Skocz do zawartości

Prośba o opinie Denon X1000 + Taga TAV-606 ?


ToMM

Recommended Posts

Witam

Przymierzam się do zakupu nowego większego TV oraz kina domowego. Z różnych opinii ułożyłem taki zestaw:

Denon AVR-X1000 + TAGA HARMONY TAV-606v3 (Cena ok. 2200,-)
+ w przyszłości jakiś sub

Czy w tej cenie to dobry zestaw, który wystarczy do domowego użytku? Interesuje mnie efekt dźwiękowy (powiedzmy prawie jak ) kinowy.
Czy Denona X1000 to dobry sprzęt czy lepiej zainteresować się Pioneerem 923 ?
Czy wybrany zestaw głośników to dobry wybór czy w tej cenie można znaleźć coś lepszego (Eltax Utah, jamo)?
Pomieszczenie ok. 4,5 x 7 m
Zastosowanie Filmy z latopa, muzyka

Od razu napiszę, że byłby to pierwszy mój amplituner nie mam żadnego porównania ani wyrobionej opinii, nie jestem audiofilem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
połaczenie Denon AVR-X1000 z kolumnami Taga Harmony zapewni Ci mocny, dynamiczny, efektowny dźwięk. Podczas odsłuchów kina domowego filmów będzie bardzo dobrze, ograniczenia natomiast usłyszysz podczas odsłuchu muzyki. Jeśli także na tym Ci zależy, to niestety musisz poszukać innych, droższych zestawów kolumnowych.

Cytat

Witam

Przymierzam się do zakupu nowego większego TV oraz kina domowego. Z różnych opinii ułożyłem taki zestaw:

Denon AVR-X1000 + TAGA HARMONY TAV-606v3 (Cena ok. 2200,-)
+ w przyszłości jakiś sub

Czy w tej cenie to dobry zestaw, który wystarczy do domowego użytku? Interesuje mnie efekt dźwiękowy (powiedzmy prawie jak ) kinowy.
Czy Denona X1000 to dobry sprzęt czy lepiej zainteresować się Pioneerem 923 ?
Czy wybrany zestaw głośników to dobry wybór czy w tej cenie można znaleźć coś lepszego (Eltax Utah, jamo)?
Pomieszczenie ok. 4,5 x 7 m
Zastosowanie Filmy z latopa, muzyka

Od razu napiszę, że byłby to pierwszy mój amplituner nie mam żadnego porównania ani wyrobionej opinii, nie jestem audiofilem.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. A jeżeli troche większe to jakie ? Interesują mnie konkretne modele na, które miałbym zwrócić uwage bo w temacie audio raczkuję. Słyszałem, że b. dobre są audio pro avanto ale problem polega na cenie, która znaczenie przekracza budżet. Sprzęt kupuje na lata, więc wolę dołożyć pare stów i być zadowolonym niż wydać i tak sporą kasę a później myśleć co zmienić żeby było lepiej i ponosić dodakowae koszty.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje ostatnie zdanie jest bardzo ważne, ale oczywiście odsprzedać za dwa lata np. kolumny i dojrzeć do czegoś innego to normalna droga i nic w tym złego. Dlatego warto zarezerwować sobie czas na wycieczkę do sklepu i odsłuch np.3 zestawów kolumn . Takiej wycieczki absolutnie nie traktuj jak nie którzy piszą "nie mogę poświecić tyyle czasu, bo nie mam w mieście sklepu", to nie poświęcenie, to racjonalne wydane pieniądze na siebie. Przecież np. spodnie, buty za 10-15 razy mniej przymierzasz sam, mimo że czasem na sezon icon_wink.gif
Kolumny z tego samego pułapu cenowego brzmią bardzo różnie, a tym bardziej różnica 500 zł robi różnicę, muszą dobrze grać i co najważniejsze pasować Tobie ( i nie chodzi o wygląd).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Cytat

Takiej wycieczki absolutnie nie traktuj jak nie którzy piszą "nie mogę poświecić tyyle czasu, bo nie mam w mieście sklepu"



Chętnie przejechałbym całą Polskę żeby posłuchać dwóch interesujących mnie zestawów, ale nikt nie handluje jednocześnie Dali i B&W.... tylko tak mógłbym sprawdzić co mi odpowiada.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...