Skocz do zawartości

Jaki kupić wzmacniacz do altusów 140 żeby sie nie spaliły???


Recommended Posts

  • 2 months later...
  • 3 months later...
  • 3 months later...
  • 9 months later...
altusy generalnie ładnie grają z techniksem i innymi niemieckimi wzmacniaczami... mialem okazje posłuchać uniwersum (modelu nie pamiętam) i naprawde to zamiatalo, poszukaj dobrej używki na allegro albo gdzieś w komisie/lombardzie za rogiem - jak pogadasz z kolesiem to pozwoli ci wziąść wzmacniacz do domu na godzinke(oczywiście musisz zapłacic) i sprawdzisz czy to ci odpowiada pozdro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaraj się o zakup wzmacniacza Technicsa z serii 700 lub wyższej. Pięćsetek i mniejszych nie kupuj, mają za małą moc i wydajność prądową. Przy głośniejszym słuchaniu spalisz głośniki. Taki wzmak wprowadza cholerne zniekształcenia przy głośniejszym słuchaniu.
Kilkanaście lat temu miałem altusy 140 i do tego dzielony wzmak serii 800. Grałem naprawdę głośno przez kilka lat, słychać było na całym osiedlu i nie spaliłem żadnego głośnika. Żadna membrana nie była roztrzepana i żadna cewka nadpalona.
Dla porównania miałem kiedyś do tych kolumn podpięty wzmacniacz Diory 420 (ten od szuflady), przy niewielkiej głośnosci kolumny juz się zatykały.

Podstawa to mocno wydajny wzmak i trochę rozsądku. Przy dobrze nagranych płytach z wysokim poziomem wysterowania gałka nie powinna przekraczać połowy regulacji. Wtedy nic nie przepalisz, brak jakichkolwiek zniekształceń i jest naprawdę głośno.
Poszukaj na aukcjach, za zadeklarowaną przez ciebie sumę da się coś wyrwać. icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...