Skocz do zawartości

Amplituner stereo + kolumny 2000-2500zł


DeadFish

Recommended Posts

Cześć icon_smile.gif

Niedługo przeprowadzam się do nowego mieszkania i planuję zakup pierwszego sprzętu audio (bo aktualny komputerowy zestaw 2.1 za trzy stówy ciężko nazwać sprzętem). Z pewnością celuję w stereo ponieważ głównym zastosowaniem będzie muza, jednak na pewno obejrzę też na tym niejeden film, będzie to podpięte też pod Xbox One i może kiedyś PS4. Bardzo istotne jest dla mnie również aby wzmak miał airplay, ponieważ posiadam iphona jak i maka i takie ficzery są dla mnie bardzo istotne (więc proszę nie sugerować mi innego sprzętu bez airplay). Cyfrowe wejście też na pewno się przyda chociaż to już nie jest konieczne - dźwięk może isć xbox - tv - wzmak, ale zawsze lepiej bezpośrednio xbox - wzmak optycznym.
Lubię dobrą jakość dźwięku, ale nie jestem audiofilem. Źródłem muzyki będzie głównie spotify, ewentualnie FLAC puszczany przez airplay, ale to raczej sporadycznie.

Chcę do tego dwie kolumny - raczej myślę o podstawkowych, założenie jest takie że teraz będą to moje główne kolumny, a jeżeli kiedyś zdecyduję się na upgrade do 5.1 to te pójdą na tył, wzmaka wymienię no i dokupię resztę kolumn. Pokój ma jakieś 5x4m.

Na obecną chwilę myślę o amplitunerze Yamaha R-N301 http://www.euro.com.pl/amplitunery/yamaha-...;ceneo_spo=true
oraz
kolumnach Magnat Quantum https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/kolu...tm_campaign=xml

Co o tym sądzicie? Dzięki icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sprzęt ma być nowy, to w tych pieniądzach trudno znaleźć coś znacznie lepszego. Jeśli lubisz dynamiczne granie z porządnym basem, to może lepiej jednak kupić kolumny podłogowe, bo te małe Magnaty potęgi raczej nie zapewnią. Jednak to oznacza co najmniej dwa razy więcej pieniędzy wydanych na kolumny (ale w 2500 zł za całość się z bólem zmieścisz).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chyba nie ma innego wyjścia, jak iść do sklepu i posłuchać. Są gusta i guściki i co się podoba jednemu niekoniecznie przypasuje drugiemu.
Możesz wziąć pod uwagę np. JBL Arena 170, BOSTON ACOUSTICS CS 260, Q ACOUSTICS QA 2050 albo jednak monitor, ale nieco większy, z 18-centymetrowym głośnikiem średnio-niskotonowym. Zobacz też na promocje i wyprzedaże, bo może uda się kupić w zadanej sumie coś większego i lepszego
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej dołożyć parę zł do modelu RN500, różnicę słychać i widać...a i funkcjonalność dużo lepsza.
Kolumny magnat quantum 673 są w swej klasie dobre, ale to monitory do nieco mniejszego pokoju, według mnie i chyba nie tylko w taki spory pokój i w tym budżecie to kolumny z drugiej ręki i już podłogowe.



Cytat

Chcę do tego dwie kolumny - raczej myślę o podstawkowych, założenie jest takie że teraz będą to moje główne kolumny, a jeżeli kiedyś zdecyduję się na upgrade do 5.1 to te pójdą na tył, wzmaka wymienię no i dokupię resztę kolumn.


Zmianę systemu ze stereofonicznego na kino domowe nie można nazwać upgradem. Prędzej zmianą zainteresowań, priorytetów itd.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zmianę systemu ze stereofonicznego na kino domowe nie można nazwać upgradem. Prędzej zmianą zainteresowań, priorytetów itd.



Fakt. Znając mnie bardzo możliwe że nigdy takiej zmiany nie przeprowadzę.

Cytat

Yamaha R-N500 chyba nie ma Airplaya (nie ma Bluetooth i WiFi)



Ma. Na pewno wezmę go pod uwagę icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wi-Fi można nadrobić acces pointa za 100 zł Maks.
Co do amplitunera to masznu nas na wyprzedaży i rn500 i onkyo 8130.
Ewentualnie mogę ci zrobić dobrą cenę na nowy 8150 właśnie z quantum 673.
Chidz faktycznie do tego pomieszczenia przydały by się podłogowe więc polecam magbat shadow 205 lub heco victa 702.

Zapraszam na odsluch i po lepsze ceny.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WiFi mogłoby być, ale jak nie ma to bez tragedii - podepnę kabel.

Cytat

Wi-Fi można nadrobić acces pointa za 100 zł Maks.
Co do amplitunera to masznu nas na wyprzedaży i rn500 i onkyo 8130.
Ewentualnie mogę ci zrobić dobrą cenę na nowy 8150 właśnie z quantum 673.
Chidz faktycznie do tego pomieszczenia przydały by się podłogowe więc polecam magbat shadow 205 lub heco victa 702.

Zapraszam na odsluch i po lepsze ceny.

Pozdrawiam



A macie salon w Warszawie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...