Skocz do zawartości

Głośniki samochodowe jako kolumna


NoxQB

Recommended Posts

Witam mam pytanie dotyczące głośników samochodowych ( 2 model: https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/glos...tm_campaign=xml HERTZ DCX 690.3 ) , mianowicie chcę zrobić z nich komumny tzn obudować i postawić w pokoju. Moje pytanie brzmi czy po 1 muszę do nich kupić koniecznie wzmacniacz samochodowy o jakiej mocy i w jakiej cenie, 2 najważniejsze pytanie czy będę w stanie podłączyć je do komputera. Nie mam żadnej wiedzy na te tematy więc niektóre pytania mogą być oczywiste dla niektóry ale proszę o pomoc. Z góry dziękuje za odpowiedzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z danych producenta wynika, że głośnik jest wysokoskuteczny przy impedancji 4 Ohm. Jednocześnie nie ma informacji o wartości minimalnej impedancji. W każdym razie, abstrachując od tego jak będzie to-to grało, spokojnie możesz w miarę mocny (powiedzmy powyżej 30 W), dowolny wzmacniacz użyć, który będzie dysponował wyjściem 4.Ohmowym. z kompem połączysz wzmacniacz poprzez kable RCA na przykład.

PS Niezbyt dobrze kolego Nox utrafiłeś tematem w dział, chyba że te głośniki miałyby służyć do zastąpienia systemu wielogłośnikowego kina domowego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wydaje mi się, że to pomysł fatalny, trzeba mieć bardzo dużą wiedzę na temat konstrukcji kolumn i osłuchanie, nie wspominając o sprzęcie pomiarowym, żeby wyszło jak należy. Pod tym względem uważam, że warto zaufać profesjonalnym konstruktorom i pomyśleć o takowej konstrukcji używanej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...