleta. Jaki polecicie do 1000zł ? Aktywny chyba co ?

Jeszcze raz dzięki za konkretne odpowiedzi i za brak lekceważących komentarzy jakie ostatnimi czasy zaobserwowałem wobec innych użytkowników innych for audio, stąd taka a nie inna nazwa tematu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zaproponuję jeszcze coś innego. Zważając na Twój repertuar i zamiłowanie do basu, polecam JBL ES100. Grały u mnie niegdyś w głównym systemie min. w hip-hopie, obecnie sprawują się też dobrze w kinie. Z nich dostaniesz naprawdę dużo basu, choć trochę spowolnionego. Jeśli jesteś skłonny poświęcić minimalnie ilość na rzecz szybkości, to znowu Klipsch RF-82 będzie dobrym wyborem (ewentualnie F-3/30 jeśli budżet będzie za mały).

Do tych kolumn amplituner stereo Harman/Kardon HK3770 i jesteś w domu. Moim zdaniem ten amplituner będzie ok nie tylko ze względu na charakter brzmienia, ale też wyposażenie. Masz tutaj wejścia cyfrowe (jak w ampli KD), połączenie sieciowe do UPnP/DLNA, radio internetowe i takie różne nowości + co dla Ciebie może być ważne - wyjście na subwoofer.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając te wszystkie porady aż kręci się w głowie od tych wszystkich informacji oraz specyfikacji. Ale przespałem się z tym i rano usiadłem na spokojnie i zestawiłem sobie takie coś:

- AMPLITUNER DENON AVR-X2000
- kolumy JBL ES 100
- subwoofer MAGNAT SUPREME SUB 302

Jak Wam się wydaje ? Taki zestaw ma prawo dobrze zagrać ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmieniłem zdania tylko nawet przy temacie stereo padł ten model ampli dlatego go dorzuciłem do zestawu. Czyli odpada tak ? Nawet jeżeli w przyszłości coś by mnie wzięło na 5.1 i jakbym dokupił dodatkowe głośniki ?

Zwariowałem już. Denon ma wejścia HDMI gdzie chciałbym podłączyć konsole, NC+ i ewentualnie komputer, i dopiero od ampli jeden HDMI do TV i wszystko gra. A w tym Kardon HK3770 nie ma ani jednego wejście HDMI. Nie szkodzi to ? z tyłu ampli może 100 kabli wystawać i nie szkodzi bo sprzęt jest schowany we wnęce a teraz ja z tyłu TV to mam całą plątanine. Taki szczegół a jednak.

Ale i tak już są postępy icon_razz.gif Głośniki chociaż wybrane
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...